Prestashop vs. Magento

Dakle, koje su prednosti i/ili mane prema vašem mišljenju? Prestashop vs. Magento

Probao i jedno i drugo.
Presta shop koliko se sjećam imala je po meni skroz blesavo sučelje.
Magento moćniji, ali ako se zagrebe ispod osnova naići ćeš na probleme.
No svi oni nude slične stvari. Ovisno što na koji staviš.

https://itxdesign.com/magento-vs-prestashop/

Ako nije općenito pitanje već za nekoga, onda prvo dobro ispitaj što oni zapravo žele/klijent?
Pa prema tome prilagodi što bi moglo to odraditi dobro, bez previše izmjena modifikacija, na kraju krajeva i što si u mogućnosti odraditi.

Najveći problem mj je payway od t-coma, stalno nešto drkeñjišu… Radim i s jednim i drugim, prestashop je vise user-friendly. Magento je opet jaci s addonsima… Tako da nisam pametan na koji da pucam vise…

Ja bi preskočio Prestu.

Inače idem Woo, pa OC pa na kraju ako treba Magento.

T-Com = t-koma.

Evo na jednom shopu koji koristi magento zapucala onepage autorizacija naplate. Stalno redirecta na cart, naravno daje error can not allocate memory, memorija na 512mb… AOC UGAŠEN, 1.9 verzija magento, sve živo sam probao. Nikakve update nisam prethodno radio. Host kod HOSTING IT-a, a oni bacaju ignor vec dva dana…

Jel ti poznato kako Woo trpi 2000 do 3000 proizvoda? I sto koristiš za naplatu karticama?

Pa po netu naći ćeš da trpi, ali ako je toliko proizvoda mislim da ti onda opet bude pitanje sa memorijom možda kod neke neoptimizirane teme, tako da moraš i na nju paziti. Barem bi ja pazio. Pa onda ne bi trebalo biti problema. Naravno kakava se posjeta očekuje bi bilo zgodno znati unaprijed.

Nisam nikada radio s toliko proizvoda na WPu.

Ali od 500 do 5 tisuća proizvoda, sve sam stavio na neka druga riješenja.

Woo mi je do cca 200 proizvoda.

Ali ne vidim razlog ako se dobro složi, pazi na cjelokupnu težinu svih tih fajlova, brzinu, da ne bi bilo dobro.

Evo primjer na koji sam davno naletio


wp, ima dosta proizvoda, dućan radi, generira prodauju vjerujem, jer su prisutni u oglasima i rezultatima.