Preporuka za DNS hosting?

Umjesto da instaliram vlastiti DNS, htio bih unajmiti neki DNS hosting, ovakvih karakteristika:

• da se nekoliko domena može usmjeriti na određeni server,
  • da zadovoljava neke osnovne prihvaćene norme za DNS sustav,
  • da nisu varalice koje će mi samo ripnuti kreditnu.

Pošto te domene neće imati nikakav promet (radi se o parkiranju par domena i jednoj domeni za pristup serveru interno iz firme):

• da je cijena što niža,
  • da u slučaju nekakvog hakerskog “overloada” jednostavno privremeno odbije posluživati, umjesto da mi zaračunaju neku svotu da se onesvijestim.

Imate li kakva osobna iskustva?

Našao sam ove vrlo sumnjivo jeftine:

https://www.powerdns.net/en/content/pricing.aspx

Samo dva dolara godišnje po domeni. Inače košta po 15-20. Kažu da postoje već 13 godina.

Nevezano za pitanje, zašto se ne osiguraš tako da na kreditnu staviš samo onoliko koliko ti je potrebno?

Tsereže, javi mi pa ću ti ja dati DNS hosting besplatno.
Zone ćeš editirati sam kroz CP.

[quote=“tsereg”]
Našao sam ove vrlo sumnjivo jeftine:

https://www.powerdns.net/en/content/pricing.aspx

Samo dva dolara godišnje po domeni. Inače košta po 15-20. Kažu da postoje već 13 godina.[/quote]

Powerdns je jedan jako ozbiljan provider kao i sto je powerdns jedan jako dobar komad softwera tako da bez brige

Osobno koristimo powerdns naravno na nasim serverima posto je opensource.

Powerdns je jos uvijek cinimi se DNS server No 2 poslje Bind-a u svijetu

[quote=“APazinjan”]Nevezano za pitanje, zašto se ne osiguraš tako da na kreditnu staviš samo onoliko koliko ti je potrebno?[/quote]Ne mogu na mojoj kreditnoj mijenjati limit. Umjesto toga vršim plaćanje preko PayPala gdje god je moguće.

[quote=“Sljaker”]Tsereže, javi mi pa ću ti ja dati DNS hosting besplatno.
Zone ćeš editirati sam kroz CP.[/quote]Hvala! I očekuj da te povučem za rukav, jer ovo malo što sam se prtljao sa serverima mi je mrak pao na oči koliko tu stvari treba savladati i kako se brzo to zakomplicira. :slight_smile:

Ali ne bih htio tvoju ponudu ovdje potrošiti, jer VPS u pitanju nisam uzeo za sebe, nego radim uslugu, pa želim imati mogućnost čistog reza, tj. predati sve papire, accounte i passworde dalje i reći “Goodbay, and thanks for all the fish!”. Zato mi treba jedan prihvatljivi DNS, a da me ne baci u trošak.

[quote=“Alen”]Powerdns je jedan jako ozbiljan provider (…)[/quote]Hvala za info.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja