Prevara i lažni YouTube Team zahtjev za podacima zbog Spam Review-a

Nebi otvarao temu da nisam svojoj suprugi, koja doduše nema pojma kako funkcionira internet, zarada itd pokazao ovaj email koji sam dobio. Rekoh, možda ima još neka tako “pametna” osoba kao ona, pa da pročita

Ona je email koji sam dobio pročitala i na moje pitanje njoj: “što sada da radim?” - pretvarajući se ozbiljan da nemam pojma o čemu se radi, odgovorila je slijedeće: “A ništa, popuni to dolje i pošalji im natrag da ti provjere kanal, naprave spam review, baš te briga ti si čist” - ČESTITAM draga, upravo si ostala bez kanala

Naravno, skoro smo se povađali :confused: pa sam joj objasnio neke stvari… Naravno, postoji mogućnost da se kanal poslije vrati ali čemu zakomplicirati život sam sebi, jer tko zna što mogu napraviti u međuvremenu, potpisat za neku mrežu itd…

Njihov email je: [email protected]

1 Like

Barem niko s ovog foruma ne bi trebao nasjesti na ovako nešto. Ali ajde, opreza nikad dosta :blush:

2 Likeova

Dovoljno je samo pogledati ono .ru i sve je jasno.

ja vjerujem da ljudi nasjednu, pogotovo zbog ove predzadnje rečenice da će kanal biti zatvoren … ima tu nešto psihološki ljudi kada to pročitaju pomuti im razum, uplaše se, pritisak skoči, gorak okus … znam po sebi haha

ali treba logično razmišljati zašto youtube support traži šifru youtube kanala :smiley:

1 Like

Da je email [email protected] ili [email protected] kad vidim da traže password, prije bih pomislio da su Google i Youtube provaljeni nego li da traže password.

4 Likeova

Dobro si ju testirao. :slight_smile:

1 Like

Sibni im lazne podatke za neki YouTube strani kanal. Pa kad kazu da si pogrijesio onda reci da je greska da u lozinci imas veliko slovo ali ne napisi koje. Pa onda kad cimaju ponovo, napisi koje. Pa kad kazu da ne radi, napisi aha greska to je od drugog YouTube kanala lozinka pa ponovo neku ludu sifru, pa opet ako ne radi reci da imas veliko slovo ali ne napisi koje. Kad kazu da ne radi, ti im trazi da ti resetuju lozinku da sad ne radi ni tebi. I tako ih zamajavaj dok ne skontaju da ih ■■■■■.

2 Likeova

Bolje se ne zahebavat. Sigurno imaš nešto pametnije za raditi. Ovako im daješ do znanja da je tvoj mail “živ” i da vjerojatno imaš YT kanal.

1 Like

Uf! Sovinisticka suplja prica da prostite. :grin:
Rekla bih da se draga nije udubljivala plaho u situaciju, pa ti je ljubazno odgovorila, samo naizgled zainteresovano, da uradis sta god hoces, hehe.

Sto rece @milito, svako ko je sklepao youtube kanal pomislice prije da je google uhakovan nego da ti traze password. Pa i ko nema pojma o netu, zna da radnici iz banke ne traze password za konto- never!

Btw. juce pokusala da otvorim novi Instagram konto- failed. Stize mi mail od facebook-a da napisem neki code na papiru i da im posaljem sliku na kojoj se vidi moje cijelo lice i papir na kome drzim rucno napisan code sto su poslali.
Fake ili real? :wink:

1 Like

Youtube ili bilo koji drugi site mogu pristupiti svim korisničkim postavkama na profilu svakog korisnika kada hoće i ne treba im password uopće za to. Kada to pojedinci shvate, neće nasjedati na prevare.

@Kosana Zato što je radnicima banke potreban samo broj računa (naloga) da ti pristupe računu. Sve je to na isti fazon rađeno i svaki “baba” koji je radio sistem ima pristup svemu, da se ne lažemo. Naravno da je tu log sistem i da radnik banke ne može zloupotrijebiti ništa (ograničen pristup).

Što se tiče te fotografije naravno ako je uredan facebook mail (nije ih teško ni kontaktirati putem neke forme na facebooku) lakše je poslati tu fotografiju (sve zbog fake profila) nego npr poslati neki identifikacioni dokument (pasoš, lična, vozačka itd…). Svejedno ćeš postavljati svoje fotografije na taj instagram profil, dok npr ličnu ili pasoš nećeš sigurno a njima to služi kao dokaz da si to ti, mada i tu se može majmunisati na razne načine. (photoshop)

jeste jarane ali ja kad zovem info centar banke ona traži prva 4 i zadnja 4 broja kartice, datum rođenja, djevojačko prezime majke …

e ovo još nisam čuo, što kaže eldar ako je mail s kojeg je to stiglo uredan onda šalji :smiley:

Iz razloga da se izbjegne zlouporaba. Nece te traziti cijeli broj kartice, jer nikad ne znas koja app snima ili tko te prisluskuje. Ostala pitanja sluze za provjeru.

Ako je sustav dobar, oni na temelju oiba (id osobe) mogu vidjeti sve, ali samo odredjeni ljudi u centrali banke. Naravno da na salteru kad gurnes karticu u citac, onda sluzbenik dobije pristup tvojim podacima kroz aplikaciju.

Ali ti ne traži pin ;).

pa normalno da ne traži kada je pin izmišljen samo zbog bankomata :wink:

Uf,sto bih to radila? Ta nisu svi na Instagramu selfie opsesivni.

Ne pada mi na pamet. Zvuči kao šprdnja. Ukucala sam broj telefona s neke x kartice koju sam imala (umjesto mejla) i otvorila konto. Zanimljivo da imam već otvorena 4 konta i nikad do sad nisu trazili bilo kakvu verifikaciju.

Ne nije šovnisitička šuplja priča. Imam troje djece, da se meni nešto dogodi oni bi ovisili o webu i youtube kanalu bez kojeg bi ostali jer bi ona poslala username i password. Ne nisu svi pametni na internetu, pogotovo oni koji su novi u tome. Čitajući strane portale, oni koji su “nasjeli” su kao CTR… Na 10.000 poslanih emailova je nasjelo njih više od 0,1% što je odprilike 100 ljudi. Znači 100 ljudi je nasjelo. Upravo zbog toga ova tema sa naslovom takvim da bi u google tražilici bila poprilično visoko ako bi se uguglao email sa kojeg sam dobio poruku. Znači ništa nije bezrazložno i nemoj bit bezobrazan ili bezobrazna. Primjetio sam da su tvoji odgovori u maniri “ja sam pametna” vi ste svi glupi. Daj se skuliraj i budi pristojan

Između zaštitničkog, džentlmenskog i šovinističkog stava je nekad teško razlučiti, jer svi oni, sa svim svojim pozitivnim i negativnim stranama, tretiraju ženu kao “nježniji pol”.

Ali pošto si dodatno njenu “pamet” stavio pod navodnike i pomenuo da ste se skoro posvađali čisto spontano se stavih na njenu stranu. Oprosti, ali ovo mi je ružna gesta bila.

Jer pretpostavljam da ona preuzme brigu o youtube kanalu, vrlo vjerovatno bi bila pametna i oprezna kao i 99.9% onih što si ih gore pomenuo (reče o,1% nasjednu). Ovako je moguce prosto nezainteresovana i bezbrižna…

Forum služi kako bi se ljudi educirali, proširili svoje horizonte a ne uzdizali sebe i svoje znanje u nebesa. Moj odnos sa mojom suprugom ne možeš uspoređivati sa jednom rečenicom koja je više bila edukacijskog karaktera jer opreza nikada dosta a i napisao sam da nema viziju i znanje o internetu. Namjerno sam bacio fokus u tom smjeru kako bi uzdignuo kroz tražilicu ovaj forum koji me mnogo tome naučio, puno mi je dao a ja mu to želim vratiti. Ovo nije mjesto u kojem možeš vrijeđati članove. U stvari možeš ako ti to čini zadovoljstvo ali nemoj generalizirati i drži s teme, ako hoćeš, a ako nećeš opet tvoja stvar. Tema je da je moja supruga, koju neizmjerno volim, koja je moja najveća podrška, koja mi je rodila troje djece, koja mi je najveći oslonac - sjebala stvar i rekla nešto totalno krivo. Pogriješila bi i upravo zbog toga sam otvorio temu kako nebi neko drugi učinio grešku kao ona (potencijalno) ili kao onih 100 koji se si zadali velike brige oko kanala. Tebi ako je dosadno, onda izaberi drugi forum ili temu gdje je to uobičajeno. Ovdje smo govorili o phishing emailu a ne o odnosu muškarca i žene, o meni osobno ili bilo što slično. Znači tema su prevaranti kojima treba stati na kraj, kako netko neduzan nebi nastradao. Mene ne poznaješ, niti moju suprugu i zaista te boli ona stvar kako je i ona razgovaramo, kako bi ona regirala ili nebi. Fokus je na prevenciji kako netko nebi nastradao. Eto, ovdje naš razgovor završavam, ma što god ti replicirala

Ja nigdje nisam tebe uvrijedila, iskljucivo sam se usredsredila na tvoj komentar, a ne na tebe kao osobu. Moj prethodni post je bio samo pristojno pojasnjenje i odgovor na tvoje upristojavanje mene, preko cega sam presla, jer nemam namjeru da sudjelujem u diskusiji tj. predavanju ovog tipa.

Elem, zadrzi se na topiku, ja se iskljucujem.

Ne traži ti ni sve brojeve sa kartice, poenta je da ne može ništa ukrasti ako nije bankar.