Preporuča li netko Frontend literaturu?

Pozdrav svima,

Zanima me literatura vezana za frontend (html/css/js + sve vezano za to ) - točnije za početnički i srednji nivo. Jezik može biti hrvatski/engleski. Cijena nije bitna ako je literatura kvalitetna.
Po netu se navodi x literatura raznih autora pa me zanima ima li netko iskustva s nekom specifičnom i da je bio zadovoljan njome.

Lijep pozdrav

Pogledaj ovaj post koristit će ti, a ako misliš na e-book ili slično tome ja bi ti nebi preporučio da učiš iz knjige.

Imas i youtube kanal na Hrvatskom, a ovdje ti isto dobro za učenje HTML-a

Evo još korisnih linkove gdje imaš svega, a ne samo HTML, CSS etc.

Codecademy
P2pu.org

Code School
Phpacademy
Programming motherfucker

Ima toga još ali ovo je ukratko.

Imam i više nego dobre osnove frontenda, no htio bih popuniti rupice koje su ostale :=).
I literature obično dublje objašnjavaju osnove i problematike neke teme pa je to jedna od razloga za što sam htio neku literaturu.

Koristio sam još prije neke siteove koje si naveo, tako da za njih znam no resto će i više nego dobro doći. Hvala za trud svakako, nadam se da će još nekome ovaj post poslužiti.
Ako još netko zna nešto, slobodno dopunjavajte listu.

Onda je mozda okej preporucit jednu od boljih knjiga o javascriptu:

Bravo kolega, taj set knjiga sam tražio ( točnije - knjige čiji je naslov plave pozadine a bijele boje :smiley: ).
Jednom sam slučajno naišao na nešto slično, i kasnije nikako nisam mogao naći to.
Vjerujem da će izbor pasti na jednu ( možda s vremenom i više ) knjigu iz ove kolekcije.

Naručio sam knjigu što je kolega gore naveo, no iz njemačke trgovine sam morao ( htjeli mi naplatiti 50$ dostavu za njemačku ). Evo i linka gdje sam naručio, ako nekome bude trebalo: http://www.oreilly.de/catalog/9780596517748/index.html . Primjerak koji sam pročitao je na engleskom tako da se nadam i da je ostatak knjige isto tako :=).