Preporuka za externi HDD za backup svakodnevnog posla itd

Dakle tražim neko vrijeme novi externi disk.

Imam jedan SEGATE 2TB eSATA i super. NO preko 10 godina je i više i čujem znakove popularnog “kašljucanja”.
I počeo sam tražiti ako eSATA jer mislio sam da su najbrži.

No dođem u dućan i bruka. USB 3.1/3.2 su brži :slight_smile:

Molim nekoga ako ima kakvu preporuku, brand, model.
Tražim nešto što nije glasno (ne SSD, jer taj kapacitet mi je preskup), pouzdano je i oko 2TB ili veće.

Čak sam mislio uzeti DROPBOX plaćeni ali ne vjerujem im, i prespor prijenos.

Cijena do 1000kuna svakako.

Google Drive? Post must be at least 20 characters

Na poslu sve podatke dijelimo preko dropboxa već godinama, na jednom kompu nešto napraviš, za par sekundi je vidljivo na ostalim kompovima. Ima opciju pregledavanja prethodnih verzija, npr. word datoteku si spremio jučer 5 puta, danas 5 puta i ako si nešto zeznuo, možeš birati koju verziju da vratiš. Čini se bezvezna opcija, ali kad ti se jednom dogodi da si nešto obrisao ili spremio preko krive datoteke, onda skužiš kolko je to bilo korisno :smiley:

1 Like

ALi koja ti je brzina?

Naime imam skoro svaki dan neki backup prije radova, 1-5GB nekada i više.

I ne bi volio da se to vuče.

Možda neki network disk, ili gledam sada ovaj USB 3.2 ali ne vidim nigdje PCI kartice jer trebam to proširti onda na kompu.

Mogao si napisati onda da imaš par giga svaki dan :smiley: Za brzinu ti ne mogu reći jer nama najviše ide preko lana. Mislim da ti onda ostaje HDD kao jedina opcija. Nego, zašto svaki dan imaš tolike backupove, svaki dan prebaciš sa HDDa na komp i kad si gotov s kompa na HDD, a na kompu obrišeš ili?

Česti polsovi su mi migracije, backupovi klijenata, dizanje dosta poizvoda sa dosta slika, i evo imam u kompu dva SSDa od 500GB i puni su oba na cca85%.

Tako da želim to olakšati, staviti neku arhivu poslova.

Dakle nekil lokalni backupovi da idu tamo ne na radnom stroju.

Kod sebe i klijenata pokušavam zamjeniti disk(ove) minimalno svakih 5 godina.

Da o tome ti pričam.
Dakle treba mi novi BACKUP disk.

I sada vidim da USB 3.2 je dobar, i ima diskova, ali ne mogu naći PCI adapter kartice.

Ima tko ink, zvao HG nemaju ništa od toga.

Mozda ovo:

Meni bi trebao neki cold storage, jel ima sto jeftino u cloudu cca 3TB ili je bolja opcija fizicki HDD?