Prepouka za školovanje

Molim vas da mi pomognete oko sljedećeg:

Imam kćer koja ide u II razred opće gimnazije i koja (eto malo uz mene:)) dosta dobro vlada ovim “narodnim” CMS-ovima Joomla i Wordpress. E sad, ona bi željela puno bolje vladati php-om, a kasnije i drugim ssl-ovima. Što predlažete gdje da je kvalitetno usmjerim? Ima li netko među vama tko uspješno “studira” php, javascript, perl, ruby ili slično? Unaprijed hvala na odgovorima.

sve ovisi kakve ima ambicije.

na fakultetu se dobivaju općenita znanja.
dobar izbor bi bio pmf(inženjerska matematika) ili fer(računarstvo).
ne uče se jezici detaljno, nego se uči OOP, algoritmi i nauči se razmišljati.

ja bi predložio: .net i javu kao platforme za web, a kasnije lako nauči php, naravno uz to ide javascript, html i css.
ako se dobro nauči OOP, sintaksa bilo kojeg OOP jezika se svlada u 2-3 tjedna.

bolje jedan jezik kako spada, nego njih 10, a sve po pola.

java je danas no.1 za enterprise aplikacije.

ako hoće već sad imati znanja, algebra izvodi seminare za web programere, php i asp.net (nastava ovih dvaju se izvodi navečer), a također u ponudi imaju i java seminare, ali oni se izvode od 8-16.

Hvala na odgovoru samo problem je taj što smo u maloj sredini pa nam je algebra malo daleko. Ambicije mislim da nisu problem, toga ima na izvoz i to potkrepljuje izvrsnim rezultatima. Ja sam joj dao neke temelje kao što su html i css i s time već vlada ali za OOP ćemo morati ići drugim putem. Ima li netko iz Slavonije tko bi bio zainteresiran za davanje instrukcija?

http://www.algebra.hr/stranice/edukacija/program_obrazovanja.aspx?sifra=39

imaju seminare i u drugim gradovima.

za OOP ima dosta knjiga.
preporučio bi knjige od

http://www.deitel.com/

i to seriju “how to program”.
imaju za python, C++, vb.net, C#, javu itd…
knjige su stvarno odlične.
mogu se naći na internetu.

Pošalji ju k meni na doškolovanje. :smiley: :smiley: :smiley:

Sve što želi može naučiti online, bilo tako i bude. :slight_smile:

[quote=“Gosaric”]Pošalji ju k meni na doškolovanje. :smiley: :smiley: :smiley:

Sve što želi može naučiti online, bilo tako i bude. :)[/quote]

Gosariću seljačino balava, a da ti ja dođem malo pokazati osnove kulture?

Mislim da je sumanuto ici na kurseve pored toliko dostupne papirologije / primjera / video tutoriala i sl.
Vidjam svaki dan te sa kursevima i to je znanje - da te bog sacuva. Raspitas se za knjige (ako vec hoces PHP) krenes sa knjigama, platis eventualno nekog privatno da ti pokaze neke cake. Po meni dosta bolje nego davati pare algebri. Bio sam na dosta seminara jedini seminari koji vrijede su oni izrazito tehnicki gdje govore o cakama a ne ovako opsirno.

Zar na fakultetima iko pokazuje OOP kao takav, patterne i sl? Mislim da ne (ispravite me ako grijesim).

Ako hoces da naucis OOP imas pa po meni dvije knjige :

Tesko ce ti biti razumljiva ako nemas background dobar ali zato br. 2 :

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja