Prikazivanje div-a samo za određene posjetitelje

Trebam kod koji prikazuje div samo kada je posjetitelj došao na moj wp site sa određene stranice. Konkretno da mi se prikazuje div sa porukom samo za posjetitelje sa fejsa.

Userov history ne možeš checkirat, da se može, puno prljavog veša bi već ugledalo svjetlo dana.

Ono što možeš, dovesti usera sa fejsa preko specifičnog linka, tipa u link zakeljisš get parametar: link?fb=1… Kad jednom uđe s takvim linkom, mozeš jos označiti tog usera i sa cookiem, pa ih kasnije tretiraš kako već želiš.

Naravno da mozes to naredit, ne trebas uopce gledat u history vec ref.

<?php
$ref = $_SERVER['HTTP_REFERER'];
$host = implode('.', array_slice(explode('.', parse_url($ref, PHP_URL_HOST)), -2));
switch ($host) {
    case 'facebook.com':
$skrivenidiv = '<div class="nesto">blablabla</div>';
}
?>

I samo ubacis echo $skrivenidiv gdje ti to treba, problem rijesen.
PS: ovo sam samo kopiro direkt iz mojih fajlova da ne moram kucat opet, kod je prilagodjen za detekciju vise stranica pa mozes pomocu case ‘url.com’ dodat bilo koji referal i razlicite poruke

1 Like

E bas to trebam, hvala.

@Veritos
kako da u taj kod još uklopim da se taj div prikazuje određenom postotku ljudi sa fejsa? Npr. da se prikazuje svakom trećem posjetitelju.

E za tako nesto bi trebao pospremit broj u bazu i provjeriti dali je djeljiv sa 3, ako je prikazes i uvecas ga za jedan

<?php $ref = $_SERVER['HTTP_REFERER']; $host = implode('.', array_slice(explode('.', parse_url($ref, PHP_URL_HOST)), -2)); switch ($host) { case 'facebook.com': if($counter % 3 == 0) { $skrivenidiv = '<div class="nesto">blablabla</div>'; $counter++: } } ?>

Ili da ne kompliciras sa bazom mozes napraviti da user ima 33.333% sanse da mu se prikaze taj div a za to bi kod bio:

<?php $ref = $_SERVER['HTTP_REFERER']; $host = implode('.', array_slice(explode('.', parse_url($ref, PHP_URL_HOST)), -2)); switch ($host) { case 'facebook.com': if(mt_rand(0, 99) < 33.3333333) { $skrivenidiv = '<div class="nesto">blablabla</div>'; } } ?>

Kod mi izgleda logično, ali ne radi kako treba. Prikazuje se div svima, a ne samo za posjetu s fejsa…

Evo ti SS kako izgleda kod mene, direktno sa servera sam gdje radi kako treba.
Ja koristim redirekt ako je posjeta sa fejsa.
http://puu.sh/p45ly.png

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey