Preraditi Moju Web Site U html5 S Mojim Template

Preraditi moju web site u HTML5 s mojim template rezervacije jahte. Skraćivanje templata i kopiranje teksta, slike od moje postojeće web stranice. Dodavanje rich snippets i optimizaciju web stranice jedino u Croatia yacht charter, Croatia rent boat
Predložak je http://www.themeenergy.com/themes/html/sailor/
moja web-lokacija je https://cro-sail.xyz/
znači mora biti još manja nego ova http://croboat.com/

javu totalno skratiti koliko je moguče to jest zen je minimizirati.
Dobar kod je kratak kod, Minimalizam u dizajnu web stranice to je po meni prekompleksno,treba ići korak dalje ultra nano Minimalizam je budučnost.

1 Like

O tome cijelo vrijeme pricam,manje je vise, jednostavno, minimalno , a mocno .:grin::grin:
Ali ljudi to ne kuze.

Nazalost , fronted ne radim, osim js.

0 Likes

http://croboat.com/

Neznam jel samo meni ali kad odem na ovu stranicu i scrolam na dolje oci kao da mi zele iskociti lateralno svaka na svoju stranu…

0 Likes

A sta to definise dobar kod ? Kratak kod, moze a i ne mora biti dobar.

0 Likes

di na slici one kape i tableta. to doli sve slike triba izbacit. pogotovo javu.
evo maloprije webmajstor koji je to radija tvrdi java je mala,bla,bla.
Po meni Java i google chrome imaju ogromnih međusobnih problema.

1 Like

Dobar je kad moje postojeće mlade mušterije nemaju živaca 5-10 sekundi pričekati da se stranica učita preko 4G mreze u sezonio sa astronomskoj brzinom u Splitu ne 50-100 gb nego ako dosegne 1 gb to je ludilo.

0 Likes

dadaasbakica

dadaas bakica

evo ovaj forum code je uzasan kod i dizajn.
citirao tebe na postu gori a ispada da sam sam sebe citirao.
Ko je ovo radija bolje da ne čuje moje mišljenje,banirat če me.

1 Like

Aha, po meni su te slike prewide, a mozda i cjeli page je wide. Bas me zanima kak ta stranic aizgleda na TVeu od 140cm, vjerojatno dobijes epilepticki napad. Sto hocu da kazem, mislim da se treba fiksirat wide stranice a ne da je razvucena od do…

0 Likes

Veliš minimalizam …

http://www.technoangels.hr :smiley:

2 Likes

Btw, ja se malo zezam…technoangels site je sklepan u 10min. Ok, to jeste minimalizam, ali ti ipak tražiš vizualno dobro rješenje koje se neće učitavati 100 godina.

Ovaj prvi site se stvarno učtiava strašno dugo…vjerujem da je glavni problem u slikama, ali nisam zavirivao pod haubu.

Uglavnom, da …dok tehnologija juri naprijed, malo tko misli o optimizaciji. A za web je optimizacija učitavanja logično bitna…
Danas svaka komponentica povlači mali milijon svojih libriary-a da bi se prikazivala i ništa nije usklađeno…tako da su povučeni podaci jako redudanti. (Iste logičke cjeline se kroz različite library-e učitavaju po xx puta).
Sjetit će me se mnogi sa ovog foruma kada to ispeglam sa normJS-om :smiley: …a do tada, osuđeni smo na redudanciju podataka i spori web. Naravno, može se to i “pješke” posložiti da bude optimizirano, ali iziskuje pozamašni trud usklađivati različite komponente da rade u zajedničkom ekosistemu…

0 Likes

[bozoou] ovo je odgovor na tvoj post.inače ovdje triba ići na fakultet da bi se quatalo.

Cilj moje web stranice je da dovede goste,kontaktiraju me, mi dogovorimo dil.ja zaradim koricu kruha,koricu zaradi raznosać letaka,marina,ina i največi dio država .
prva stranica mora biti statična,brza ugodna oku. blog je da privuče neke noname. i da se od 1000 posjeta realizira jedna kupovina.

Glavni kupci su mi na webu mladi instagram generacija i IT stručnjaci,facebook metuzalem klasa, travel on line agencije žene liječnika,odvjetnika.
Svi moji kupci su nomadi s crvima u zadnjici.

0 Likes

Heh, istina…quote je ovdje neintuitivan, ali kad se zna kako radi…jako je praktičan. Trebaš samo selektirati dio teksta koji zelis citirati i onda ti se pored tog selektiranog teksta pojavi opcija za quotanje. Osim toga, praktično je što možeš za vrijeme pisanja odgovora na isti način ubacivati quot-ove razlitičitih sekcija i od različitih korisnika. I ide to onda puno brže, nego kad imaš samo mogućnost citirat nečiji cijeli post. A za cijeli post ovdje imaš opciju “Replay” ispod nečijeg posta.

Al kao što rekoh, prvo qoutanje je zasigurno neintuitivno! heh :slight_smile:

Sve jasno. Na tom zadatku je više parametara. Na prvom mjestu naravno informacija koja korisniku odaje uvjete koji mu pašu. Ali i dizajn koji će dati vjerodostojnost toj informaciji i koji će na pregledan način voditi korisnika od njemu najbitnijih informacija…do onih nekih manje bitnih, opširnijih.
Drugim riječima, ako je informacija odlična za korisnika, ali se ispiše bijelim slovima na bijeloj podlozi, možemo reći da je dizajn “lagano” zakazao svoju funkciju.

Naravno, tu je bitna i sama funkcionalnost stranice…u što spada i to da se stranica otvori u razumnom vremenu, dok se većina fokusira samo na to da se otvori.

I naravno, sve sastojke treba razumno balansirati. Posvetiti max svoju pažnju samo nekima od njih i zapostaviti do kraja jednoga…je gore nego sa ofrlje snagom se pobrinuti za svakoga. Jer samo jedna od karika ako izostane … …kako bi se reklo, lanac je čvrst onoliko koliko je čvrsta njegova najslabija karika.

0 Likes

Eto Quotam tebe lako je (kako se to kaže na hrvatski) Eto to je čisti primjer dizajnerske-IT pizdarije i preseravanje IT programera. Koju neku ozbiljnu tvrtku bi mogao dovesti do stečaja.

Među prvim mušterijama s mojim (drugi brodom prvi je banka oduzela davnih 1990-tih)
su bili Airbnb programeri orginalnog coda iz Vancuvera njih 6 od 12 ukupnih zaposlenih u tvrci u Vancuveru. Vlasnik Airbnb i te kanadske tvrtke su bili cimeri na tom nekom USA faksu. Prodajom Airbnb,mjenja se i programerski tim i ova grupa od 12 ljudi se raspala. novi vlasnik dovodi grupu ljudi od svog cimera iz škole. i počinju IT pizdarije.
Nikad programer neće biti niti ispodprosječan ekonomist.(bez uvrede za vas)
Prije u starom Airbnb mi je bila jadna statistika ali mi je pokazala barem koliko osoba dnevno aktivno pogleda oglas. Sada miljon opcija i nijedan upotrebljiv podatak.

Malo sam se raspričao nepotrebno.

Inače nudim posao preko ljeta od doma na instagramu.
Tražite slike po lokaciji Split-hvar lajkate kao sliku tim potencijalnim gostima i nudite ekskluzivni izlet. i po realiziranom poslu dobijete 50€ lani je od 80-90 akcija se punija 1 brod. zbog nekog čudnog razloga samo srida,četvrtak petak ponekad utorak. Subota,nedilja ni jedna gosti vjerovatno tek došli zbunjeni,

0 Likes

Sve ima svoju cijenu (manu), pa i napredak. Generalno o svakoj odluci važemo prednosti i mane, ako smatramo da prednosti pobjeđuju…odluka se donosi.
Što stoji iza odluke i da li se moglo bolje? Naravno, uvijek se može bolje. To je neupitno.

U konkretnom slučaju, meni je ovaj quote izvanredan i zbog toga mi je forum daleko daleko ugodniji za rad od ostalih. Vidiš, nije mi palo na pamet koliko je taj qoute sakriven nekom novom…stvarno se ne sjećam kakav mi je bio prvi susret s tom opcijom.

A kako su mogli bolje?
Pa mogli su ostaviti dolje opciju “quote”, koju kada bi user kliknuo…dobio bi samo objašnjenje kako se quota i odmah u tom dialogu opciju da ukloni taj nadalje suvišan gumb iz toolbara ako želi…
To mi onako prvo pada na pamet.
Drugo, ja bi opciju “replay” ostavio da se ponaša kao klasični quote, s time bi također ostavio opciju “klasičnog” quotanja. A i ne volim ovo ponašanje replay-a gdje se na prvu i ne vidi na koji točno post korisnik odgovara. Vidi se kome odgovara, ali ne i na koji njegov post. (Bez dodatnog klikanja)

No, možda vlasnik zna nešto što ja ne znam?
Možda prate statistiku da li ljudi uspješno koriste quotanje i time su zadovoljni. Tu statistiku ipak kreira činjenica da je forum mjesto razmjene znanja, pa da ćeš ti lako naučiti quotati od drugih forumaša. Samo trebaš pitati. Što se na kraju, upravo tako i desilo.
Jer nekada je manje više. Upravo se i sam buniš kako te Airbnb zatrpao suvišnim informacijama, a ovdje bi gumb quote. Ok, gumb quote možda nije problem, ali, koliko opcija ovaj forum nudi? Što ako bi za svaku opciju tako razmišljali, pa ih sve predstavljali gumbom…pa da toolbar dolje izgleda kao šuma raznoraznih opcija? Nije ni to ok rješenje… (Da ne bude zabune, složio bih se da je gumb quote mogao dobiti svoje mjesto dolje :slight_smile: )

Što se tiče Airbnb, nije njihov uspjeh jel tebi sada bolje ili ne. Nego jel njima sada bolje ili ne.
Ako su oni sa svojim promjenama dobili veći broj korisnika i konačno veći profit…oni su sebi očito napravili dobro.
Naravno, takve stvari ne možemo promatrati baš statički smrznuto u nekom trenutku vremena, nego gledati i što će se desiti jednog dana zbog današnjih odluka.
Pa ću se opet složiti, ako je današnje nezadovoljstvo njihovih klijenata toliko da će im se jednog dana sistem raspasti, onda si očito podmeću nogu. Ali i u toj varijanti, ako su sada našli način da naglo izrastu i da prikupe veliku lovu…oni će se vjerovatno stići reorganizirati ako primjete da im se sustav raspada.
Tako da ima tu puno svega…teško je baš na osnovu tvoga osobnog iskustva zaključiti jesu li oni sebi bolji sada ili ranije.
To nadalje ovisi i o percepciji uspjeha, koji je opet subjektivni pojam.
Jedan ribar koji samo ribu hvata par sati dnevno, može biti po svojim očekivanjima i afinitetima uspješniji od voditelja Googlea.

Kad već filozofiramo, da pokušam definirati pojam uspjeh:

To je razlika pozicija gdje želimo biti i gdje se nalazimo.

…znači svatko sebi postavlja kriterije svog uspjeha, i ti nemaš osnove da zaključiš jel Airbnb uspješniji sada ili ranije.

Slikovito bi to mogao dočarati:

Nakon testa iz matematike, mali Ivica se uspješno veseli…položio je sa 2. Marica je tužna, dobila je 4.

0 Likes

eto ti minimalizma s lijepim imenom trazilica.hr :smiley: :smiley:

0 Likes

E ovo vam primjer ultra minimalizma i brzine.

Evo javite u koliko se je otvorila stranica i linkovi,probajte.

1 Like

Znaci en.wikipedia. characters; 112387.
i otvara se u dijelic sekunde.

0 Likes

Slažem se, wikipedija je izgleda na jako zdravim temeljima. Ne samo što se toga tiče, nego i rješenja koja ju čine alatom za dokumentaciju. Zato očito jeste statusa kojega jeste.

Pretražio sam puno alata za dokumentaciju i redom sam našao da sve do jednog nemaju neke osnove od kojih wikipedija kreće.
S druge strane, wikipedija nije baš prilagođena nekim finesama za programersku dokumentaciju. (Koje je svijet trenutno najgladniji)

Tako da, mali hint…čeka se novi alat za dokumentaciju da se rodi. On my todo list je :slight_smile:

0 Likes

Bez ikakve želje za potcjenjivanjem, Wikipedia plaća infrastrukturu skoro $3.5m* $5m (podatak isto nije frišak, dvije godine je star).
Tako da je neko za te pare izračun’o kakvi im (i kol’ko brojem) serveri/sistemi trebaju.

*Podatak star 5 godina.

0 Likes

U kontekstu ove teme, nije problem na spomenutim stranicama da se sporo učitavaju zbog server strane. Nego client side, tj. mobiteli i relativno spor internet su najslabija karika kod učitavanja teških stranica sa puno MB.

U tom slučaju, da staviš cijeli taj server od wikipedije da isporučuje stranicu iz uvoda, ona će se korisniku učitati jednako sporo… tj. istom brzinom.

Znači, po pitanju ove teme nema baš veze kakav server ima wikipedija.
Loš server može utjecati na usporavanje stranice…ili drugim riječima, dobar server može ubrzavati učitavanje stranice samo do jedne mjere. Kada se ta mjera dosegne, poboljšanje servera više nema nikakav utjecaj na još brže učitavanje stranice.

U kontekstu ove teme, poprilično sam uvjeren da je ta mjera sa server strane dosegnuta, a da pati load na client strani.
Zagušenje servera se lako detektira u nekad brzom učitavanju stranice…nekada sporom. Što odaje da radi na svojim limitima.

No ako se stranica svaki puta učitava jednako sporo, onda nije server u pitanju. Nego težak sadržaj stranice koji iziskuje da to sve mobitel prožvaka na vezi koju ima.

0 Likes