Preporuka kvalitetnog social CMS-a

Namjeravam izvrsiti migraciju Joomla sitea na neki drustveni CMS. Kako ima mali milijun takvih CMS-ova, volio bih da mi preporucite kvalitetan CMS koji radi na Linux serverima.

Pored tipicnih drustvenih funkcionalnosti, potrebna mi je mogucnost integriranja s Facebookom i Twitterom te da podrzava teme (kao da neki ne podrazava :slight_smile: ).

Hvala:)

PS. Ili mi preporucite kvalitetan Joomla plugin (npr. JomSocial ili bilo koji drugi)

Pa eto, sam si sebi odgovorio: JomSocial

Htio sam da mi netko portvrdi da je dobar plugin prije nego sto pocnem prebacivati podatke jer ima tu mjesec-dva posla.

Ima li itko da koristi ovaj plugin i moze li mi reci nesto lose o njemu (tj. zasto ga ne koristiti)?

Ja ga mislim koristiti u kombinaciji Joomla 1.6 + JomSocial.

umjesto odgovora, pošto sam potpuni početnik a vidim da ste koristili joomla 16, molio bih za savjet gdje pronaći na neki način upute za korištenje joomle 16, želio bih naučiti kako napraviti web stranicu, skinuo sam i instalirao joomlu 16 i xampp , no tu sam stao ne znajući kako dalje

Imas njihove tutoriale na joomla.org siteu. E sad, ne znam jesu li objavili sve za 1.6, ali ako predjes tutoriale za 1.5, vrlo lako ces skuziti i verziju 1.6 (razlikuju se u oko 5% funkcionalnosti).

http://docs.joomla.org/

Imam nesto za tebe:
http://www.anahitapolis.com/about/anahita-social-engine

Download:
http://anahitapolis.com.s3.amazonaws.com/downloads/anahita/anahita-1.0-alpha3.zip

Alpha verzija!? Je li ga ti koristis? Svidja mi se izgledom.

Ako ti portal nije vrlo ozbiljan i ako nema vrlo veliku posjećenost preporučujem ti JomSocial, ja sam ga koristio na jednom svom portalu dugo, s tim da sam ja morao platiti izradu za par dodataka - sve dok se portal nije raspao.

A ako imaš neki veliki, vrlo puno posjećen portal najbolje bi ti bilo da platiš izradu custom CMS-a.

Ja koristim JomSocial: Gamers Space Community

Tu ga koristim u kombinaciji sa Kunena forumom i nije loše. Ipak to su sve gejmeri i nije nam ni bitno da imamo Facebook. Čisto sam to stavio kako bi ljudi imali lepše profile i kako bi mogli da dodaju slike u svoje galerije, postavljaju snimke i dodaju jedni druge za prijatelje.

Ako hoćeš da imaš ozbiljniji sajt JomSocial ti neće značiti ništa. Eventualno da platiš nekome da ga doradi, da doda jedno 10 bitnih opcija, pa da može da se iskoristi. Inače je to slabo.

Prva stvar je da nemaš notifikacije za wall postove. Može da se desi da ti neko napiše nešto na wall-u i da ne vidiš to 5 nedelja, ako ne odeš na svoju profil stranicu i skroluješ do dole da sam proveriš…

Ima tako nekih baš glupih nedostataka zbog kojih mi se ne sviđa… ali nije loš ovako ako ti trebaju samo osnovne stvari.

Čuo sam da prave i novu verziju, za Joomla 1.6 pa onda vidi da li ti se isplati koristiti to :slight_smile:

Da isprobao sam testirao radi sve, da ta verzija jer je free.

@Dzoni-GS dobar domen treba to iskorist i tu podignut nesto kvalitetno. I dizajn da ide nesto sto prilici tom nazivu Gamers

Sry za offtopic.

Da, domen je jako dobar, a inače mi je to prvi domen koji sam registrovao u životu i slučajno sam “ubo” super stvar :smiley:

Od početka januara ove godine sam počeo zaista ozbiljno da radim na SEO, napravio sam i još nekoliko pratećih sajtova i evo danas počeo malo da uređujem dizajn i funkcionalnost na gs.rs jer je bio u totalnom džumbusu. Nadam se da ću uskoro imati dobar portal :slight_smile:

[quote=“Dzoni-GS”]Ja koristim JomSocial: Gamers Space Community

Tu ga koristim u kombinaciji sa Kunena forumom i nije loše. Ipak to su sve gejmeri i nije nam ni bitno da imamo Facebook. Čisto sam to stavio kako bi ljudi imali lepše profile i kako bi mogli da dodaju slike u svoje galerije, postavljaju snimke i dodaju jedni druge za prijatelje.

Ako hoćeš da imaš ozbiljniji sajt JomSocial ti neće značiti ništa. Eventualno da platiš nekome da ga doradi, da doda jedno 10 bitnih opcija, pa da može da se iskoristi. Inače je to slabo.

Prva stvar je da nemaš notifikacije za wall postove. Može da se desi da ti neko napiše nešto na wall-u i da ne vidiš to 5 nedelja, ako ne odeš na svoju profil stranicu i skroluješ do dole da sam proveriš…

Ima tako nekih baš glupih nedostataka zbog kojih mi se ne sviđa… ali nije loš ovako ako ti trebaju samo osnovne stvari.

Čuo sam da prave i novu verziju, za Joomla 1.6 pa onda vidi da li ti se isplati koristiti to :)[/quote]

Ti očito ne znaš mnogo o Joomli, a ni o JomSocial komponenti. Po ovim nedostacima što ti pišeš izgleda da ti koristiš skroz staru verziju JomSociala? I da znaš da oni komponente ne prilagođavaju verzijama Joomle nego oni imaju verzije JomSociala koje se mogu instalirati na svaku verziju Joomle, tako da ne prave novu verziju za 1.6 nego stalno usavršavaju komponentu. :smiley:

[quote=“Vacheron”]Ako ti portal nije vrlo ozbiljan i ako nema vrlo veliku posjećenost preporučujem ti JomSocial, ja sam ga koristio na jednom svom portalu dugo, s tim da sam ja morao platiti izradu za par dodataka - sve dok se portal nije raspao.

A ako imaš neki veliki, vrlo puno posjećen portal najbolje bi ti bilo da platiš izradu custom CMS-a.[/quote]

Nazalost, nema toliko zarade s njim da mi se isplati placati custom CMS. Posjete variraju od 100 do 1000 dnevno, iako je prosjek oko 350 dnevno.

[quote=“Dzoni-GS”]

… :)[/quote]

Hvala. Vidim da govore da je ovo s notifikacijama popravljeno. Ima li itko kakve zamjerke novoj verziji JomSociala?

Pa u biti imam: nema “invite only” po defaultu, a također koristi Joomlin Register/login, mislim da bi bilo bolje kada bi koristili neovisni register/login sistem…

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja