Presuda hrvatskim generalima

Jadna nan maništra!! Al dobro sićan se koliko je Blaškić dobija na prvoj presudi pa je korigirano.

Samo sam cekao da se i o ovome izjasnis.
Brate mili daj vise odustani od drobljenja ovdije. Pa jer nemas negdje drugdje ispucavati. Jes da je ovo birtija ali da bas moras politiku ovdje gurat, ne kuzim.

Bio si mi simpatican na pocetku ali ovo prelazi svaku mjeru te hdz, te 10.4 ne kuzim te.
Odi izadji van i drobi o politici sa penzicima ili sa kronerima u parku ili pred lokalnim ducanom. Molim te postedi nas vise ovdije…

Koje je tvoje mišljenje @tom971 o ovome?
Što ti misliš da je poštena presuda?
Ovo je birtija i svak može pričati o čemu želi, naravno bez vrijeđanja itd…
Tebi ako se ne sviđa, jednostavno ne trebaš komentirati.

Ja se osobno slažem da je presuda sramotna.

Ja podržavam toma, svi tu znamo kako diše član gigolo. Podržavam političke rasprave ali ne i provokacije. Ne idem ni ja na srpske forume i pišem tamo.

Slažem se sa Šimom i tomom. Ja danas znam kako mi je ali tome nije mjesto ovdje. Svoje mišljenje o Gigolu sam već iznio nekoliko puta na ovom forumu i više neću.

[SIZE=“7”] ?[/size]

Peter Sunde sa suđenja Pirate Bay?

O njemu pričamo, ne?

Mislim,na tren sam pomislio da komentiramo aktualna događanja na HR političkoj sceni…Al rekoh “ma neeee pa ovo mi je jedino utočište od toga!mora da je PB slučaj u pitanju…”

[quote=“innos”]O njemu pričamo, ne?

Mislim,na tren sam pomislio da komentiramo aktualna događanja na HR političkoj sceni…Al rekoh “ma neeee pa ovo mi je jedino utočište od toga!mora da je PB slučaj u pitanju…”[/quote]

:zhuja:

@joso
sta te boli kakvo je moje misljenje o ovom?
Jer sam veci hrvat ako tu sad napisem da je ovo sramota. Jer sam veci smrad ako napisem da je samo naivac mislio da ce ispast drukcije??
Davno sam naucio politicka i vjerska uvjerenja drzati za sebe, a ako ih budem djelio sa drugima sigurno ne na ovakvim mjestima.
Ovdije se radi o tome , sto je sime isto naveo, da @gigolo provocira i trola i to mi dize tlak.
Procitaj si malko njegove postove u zadnjih par mjeseci pa ces i sam vidjet o kom je rijec. A ako si das jos i vise truda procitaj sve sta je pisao pa ces lako vidjeti njegovu “povijest bolesti”

Poz

Dajte počnite koristiti “ignore” listu.

:doki: I usput, neznan šta bi mislija o ovima koji su zadovoljni presudon!

Kako nekog istina moze provocirati. Ja sam prvi za to da ako je kriv neka ga osudu, a ako nije neka ga oslobode, nebitno na kojoj strani bio.
Gigolo zna u nekim postovima provocirati i biti iritantan, ali ja takve postove obicno niti ne citam niti komentiram.

Vezano uz žigola i politiku… koliko god da sam protiv bilo kakvih cenzura i zabrana, mislim
da bi zabrana političkih tema na jednom stručnom i specijaliziranom forumu ovog tipa bila
produktivna.

Neke realne koristi od takvih diskusija baš i nema; nismo bili na gubitku prije tih tema, a
nismo ništa ni dobili s njima.

Ne vjerujem da određeni članovi sudjeluju, ili bolje rečeno, ratuju u tim diskusijama zato
što vjeruju da će baš njihova disertacija izvući državu iz krize. Ne, neki samo žele izrazit
svoje mišljenje o tome kako bi država trebala funkcionirat. Neki ukazuju na greške aktualne
ili prošle vlade. A neki namjerno upadaju u raspravu sa vrijeđanjem i provokacijama (mali
broj njih, naravno… ali jedna iskra je dovoljna da se zapali i razbukta sav taj bijes, i
sve te negativne emocije koje ljudi nose u sebi godinama i trpe).

Ali čim postoji vlast i oporba, gdje i jedni i drugi imaju ogroman broj birača, valjda je
indikativno da će se ti omjeri prenijeti i ovdje i da će u bilo kakvoj političkoj raspravi na
forumu doći do te polarizacije i podijele članova na prave i krive, lopove i pravednike,
vlast i oporbu, i jednako kao što vođe datih grupa vode žestoke ratove u svojim predizbornim
kampanjama, tako će i ovdje članovi branit svoje stavove i svoja vjerovanja jednom kad ih
javno obznane (i dobiju po prstima od suprotne grupe zato što se usuđuju stajat na suprotnoj
strani)… samo što su oni profesionalni političari, i bore se za dobru plaću, položaj i sve
što ide uz to…

Ali jedan član stručnog foruma neće ništa dobit svojim sudjelovanjem u nekoj forumskoj
političkoj raspravi (ja se ne sjećam da sam nekoga više cijenio zato što je nešto pametno
rekao u jednoj od brojnih takvih tema na forumu… i na ovom i na drugima). Može samo dosta
toga izgubit — poštovanje, prijatelje, i prilike (novce). Vidim u tim temama članove koji su
u potpisu ili u nekim drugim temama ostavili rezime svojih znanja i vještina, i izrazili
želju za radom na novim projektima… ali ne vjerujem da će ih neko zaposlit ako vidi da
vrjeđaju one koji ne dijele njihovo mišljenje… a nekad ni ne moraju, nekad je dovoljno i
samo izrazit svoju političku orijentaciju. Sumnjam da bi išli na razgovor na posao sa majicom
na kojoj piše “HDZ - Idemo dalje!”. U potpuno pravednom i objektivnom svijetu to ne bi bilo
bitno, ali realno, ovo je sve borba percepcijă i iluzijă.

Nije da je to nekome posebno bitno, ali ja sam potpuno promijenio mišljenje o nekim ljudima
nakon čitanja par takvih tema i njihovih pisanja unutra. I vjerujem da nisam jedini. Vidim
ljude u zrelim godinama kako se ne zadržavaju samo na argumentima da obrane svoja mišljenja
(a neki argumente — u formalnom smislu — ni ne koriste), već slažu sinatroizme od svih uvreda
koje su u svojoj bogatoj svađalačkoj karijeri prisvojili. Vidim ljude koji se ponose svojim
intelektom i staloženošću, ali kad zađu u jednu od tih rasprava, i kad ih zahvati plamen, kad
krenu pisat žestoku obranu svojih stavova, brzo ti atributi evaporiziraju bez ikakvog traga
da iza odgovora stoji mentalno zdrav i razuman čovjek. A uz to sve vidim i forume koji su
jednostavno dodali jednu riječ — “politika” — na listu zabranjenih tema na forumu, odmah iza
religije, i time riješili problem.

Možda je ideja ovog podforuma ta da su razgovori o svim legalnim temama dopušteni, ali
sumnjam da je ta specifična i ne toliko nužna sloboda važnija od integriteta foruma kao
zajednice; može se razgovarat o svim temama, ali ako to samo dovede do unutarnje korozije
zajednice, ako to samo razvije neprijateljstvo među članovima — koje se, kao što vidimo, neće
zadržat u tim temama — onda nema neke svrhe ni u tome, forum kao cjelina se dezintegrira i
kvalitet kompletnog iskustva drastično pada. Žigolo je prije svoje potrebe da javno obznani
svoja politička uvjerenja i kaže nešto protiv suprotnih (neovisno o tome tko je u pravu, što
je u ovim fenomenološkim diskusijama ionako nedokazivo) imao poštovanje vjerovatno svih
članova foruma. A sad mislim da je dobar dio toga izgubio. I ne radi se samo o njemu, da ne
misli sad čovjek da ga napadam, sporedna mi je stvar njegova politička orijentacija i
izražavanje istih na forumu, više govorim ilustrativno, ima tu još dosta aktera koji rade
isto, i na ovom forumu i na drugima. Npr. thevault.bz, jedna od jačih business zajednica
(kvalitativno, više nego brojčano). Nije me nikad zanimalo da li su određeni članovi
demokrati, republikanci ili nezavisni, ali eto, igrom slučaja znam da je Mastersales — inače
manager prodaje sa desetljećima iskustva i svojevremeni autoritet za to područje na forumu —
žestoki antiliberalist, kojemu nije bio problem nakon godina članstva i 1000+ poruka napadat
one koji ne dijele njegovo uvjerenje… i koji je nakon par mjeseci izbivanja sa foruma imao
priliku naći thread “Where did Mastersales disappear?”, u kojemu je vidio kolege VIP-ovce i
moderatore kako se sprdaju na njegov račun i ostavljaju poruke “ko ludi smo bez njegovih
pro-republikanskih govora, nadam se da se neće ni vratit.”

Sad sam malo i ja otegao ovaj govor, al ajde, kad me je pukla volja da kažem što mislim o
tome… o smislu političkih rasprava, naravno, ne o nekom političkom problemu… nije moj
stil da biram strane.

Uglavnom, valja razmislit o svrsi i koristi ovakvih tema za forum.

A vezano uz temu u naslovu, da ne budem kompletno offtopic, reći ću samo da opet ne biram
strane, osim ako nisam siguran u istinitost i autentičnost bilo koje od njih… a što je tko
od generala u ratu radio, ne mogu znat. Mogu vjerovat nekome od onih koji su bili uz njih,
ili onima koji tvrde da su dobro ili loše afektirani njihovim djelima, ali to je, uz ono malo
fragmentiranih dokaza što postoji, sve što ću dobit. A to je meni malo da bih formirao ovako
važno mišljenje. Važno prvenstveno iz razloga što se radi o tome da li je konkretni general
zadnji ološ za koji ni nemam adekvatan epitet, ili nešto potpuno suprotno tome, čovjek koji
je u datim okolnostima postupio na najbolji i najmoralniji način… ili je istina, po
običaju, negdje između, na nekom dijelu tog intervala… ali gdje konkretno, neka odlučuju
oni koji imaju dovoljno dokaza i supstancu za to, ili oni koji misle da imaju… ili oni koji
su na bilo koji način, kao što rekoh, afektirani njihovim djelima. I ja bih, da sam žrtva ili
spašenik nekoga od njih. Pa makar to bilo i potpuno subjektivno i/ili nedokazivo. Ali nisam.
Na sreću. I zasad samo stojim i gledam kako se situacija odvija, sa interesom, ali bez
posebnih emocija… samo se nadam pravednoj odluci, što god ona bila u ovim konkretnim
slučajevima.

N.

Da, to je to. :doki:
Baš sam pomislio kako nam forum odlazi na kvasinu ako ćemo morati koristiti ignore liste.

A ima toliko produktivnijih tema.

Ne želim ništa napisati vezano uz topic jer je sama tema offtopic.

Neosinthesist, Jako lipo o tebe. Mudro napisano.
Ali Gotovina nije ništa kriv. Inkriminiranih radnji je bilo, ali neka odgovaraju krivci, a ne pravednik. Teorija “zapovjedne odgovornosti” je besmislena. Po toj teoriji bi se čak i Predsjedniku moglo suditi da je živ.

Član san još jednog Linuxaškog foruma i na njemu su zabranjene svake teme osim onih koje se tiču Linuxa. Pa jeli neprirodno da na tom forumu otvorim ovakvu temu da vidim šta kažu ljudi s kojima svakodnevno razmjenjujem postove. S njima bi o takvim tememe moga samo uživo, al sumnjam da ćemo se ikad upoznati. Ovako je bolje i ljudskije kad možemo pričati o svemu. Čovik je društveno biće.

Gigolo, zašto takve teme ne prodiskutiraš s ljudima koji su daleko više u tome, recimo na
http://www.pollitika.com?

Misliš li da ako netko kuži linux da će imati stav bliži tvojem jer se i ti kužiš u linux?

Što se politike tiče, ovdje sam napisao:

http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=227336&postcount=109

Tipično je za naš narod da se utiče u “zabrane” i poziva “političare” kao način rješavanja posljedica koje su uzrokovane nezrelošću društva. To je kao da lude izaberu među sobom kralja svih luda i onda mu se utiču da ih spasi od luđaka.

Bilo bi krivo da moderatori i forumska pravila preuzmu ulogu “političara” u trenucima kada se članovi postavljaju u ulogu “nezadovoljnog naroda”.

Državu i društvo čine ljudi i njihova zrelost. Forumski sadržaj čine njegovi članovi. Elementarna pristojnost i uvažavanje prava na osobnost (pravo na život, tjelesno i duševno zdravlje, ugled, čast, dostojanstvo, ime, privatnost osobnog i obiteljskog života, slobodu) mogu svaku temu učiniti užitkom za čitanje i učenje.

[quote=“trnac”]Misliš li da ako netko kuži linux da će imati stav bliži tvojem jer se i ti kužiš u linux?[/quote]Možda Gigolo misli da su ljudi koji se kuže u Linux ljudi čije različito i drugačije mišljenje želi čuti, za razliku od nekakvih generičkih foruma gdje svaka luda ima jednaki glas kao i ona druga?

To je kao kada u emisiju pozovu znanstvenika i “bijelog maga”, pa zaključe diskusiju tvrdnjom da na pitanje nema odgovora jer postoje “različita mišljenja”. Ne postoje, zapravo. Postoji argumentirani, racionalni stav i trabunjanje o plodovima vlastite mašte.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja