Prilagodba weba starim browserima?

Tko od vas još uvijek prilagođava web stranice starim browserima? Prvenstveno mislim na <IE7

Moje mišljenje:
Za korisnike IE6 treba napraviti redirect na stranicu gdje ih se jasno upućuje na to da imaju 10+ godina star browser i da bi trebali napraviti update. (Premda bi bilo najbolje napisati da si propucaju glavu)

Ukoliko već toliko godina nisu shvatili što propuštaju, mislim da je jedini način da ih se na to natjera taj da im se uskrati sadržaj i ukaže na pogrešku.

Svakim danom je sve teže natjerati sve te feature da rade kako je zamišljeno u starim browserima.

Umjesto da se rade posebni styleovi za IE6, bolje je to vrijeme utrošiti na izradu verzije prilagođene mobilnim uređajima.

Ljudi koji koriste IE6 su n00bovi pa neće niti skužiti kada se stranica raspadne.

Slažem se, ali je li ovo zanemarivo?

http://s1.postimage.org/5nwztfmjo/graph.jpg

potpisujem

[quote=“junior”]Slažem se, ali je li ovo zanemarivo?

http://s1.postimage.org/5nwztfmjo/graph.jpg
[/quote]

Jest, to je udio od samo 2.5% u ukupnom stanju.

U mom slučaju preko 4000 ljudi mjesečno na stranici za koju gledamo statistiku :S

Ne zamaram se time, ako klijent inzistira na prilagodbi za <IE7 na cjenik dodam stavku “prilagodba za <IE7” i problem riješen… Nakon toga u većini slučajeva prilagodba odjednom više nije potrebna :wink:

Ja osobno mzim tu politiku u IE koja vec sustavno godinama prkosi svim modernim trendovima.
Uvijek problemi u vezi IE i gotovo niti jedna naprednija stranica nema sanse da radi normalno bez par dana( + )provedenih u nastojanju da se napise kod za idiotski IE .

Na mojim stranicama udio IE je slican oko 20 %

Bas me zanima verzija 9 no mislim da se stvarni nece btino promijeniti…

Sada se priča o prilagodbi vlastitih web stranica a ne web stranica koje praviš nekom dugom. :wink:

Debile lavovima. Usporavaju. Ista stvar i sa korisnicima ie6 / 7.

U tom slučaju se ne zamaram prilagodbom za IE6.

Ako se mene pita, prilagoditi web za IE6 je ravno prilagodbi peglice za ugradnju zračnih jastuka i ostale opreme koja je standard u današnjim autima…

Slažem se, udio mobilnih uređaja je sve veći i rapidno raste, pa bi bilo logično prilagođavati web onome što dolazi, a ne preglednicima kojima je mjesto u muzeju :smiley:

Otkako sam počeo koristiti FF (cca godinu-dvije), ne zamaram se time.
Ako netko uleti sa IE6, uvijek se nadam da će mu se adsense reklama ispravno prikazati. :slight_smile:

Ja. :zub:

nije da sam fun MS-a, ali njima treba vremena da naprave stvari kako treba.

Mi im stavimo 10% gore za IE6

Ja sam do sada svakog klijenta koji je tražio prilagodu za IE6 uspio vrlo lako odgovoriti :slight_smile:

A najgore je kada klijent koristi IE6, a ima i takvih…hehe

Kada je to potrebno, uvijek se napravi ali naravno pokuša se uvjeriti da ne,ali ako je netko uporan neću nista govorit. Plačen sam tak da… za svoje webove kada primjetim da ne valja popravim :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja