Prijedlog piscima članaka

Vidim ovdje ima puno ljudi koji se bave pisanjem članaka, pa bih htjela da vam predložim nešto što sam vidjela na drugom forumu. Naime, zašto ne ponuditi gotove članke kategorizirane u razne oblasti, npr. krediti, bakterije, borilačke vještine, i sl. ( ili čak i još uže niše ) i navesti koliko članci imaju riječi i koliko koštaju. Uvijek je interesantno kad možeš nešto dobiti bez da čekaš nekoliko dana, jednostavno kupiš članak i to je to. Naravno, jedan originalni članak prodati samo jednom kupcu i poslije toga napisati da je prodan. Šta se misli o tome? :smile:

Pa ja kao pisac članaka, a vjerujem i većina ostalih autora nemaju vremena pisati članke koji bi jednog dana bili možda prodani :slight_smile:
Da se napiše članak ne treba puno vremena, a mislim da nikad nikome nije toliko hitno za neki članak da ne može čekati recimo jedan dan na članak koji je napisan točno po zahtjevima kupca.
Nije loša ideja ali ja prvi nebi pisao članke koji bi čekali “u ladici” da naleti neki kupac :slight_smile:

Slažem se sa @Sprinter -om. Na ovim prostorima nisu takve potrebe kao na globalnom tržištu, odnosno, na ovom forumu nema toliko kupaca kao vani. Velik je to rizik. Zvuči interesantno, ali samo ako pišeš na engleskom i za vanjsko tržište (čitaj strani forum).

Teorijski je dobra ideja, ali problem je nedostatak vremena. Isto tako, ako neko kupi gotov clanak, velika je verovatnoca da ce traziti odredjene izmene. A sto se tice pisanja clanaka, situacija nikada nije bila gora, barem u mom slucaju. Kada sam poceo pre tri godine na Freelancer-u i Elance-u, relativno lako sam nalazio posao, a evo vec osam meseci na ovim sajtovima ne mogu naci kvalitetnu ponudu, svi mi nude dolar za 500 reci. Strasno.

@Sprinter, napisani članak “u ladici” ne može nikad propasti, a može dobro doći ako iznenada dobiješ 10 klijenata koji žele članak u roku nekoliko dana, naravno da tada nećeš imati vremena da svima udovoljiš, i onda će oni otići, recimo @mrcina koji ima gotov članak iz te oblasti. I, uostalom, sigurno vam se desilo da neko poruči članak, pa odustane, taj članak će svakako “u banku članaka” ili šta? :slight_smile:

Ako dugo radite onda možda imate predstavu koje teme idu dobro, pa imati gotove članke samo se može isplatiti. Uostalom, kad ljudi vide takvu ponudu automatski znaju da ste pisac i time se promovirate, kao i teme koje pišete. Sljedeći put kad nekome treba članak iz te oblasti, javiće se direktno vama. Ovako čovjek zna da postoje pisci, ali pitanje je ko je vještiji u jednoj temi, ko u drugoj.
@wizard1, izmjene valjda ne traže toliko vremena, a i čisto sumnjam da ako npr. pišeš o “moždanom udaru” da će neko tražiti izmjenu. :slight_smile: Ali, ok, vi, ipak, najbolje znate.

Ako želite, možete vidjeti ovo o čemu ja ispod (možete koristiti translator, tip je, ipak, prodao izvjesne članke u roku nekoliko dana)

http://www.wn.se/t1064027.html

Takvih isto nažalost ima…
Evo u zadnjih godinu dana imam 15-tak članaka koje su mi naručili pa odustali, i na tih 15 članaka sam izgubio tjedan dana vremena jer su članci dugački i komplicirani…
Nakon pisanja tih članaka napisao sam još nekoliko stotina članaka, međutim ove gotove nisam uspio nikome prodat. eno ih još uvijek u ladici, dva prsta prašine na njima…

Možda zato što nisi nigdje oglasio da se prodaju… :slight_smile:

Nije bez neke ovaj prijedlog, ima logike. Ako gledamo članke kao proizvod, umjesto pisanja članaka kao uslugu. Recimo kao što je automobil proizvod i naravno da ih neće proizvoditi samo po narudžbi, nego se proizvede unaprijed određeni broj za koji očekuju potražnju. Znači, potražnja diktira ponudu i treba ispitati tržište i kolika je opća potreba za člancima na određene teme. Imati lijepu bazu unaprijed napisanih unikatnih članaka sigurno nije loša stvar i moguće da će je pisac nekad unovčiti, prodati npr. 50 članaka odjednom.

Ja da se bavim pisanjem članaka vjerojatno bi imao dosta unaprijed produciranog sadržaja. Ali pošto nisam i usto ne razumijem potpuno situaciju u ovom području no generalna ideja gotovih članka mi se ne čini loša.