Prijedlog: Pravilo kod objave oglasa za prodaju domene/weba

Bilo je svakakvih ekscesa do sada, neki pokušavaju prodati tuđe webove/domene itd.

Pa bih predložio da se kod objave prodaje weba/domene mora priložiti i dokaz da se ta domena/web posjeduje.

Npr, ako prodaješ web, moraš uploadati neki .txt fajl i dati link a u njemu moraš napisati svoj nick sa foruma. E sad, to bi bilo zeznuto kad netko poput SteelMaidena prodaje 150 domena jel :stuck_out_tongue:

Ali možemo barem uvesti to pravilo za nove forumaše ili šta ja znam, razmislite :zbogom:

Nema potrebe od svih raditi lopove.
Forum nije policajac.

Svaki potencijalni kupac će tražiti neko sredstvo osiguranja ukoliko osjeti da nešto može poći po zlu.

ili bar kada se prodaju domene ili webovi neka se javno napiše cijena,zarada,link,analyitics…

E i to, trebao bi biti neki pattern za to. Jer nema smisla da preko privatne moram čekati, ne vidim zašto bi to bila tajna. Hvala za podsjetnik :wink:

I mene iritira kada bude poruka tipa FB grupa na prodaju,link na PM…

Niste čuli za diskreciju? :slight_smile:

Neke stvari se ne žele javno objavljivati i svatko tko ima trunu iskustva zna kako to ide.

[quote=“trnac”]Niste čuli za diskreciju? :slight_smile:

Neke stvari se ne žele javno objavljivati i svatko tko ima trunu iskustva zna kako to ide.[/quote]

Oprosti ali ne vidim zašto bi netko trebao nešto skrivati? Može primjer molim.

Prodaje javnu FB grupu sa 10K članova i problem je ako vidi još 100 ili 200 ljudi sa foruma?

Primjer:
Prodajem uhodan web na kojem ima stalne oglašivače i stalne posjetitelje.
Ako pustim glas da prodajem taj web vrlo je velika mogućnost da se svi razbježe kao rakova djeca.
Svakako mi nije u interesu za taj uhodani sajt pjevat okolo koliko imam posjeta i kolika mi je zarada.

Dečki, neke stvari se rade u tišini.

Drugo je kada prodajem neku praznu domenu ili web koji nije uhodan. Onda je suprotno, publicitet je itekako poželjan.

Svježi primjer, prodaja WM-a je provedena u strogoj diskreciji.

[quote=“trnac”]Primjer:
Ako pustim glas da prodajem taj web vrlo je velika mogućnost da se svi razbježe kao rakova djeca.
Svakako mi nije u interesu za taj uhodani sajt pjevat okolo koliko imam posjeta i kolika mi je zarada.

Drugo je kada prodajem neku praznu domenu ili web koji nije uhodan. Onda je suprotno, publicitet je itekako poželjan.

Svježi primjer, prodaja WM-a je provedena u strogoj diskreciji.[/quote]

Ima smisla, priznajem. Makar, 90% webova koji se ovdje prodaju nisu u toj domeni. Ali dobar primjer.

[quote=“trnac”]Primjer:

Svježi primjer, prodaja WM-a je provedena u strogoj diskreciji.[/quote]

Prije WM-a kada se prodao ozbiljan sajt, čisto informativno.

U tome i je poanta :slight_smile:

Prodavač neće javno objaviti podatke ako procjeni da bi mu publicitet mogao naškoditi.
Jasno kao dan.

Podsjećam da je prilično pouzdan dokaz o vlasništvu weba pravo na korištenje domene, što se lako sazna iz whois zapisa, ako vlasnik nije iskoristio mogućnost da hosting-kompanija stavi svoje podatke. No, ako jest, ako je sve javno dostupne podatke sakrio - kakav onda dokaz uopće može javno pružiti? U takvom je slučaju jedini pouzdani mehanizam prijenosa escrow, što ne možemo izvesti.

Također, Poslovni oglasi su primjer foruma gdje se oglasi separiraju prema tome želi li oglašivač staviti svoje podatke ili ne želi (kada spada u Mijenjam, prodajem, …). Pošto ljudi, naravno, vrlo često krivo postaju, to je stanoviti manualni posao. Da se tako nešto uvede na forumu koji je toliko prometan, bio bi potreban jedan posvećeni moderator samo za to. Ja znam da se meni osobno sigurno ne bi dalo razdvajati žito od kukolja kao sam Pepeljuga.

Međutim, programski podržani oglasnik, s mogućim escrowom bi bio zanimljiva opcija za glavni web (a da se takvih tema i riješimo s foruma), kada bi promet bio dovoljan. No, to je prijedlog za novog vlasnika.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja