Prijedlog: Download zona

Možda bi bilo dobro napraviti download zonu gdje bi korisnici mogli ostavljati svoje e-knjige, programe , ostalo pod uvjetom da ne krše nikakva pravila ?

Slažem se sa idejom, također mislim da bi to bilo dobro.

Sada si me podsjetio sa ovom idejom na nesto sto mi je davno palo na pamet. Bilo bi super kad kao u PHP forum dodala podkategorija “Funkcije i klase” ili nesto tako. Tamo bi korisnici mogli stavljati svoje gotove funkcije i klase sa objašnjenjima kako ih koristiti. Mislim da bi to bilo super jer bi imali kolekciju raznih funkcija na jednome mjestu.

Vjerujem da bi bilo zainteresiranih koji bi svoj kod podijelili

[quote=“ivan.m”]Slažem se sa idejom, također mislim da bi to bilo dobro.

Sada si me podsjetio sa ovom idejom na nesto sto mi je davno palo na pamet. Bilo bi super kad kao u PHP forum dodala podkategorija “Funkcije i klase” ili nesto tako. Tamo bi korisnici mogli stavljati svoje gotove funkcije i klase sa objašnjenjima kako ih koristiti. Mislim da bi to bilo super jer bi imali kolekciju raznih funkcija na jednome mjestu.

Vjerujem da bi bilo zainteresiranih koji bi svoj kod podijelili[/quote]

Takvo nešto već postoji:
http://webmajstori.net/forum/forumdisplay.php?f=35

Možda je to bilo tako zamišljeno, ali nije baš tako ispalo. Ako pogledaš teme u tom podforumu, većina je tema gdje se traži nešto, ili netko ima nekakav problem. U velikoj manjini su teme gdje je netko stvarno podijelio svoj kod.

Da nadopunim Creatifa gore - forum “Open Source” se odnosi na obadva prijedloga, i download vlastitih uradaka i download vlastitog programskog koda. Jedino čega ste sami autori možete slobodno distribuirati, pa je “Open Source” forum prikladan za to.

Alternativno, radi li se o literatori, forum “Informatička čitaonica” je također prikladan - bilo da stvari stavljaju kao prilozi u postove ili kao linkovi. Opet, distribucija mora biti legalna. Samo zato što je nešto besplatno ne znači da se slobodno smije uploadati.

[quote=“ivan.m”]Možda je to bilo tako zamišljeno, ali nije baš tako ispalo. Ako pogledaš teme u tom podforumu, većina je tema gdje se traži nešto, ili netko ima nekakav problem. U velikoj manjini su teme gdje je netko stvarno podijelio svoj kod.[/quote]Zašto misliš da bi se otvaranjem novog foruma drugačijeg imena to promijenilo? U čemu bi bila razlika toga u odnosu na to da se postojećem forumu promijeni ime? Kako bi ti nazvao forum koji služi tome da ljudi “dijele funkcije i klase”, a koji bi imao efekt da ljudi počnu dijeliti iste?

Uzmi u obzir to da ljudi nemaju što za dijeliti. Koliko programera sudjeluje na forumu? :wink:

Da. Ovo je čini mi se trenutno najveći problem ovog foruma.

Pa, ja bih to nazvao činjenicom, a ne problemom. Forum čine članovi.

MA možda si me krivo shvatio. Mislio sam na to kako je to najveći problem u smislu kako privući kvalitetne i iskusne ljude(ponajprije programere i dizajnere) na forum koji bi ovom forumu “neku drugu” dimenziju nego koju ima sada, a ta dimenzija je da se froum pretvara u jedan svojevrsni oglasnik nakaradnih usluga i prodaja, tip facbook likeova, google pluseva. Sve manje je to forum webmajstora, a sve više froum klinaca hoću internet generacije koji misle da sa dvije stranice i 4 teksta na njoj mogu okrenuti veliku paru.

Ali ne bih htio da ovaj topic ode u off topic, pa ću ovdje sad prestati.

Slažem se da bi određeni dio foruma mogao biti i za razmjenu skripti, baš neki dan naletih na jedan sajt pun gotovih i besplatnih skripti (Ajax forme) i besplatnih.
Npr to bi mogle biti Java Script-e za ovo ili ono :slight_smile: ,mada većina scripti s kojima sam se davno upoznao danas i nisu u širokoj upotrebi niti su poželjne, no novim ‘web majstorima’ bi to bilo itekako zanimljivo, bar mislim.
Sjećam se npr. kad sam ubacio Java Script-u na stranicu koja je odrađivala efekte praćenja miša slikama, ili izmejna backgrond slike preko Java scripta itd.
Znam da su te skripte bile besplatne i da sam ih skupljao ko hrčak :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja