Pretres u Prnjavoru: Nelegalno puštao TV serije

Alekse’ javi’se jesi li naš

1 Like

Aleksa , vrati se doma ! Skuvala sam ti paštašutu!

Davne 2010. radio sa filmovima i serijama, sreca na vrijeme sam prestao :slight_smile:

Ne radujem se tudjoj nesreci ali u neku ruku mi je drago, zbog svih nas koji pokusavamo posteno zaraditi na webu.

na koji je način embedovanje nepošteno? i na koji način embedovanje loše utiče na sve vas ostale koji radite druge stvari na netu?

sajtovi se legalno nalaze na legalnim serverima u legalnim državama, legalne reklame legalnih advertising firmi iskaču i pare legalno isplaćuju na legalne naloge … svaki video hosting servis ima vlastiti ToS koji definiše šta je dozvoljeno a šta ne i kako prijaviti nedozvoljen sadržaj … i opet svaki taj video hosting servis ima legalne servere u legalnim datacentrima i vjerovatno ih kupuju putem legalnih ugovora … na kraju krajeva i taj video hosting servis mora ispoštovati ToS datacentra … i šta je tu tačno nelegalno i nepošteno?

1 Like

Ovog je bilo jako tesko naci + dilao je IPTV

2 Likeova

iptv :confused: … šteta

… takodjer je i legalno pretresen :slight_smile:

Na prvu nema uticaja, ali ako se malo bolje pogleda, ima itekako…

Zbog takvih sajtova koji plave reklamama ljudi su i poceli koristiti ad blokere, i kada zbog jedne takve stranice instalira ad bloker, on ostane upaljen, dodje na neki sajt koji danima radi na nekom clanku i nista… sav trud uzaludan, nema prikazivanja reklame

Distribucija ilegalnog sadržaja?

1 Like

A ako se pokusa vaditi na: Nisam znao da “embedovanje” krsi zakon, samo sam prenosio sto su drugi servisi omogucili…
Zakon kaze: Neznanje te ne oslobadja odgovornosti.

1 Like

Pa kaže

Je li ovo ono jedna vraćena ovčica je vrijednija od onih 99 ?
Bljuje mi se od tih spika preobraćenja

1 Like

Naravno zasto bi krio i lagao da nisam?
Nije spika o preobracenju nego iznosenje licnog stava a bas me briga da li se tebi bljuje ili ne.

Distribucija legalnog sadrzaja na ilegalan nacin.

pa naravno, normalno je da se sve treba pretresti, niko to ne osporava … fol je što pišu da je momak uhapšen a nije

kakva distribucija :smiley: distribucija podrazumijeva umnožavanje, preuzimanje i postavljanje medijskog sadržaja, ako neko zalijepi link na svoj fejsbuk profil je li to distribucija? ako neko zalijepi embed link negdje je li to distribucija? koja je razlika između embeda youtubea i nekog drugog sajta?

<iframe src="https://youtube.com ....

i

<iframe src="https://nekidrugisajt.com ...

ako servis jasno u svom ToSu kaže zabranjeno neovlašteno postavljanje sadržaja i ako se na tom servisu duži period nalazi određen sadržaj onda dolazimo do zaključka da je sadržaj ovlašteno postavljen

ako je neko neovlašteno na youtube postavio pjesmu ružica si bila i ako ja taj link podijelim na svoj fejsbuk profil ja sam kriv što sam podijelio je li?

1 Like

Iskreno žao mi lege :frowning:

@3wNet
Ne znam čime se sada baviš ali sam siguran da idalje radiš neke ilegalne stvari, npr. Skidanje slika, templateova i sl.
I to je krađa kao i svaka druga!
Ja kradem, ti kradeš, svi krademo !
Samo što neki kradu skoro pa bezvrijedno a neki od toga lijepo žive, nema razlike u ključnoj riječi krađa !!!
Ako se netko zna snaći pa ukrasti nešto od čega fino živi ispadaš ljubomoran kad kažeš da ti je drago…
Pozzzz

Ti se bas izgleda poistovjetio sa njim :slight_smile:

Izmjena: Dodao bi jos nesto, kada su svi vec toliko sigurni da je to legalno.
Zasto onda na takvim sajtovima ne postavljate kontakt podatke, vec lazirate podatke (alex i sl…).
Kada Vas pozovu iz policije, fino im objasnite da je legalno i nemate brige.

Ako se ne varam (za ovo nisam siguran) ali ni adsense za takve nije odobren? Zasto ako je sve legalno? (ovdje ako grijesim ispravite me, prije kada sam to pratio znam da nije bilo dozvoljeno)

ja vjerujem a i mnogi ljudi oko mene tvrde da su in-video reklame na youtubeu mnogo dosadnije od popup i push reklama

2 Likeova

Naravno da jesu, ali ne mijenja cinjenicu da i ove iritiraju…

vidiš da je momak javno objavio sve svoje podatke … ne znam o čemu pričaš

fol je što iz policije ne zovu, već dolaze

po defaultu je adsense odobren … ako neko adsenseu prijavi da se adsense reklame nalaze na sajtu koji embeduje neovlašteno postavljen sadržaj onda će blokirati … ali to nije slučaj samo kod adsensea … ako neko popadsu prijavi da se njihove popup reklame prikazuju na tom sajtu i oni će blokirati nalog … tako da ništa nije crno - bijelo

Ok sada tek vidim on jeste postavio kontakt podatke. Promakelo mi je, ali zato se ovo i desilo… Ipak vecina to ne radi.

A da bi dosli po tebe moraju imati nalog, a ako imaju nalog neko je vec odradio nekakvu provjeru i utvrdio da ima neki vid prekrsaja…

Isto sam se tako i sam tjesio, ali zakon je kakav jeste, svidjao nam se ili ne…

Izmjena:
A i sam kazes: “nalaze na sajtu koji embeduje neovlašteno postavljen sadržaj onda će blokirati”

Razumem ja da ti ovo licno primas, ali znas i sam da je nelegalno zaradjivati na tudjem sadrzaju jbg. I neko je morao to nelegalno da postavi na openload npr. A bas moze npr taj koji kasnije i embeduje da postavi itd.