Prijatelji pomoc

Ovako prvo da napisem uskoro odilazim u njemacku raditi.Rad oko 9 mjeseci ili godinu zavisi no to je najmanje bitno.

A imam podosta pitanja nadam se da cete mi moci sve objasniti sto opsirnije.

Pa da krenemo

1.Kad bih uzeo domenu recimo s 10gb prostora i sada uzmem vps isto dali ja tu domenu mogu prebaciti na vps ili…
2.Sto je tocno vps,jer htio bih neki projekt imati nista veliko,nesto osrednje za pocetak,pa sam citao da je vps za pocetak uvijek dobro imati…
3.Jel moguce imati kucni server tipa da recimo imam stranicu sa image hostingom ili filehostinog.
4.Brzina adsl mi je 20mbit…
5.Trazim cijeli dan ovo i nemogu naci naime kupujem kompic u 5-6 mjesecu do nekih 3000 eura

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=584
nemogu ovo naci dali ima u hrvatskoj ili cu naruciti morat.

6.Vps bih uzeo minimalno do 10.000kn godisnje.
7.Godisnje zaradjujem 20.000-25.000 eura,posao osiguran mi

Hvala…

U glavnom bez obzira hocu da imam minimalno 10tb 8tb + u kompicu 2tb

sry ali vise sam procitao o tvoj poslu i koliko zaradujes nego o pomoci koju trebas …

1.Kad bih uzeo domenu recimo s 10gb prostora i sada uzmem vps isto dali ja tu domenu mogu prebaciti na vps ili…
2.Sto je tocno vps,jer htio bih neki projekt imati nista veliko,nesto osrednje za pocetak,pa sam citao da je vps za pocetak uvijek dobro imati…
3.Jel moguce imati kucni server tipa da recimo imam stranicu sa image hostingom ili filehostinog.
4.Brzina adsl mi je 20mbit…

http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=584

Dakle redom…

Domena je nesto tipa
http://www.nesto.com
te nema veze sa prostorom, ono sto tebi treba je hosting. E sada njih imas vise vrsta, reseller, dedicated, shared, vps…

Uglavnom VPS koliko ja znam bi bio virtualni privatni server. Dakle to bi bio server koji bi ti mogao sam administrirati, praviti hosting pakete, konfigurirati i slicno. Ima ljudi koji to razumiju baolje od mene pa neka ti objasne.

Kucni server je moguce imati, znaci trebalo bi ti racunalo koji bi bilo 24/7 upaljeno, konfigurirano da radi kao server, te staticna IP adresa. Uglavnom mislim da ti je ovo preskupo rijesenje.

Bilo bi dobro da navedes za sto ti to sve tocno treba, bilo bi lakse odgovoriti

mislim da mi ovo previse neozbiljno…:smiley:
stvarno…
ko god je imalo profesionalac ne hvali se platom, i ne otkriva je jer mu to nije dozvoljeno ugovorom, vecina ugovora je ovakava…
Ovo mi lici kao da se neki klinac zafrkaje sa nama :slight_smile:

1. Kao što reče cyber, domen i hosting nemaju veze, osim ako ih zakupiš negde pa posle neće da ti dozvole da ga premestiš. Dakle domen najbolje registruj posebno, na svoje ime, kod godaddy-ja ili već negde…
  2. Ako hoćeš nešto “srednje” kako kažeš, onda je i shared hosting dovoljan, a vps je još bolji.
    Ako imaš mogućnosti uzmi vps, sigurnije ti je.
  3. Takodje, ne preporučujem. Ne isplati se :smiley:

Hvala,ne nisam klinac,zavrsio sam 3 tecaja argon,elektro,sigma pa ono velike pare vani pa rekoh.

Pokusao bih naparaviti file hosting ili imagehosting uglavnom imao sam prije p0rn forum 1000 reganih ali suspended nakon 6 mjeseci netko prijavio bio smjesten na freehostia.Pa sam zato pitao za vps…

[quote=“ctarmy”]Hvala,ne nisam klinac,zavrsio sam 3 tecaja argon,elektro,sigma pa ono velike pare vani pa rekoh.

Pokusao bih naparaviti file hosting ili imagehosting uglavnom imao sam prije p0rn forum 1000 reganih ali suspended nakon 6 mjeseci netko prijavio bio smjesten na freehostia.Pa sam zato pitao za vps…[/quote]

Onda za 10000 kn godisnje mozes zakupiti dobar server :smiley:

Koji preporucujes,idem za tjedan ipo tako da cemo se sluzbeno cuti za 9 mjeseci.:razbi::eu::eu:

kad vec planiras potrositi toliki novac bolje kontaktiraj hosting firme i pitaj sto ti mogu ponuditi za te novce. Siguran sam da ce ti izaci svi u susret kada cuju koliko planiras potrositi… Tko ti da najbolju ponudu uzmi kod njega i gotovo

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja