Prikaz google rezultata pretrage

Na koji nacin korisnik postigne da mu se stranica u pretrazivanju izbaci ovako kao na slici?

Mislim da je u pitanju recenzija na Google+ … neka me neko ispravi ako griješim…

Nešto od ovoga možda ?

https://webmasters.googleblog.com/2016/05/introducing-rich-cards.html

Zanimljivo, ja sam pomislio da je neka opcija za recenzije, kao što ima na fb-u…

Ja misim da je to Googe My Business. Tamo se treba registrirat.

I ja mislim da je to to

To je Google My Business.

“Objavite radno vrijeme, telefonski broj i upute do tvrtke na Google pretraživanju i na Kartama – uz Google My Business.”

https://www.google.hr/business/

Koristio sam za svoju tvrtku.

To je vrlo bitno ako imate svoju tvrtku. Sve vise ljudi dolaze do vase tvrtke preko toga vraga bilo preko navigacije il vas zovu. Na kraju mjeseca dobis izvjestaj.
Da bi dobio ovakvu sliku potrebno je i optimizirati. Npr. Kljucnu rijec postavis u title…itd

Google to pozicionira na vrh. Ali sto ako ima vise firmi po trazenoj kljucnoj rijeci. Koju ce izbaciti kad samo jedan rezultat prikaze.

Ovo ti je Googe My Business… logiras se sa svojim GMail racunom, popunis sve sto treba i budes na “Pending” dok ti Google na tvoju postansku adresu ne posalje pismo u kome je “code” s kojim def. potvrdjujes da je tvoj biznis na adresi koju si naveo u formularu prijave.

Nakon toga cim upises code javno si vidljiv u rezultatima pretrage. Pismo s code od Google ne putuje dugo tu na Balkan, mozda 6-7-8 dana

Poz.

1 Like

Nisi razumio. Npr: pišeš na google posluh hosting., izbaciva samo taj dio. Nema drugi. Jedino možda si mislio na ovo " Ljudi pretražuju još" (jer koriste “slične ključne riječi”):

Ja sam čekao 7 dana za kod.

Znaci kljucna rijec je tocan naziv firme. Ako npr trazis hosting hrvatska onda nece izbaciti nijednu tvrtku kao google business.

Što je i logično :slight_smile:

Da nije tako, onda bi Google besplatno reklamisao naboljeg u pretrazi na taj način, ali to nije slučaj!

Dakle samo tačan naziv “firme” :slight_smile:

1 Like

Da, točno tako :grinning::grinning:

Adresu potvrđuju tako da ti postom posalju code. A kako naziv firme dokazujes?

Sve ima, 10-15 min čitanja -https://www.google.hr/business/

Ja sam bio poslao zahtjev, i nakon toga pomaknuo lokaciju za 1 milimetar na karti, u stvarnosti za 10 metara da bude malo točnije i poništilo mi cijeli proces, morao iznova slati pin tako da pazite na to. Inače je super stvar, sad imam ovo i još se dobije backlink na Googlu

Google ti vjeruje “na prvu” da je riječ o tvojoj firmi (otprilike bukvalan prevod").

Kada ti dodje code poštom i sve to fino podesiš, primjetićeš informaciju da će “Google sve dodatno provjeriti, tj. uradiće internu recenziju”… Ako je sve ok, nećeš ništa dodatno primjetiti, a ako nije, samo ćeš nestati na taj način iz rezultata pretrage i ko zna šta još :slight_smile:

@sime1 ne samo da griješiš već pojma nemaš :grinning:
Pokušaj upisati u Google “hosting croatia” - you will see…isto vrijedi i za sve ostale.
Znači, poanta Google MyBusiness je na što bolji našin promovirati realne tvrtke i njihove brandove.
Samim tim fake webovi (kakvih je ovdje većina) u startu su out.
LP