Prijete tužbom zbog linka

Danas sam dobio mail zato jer sam maknuo link koji vodi na njihovu stranicu. Inace koristim free verziju skripte samo sam maknuo taj link. Sad od mene traze da kupim skriptu + kazna nekih 300€ cifra. Inace sajt je online tek 1tj, ja bi sad stavio gore natrag link ili opce maknuo to, ali su mi oni napisali da su napravili screen shoot stranice i da će tuzit. Inace radi se o quick.cart skripti, mislim da su poljaci. Da li mogu oni mene tuzit? Što ako ja velim da sam nasao tu skriptu bez linka gore i da nemam pojma o tome da je morao bit gore link, a pravila nisam citao ni neznam…

Ako si sve maknuo malo je vjerojatno da će te tužiti.

Naravno da mogu. To što ćeš ti reći da si negdje nešto našao te ne oslobađa odgovornosti od prekršaja ili kaznenog dijela. Svojim postupkom si povrijedio autorska prava, na njihovoj stranici lijepo stoji:

[quote=""]You are free:

to copy, use, distribute and transmit the work,
to adapt the work,
use it in commercial and non-commercial projects.

Under the following conditions:

Attribution. You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor.
For any reuse or distribution, you must make clear to others the license terms of this work.
Any of these conditions can be waived if you get permission from the copyright holder.

This means that you are free to use, modify, copy, distribute and transmit the work but you must include on all pages generated by our scripts visible link to site Free shopping cart and content management system (CMS) - OpenSolution.org looks like Shopping cart by Quick.Cart or CMS by Quick.Cms (depends which script you use).
[/quote]

Pogledaj ovo boldano.

A jel itko ikad bio tužen na ovim prostorima od strane nekog izvana zbog povrede ikakvih autorskih prava? Što ako ja sad izradim iz nova apsolutno sam indentičan sajt ?

Gledaj, neće te tužiti jer im je to prevelika tlaka, trajalo bi 100 godina, ti bi uložio žalbu i na osnovu toga što si sve maknuo čim su ti se javili prošao bi bez kazne. Prijete u prazno, tj. APP, što ne znači da ti ovo ne bio trebala biti dobra škola.

Nista, znam da prijete u prazno, tj pretpostavljam. Ali ima i ljudi koji ti se zainate pa bi tuzili ako treba i 200godina. Budem valjda onda sutra presao na novi neki shop, ili sam izradio… jebga, dobra skola. A i svaka im cast ako su me nasli tako brzo

Ne znam dali je ili nije, ali nemoj isprobavati, ako se zainate gotovo je onda.
Što ti vrijedi novi site kad oni imaju screenshot?

POkusaj da razmisljas kao oni. Bilo bi super ako bi izvukli 300 eura kazne, ako ne, onda nikom nista. Ubijedjen sam 105% da te nece tuziti. Tuzba kosta, traje predugo, ti se mozes zaliti, ovo ono… Ne sikiraj se, takve se stvari ne desavaju. Oni imaju samo cilj da ti izvuku 300 eura, nista vise.

S obzirom na to da tvrtka ije iz Hrv. hrvatsko sudstvo nema nikakvu nadležnost, a mišljenja sam da je tamo odakle su oni sudstvo ipak na nivo. Vjerujem da se ovakve stvari brzo rješavaju i ja ne bih čovjeka uvjeravao u to da ga neće tužiti jer u to ne možete biti sigurni.

Kakav je dokaz screenshot? Makni skriptu i bok!

Da, to se i ja pitam. Screenshot lol :smiley:

Ma neznam kaj cu moram si dobro premislit, jer nije to moj sajt to sam radio za jednog drugog lika, ne mogu mu sad skinut sajt. Pogrijesio sam opce u startu kaj sam si uzeo quick.carta za osnovicu sajta tesko je radit s njim, podrska 0 i eto sad jos i tuzba… neznam, nesto cu rijesit. Hvala svima. Lp

Objasni časnom sudu da je link bio tamo, ali ga Internet Explorer iz nekog razloga nije prikazivao pa od tud zabuna (i screenshot). :smiley: A u međuvremenu vrati shop na stranicu i, jasno, stavi link koji je bio sporan. :slight_smile:

Tužba iz Poljske? Za 300 eura? Dokaz screenshot?

Dajte ljudi molim vas.

[quote=""]It is possible to delete link to OpenSolution.org from my site?
There is possiblity to remove link Shopping cart by Quick.Cart or CMS by Quick.Cms but it is not free.

Removal of the link costs 56 EUR at one specific domain. If You are interested, please go to our shopping cart ».

If the link is removed without buying the option to do so, the site’s owner is subject to a penalty charge of 281 EUR.[/quote]

Sad lijepo, čitaj ono što ti je creatif citirao “This means that you are free to use, modify…” lijepo ti njima objasni da si ti skriptu modify, da je testiranje gotovo i da bi sada kupio to da skineš link.

I lijepo im plati 56 eura i svi sretni! :slight_smile:

(sve lijepo)

Ili im reci da si za tjedan dana testiranja utvrdio

i potraži drugo rješenje.

Ah, ovaj dio sam preskočio, da, ako je teško raditi s tom skriptom, ima hvalabogu skripti za shopove i free.

pa i on je koristio free verziju lol

Ma 3 tjedna sam radio na tome morao sam dodati skladiste, vpc i mpc, mailing liste, dostava… A inace sam imao shop na svojoj domeni svo to vrijeme kad sam radio i nitko nista, sad kad preselio shop di mora bit ovi me zaskoce… Budem neki mail danas napiso, eto 99% sam siguran da pucaju na prazno, i nisam nikad cuo da je netko sudio nekog iz vana za povredu autorskih prava iako nije bas neka povreda i naravno da ce se to ispravit, stavit cu im taj link jer stvarno je shop u testnoj fazi i radi tek 5 dana… Ali opreza nikad dosta :slight_smile:

Čovječe - baš si širokogrudan… stavit ćeš im taj link. Krvarili su godinu dana da naprave proizvod koji ti se sviđa, a ti ćeš im ipak staviti taj njihov link. I mi krivimo neke “političare” za stanje u državi, umjesto da gledamo sami sebe.

Oni te mogu tužiti na svakom sudu koji se proglasi nadležnim. Ako se nadležnim proglasi sud u Poljskoj, oni dobiju tužbu, a zbog tvog oglušivanja (npr. plaćanja odštete, pojavljivanja na sudu i sl. - ne znam, treba ti ovdje odvjetnik) stvar eskalira do tvog uhidbenog naloga, onda zaboravi da ćeš ikada više moći ući u Poljsku ili bilo koju državu koja bi u tom tvom slučaju bila voljna provoditi odluku poljskog suda. A kako je Poljska dio EU, ti si sam računaj u što se to može pretvoriti.

Naravno, uskoro ćemo i mi u EU…

Samo moja dva centa. Naravno, možda je istina da možeš to ignorirati.