Preseljenje foruma phpbb3

Trebao bi preseliti forum phpbb3 sa stare web adrese na novu. No ne znam to.

Šta trebam napraviti ? Forum sam preselio na novu loakciju sad bi trebalo bazu preseliti ali kako?

Inače pokušao sam importirati /bazu preko Cpanela odnosno phpmyadmin ali ne ide javlja mi neku grešku.

Mi može tko reći točan postupak da riješim problem ?

Ako imaš dobru hostingu službu, oni će ti to napravit bez problema. Tako da njih pitaj. :slight_smile:

Da pitao sam i čekam ih već cijeli dan . Spori su, užasno. : ) Ali tko čeka dočeka valjda.

Naišao sam jedan članak o tome. Moj problem je pod brojem 3. Skinuo sam program BigDump no previše je kompliciran za upotrebu.


Prebacivanje phpBB foruma sa jednog servera na drugi
Nedjelja, 09 Maj 2010 21:30 | Autor Ginger
Web Dizajn - PHP

webOPIS: Ovaj članak objašnjava detaljno kako premjestiti forum s jednog hosting provajdera na drugi ili sa jedne domene na drugu.

Za ovaj eksperiment je potrebno:

  1. FTP pristup serveru - za to vam je potreban i FTP klijent. Možete koristiti FileZillu ili FireFtp (besplatan dodatak za Firefox)

  2. Pristup phpMyAdmin. Većina hosting provajdera uključuje pristup ovoj aplikaciji (Cpanel, Plesk), a ukoliko ne možete se snaći. kontaktirajte vašeg hosting provajdera.

  3. Ukoliko imate bazu veću od 2 MB (što je slučaj sa obimnijim forumima) vjerojatno neće biti u stanju vratiti kopije baze podataka preko phpMyAdmin. U tom slučaju imate dva načina vraćanja baze: Preko neke od skripti (BigDump) ili preko SSH (secure shell ) proto

Možete obrisati cijelu ovu temu ili staviti u smeče.

Riješ problem od strane hosting službe.