Prisluškivanje mobitela... mislim da nas slušaju 📵

Sve pise u uvjetima koristenja. Gdje, sto, kako.
Koliko ljudi cita uvjete koristenja?

Htio sam instalirati kekspay od erste, ali nisam , jer se nisam slagao sa uvjetima koristenja.

Njuskalo app sam maknuo. Dok god mene app traze dozvolu za pristup kontakrima, porukama, mikrofonu, a realno to app ne treba, ne instaliram ili sve dozvole ugasim.

1 Like

Normalno da slušaju, a isto tako kada ja na javnom trgu kaže OK GOOGLE moj mobitel to raspozna i pali asistenta. Bilo bi čudno da ne može raspoznati i druge riječi. Tko koristi mobitele i društvene mreže, mora biti spreman na to. :slight_smile:

2 Likeova

Prije par dana kupim sebi i curi parfeme na jednom nasem webshopu, ona ga nije nikad pretrazivala jer nije znala gdje sam ih kupio. Isti dan dok sam joj dao parfem njoj na FBu i jos par domacih portala izbacuje reklamu tog webshopa sa slikom parfema koji sam joj kupio. Slucajnost?! I don’t think so.

2 Likeova

Ja sam recimo zabranio taj OK GOOGLE preko opcija, i kad otključam telefon i dalje stoji ono “OK GOOGLE” par sekundi i onda nestane, dakle dok je zaključan i dalje prisluškuje.

ja sam nekad u podešavanjima na googleu našao riječi i fraze koje sam govorio … dakle upamtio je, onda sam to isključio i eto kao ne snima me više :smiley:

Prate sve. Od lokacije gdje ste do toga šta pričate. U roku 10 godina i kamere će držat cijeli svijet pod nadzorom s prepoznajom lica i mogućnosti bržeg obrađivanja i zapisivanja podataka kod novijih računala.

odgledao sam ovaj prilog i koliko vidim on je koristio telefone koji nemaju SIM i koji nisu povezani na wifi/mobile data … ali nigdje nije naveo da je ISKLJUČIO google lokaciju ili google historiju lokacija a to se može uraditi u google podešavanjima :smiley:

dakle njemu je bilo čudno što je telefon poslao sve upamćene podatke googleu kada su ga povezali na wifi … šta je tu čudno? :smiley:

podržavam ova istraživanja, ali hajmo biti precizni :smiley:

1 Like

Ali koliko ljudi ovo učini? Pogotovo starijih. Nije ništa čudno, samo ljudi ne shvaćaju što je sve Google sposoban pratiti :smiley:

pročitaj uslove korištenja prilikom kreairanja google naloga, nemoj se složiti i nećeš moći napraviti google nalog

realno kada pogledaš, niko nikoga ne tjera da koristi googleove proizvode

1 Like

Sve ja to znam. To mi je i polje rada. No drugi ljudi se čude tome.

a mislim da je jednostavno otići u Activity controls, evo kod mene je sve pogašeno

i kada sam otišao u Voice activity zaista ima fraza koje sam govorio s nekim u priči, dakle ne asistentu … u aprilu sam isključio i od tad ne prikazuje nikakvu aktivnost

i pogasite aplikacije u pozadini u androidu, ako neka googleova aplikacija ostane upaljena u pozadini može snimati govor

na chrome browseru brišite historiju, kukije, na desktopu se ne prijavljujte na google nalog u chrome browseru ni na youtube … ja to radim i ne serviraju mi relevantne oglase

ja sam baš testirao, namjerno sam kroz priču spominjao gorenje frižidere i onda sam ponavljao gorenje frižidere glasno namjerno kraj telefona i ništa, nema reklama :smiley:

i obratite pažnju na ovo, ovo je za lokaciju vjerujem da je slično i za voice

Bez%20naslova

uostalom, ako mladi bračni par traži povoljan kredit za stan, zar nije bolje da im google servira oglase te tematike ili da im servira browser igrice? budimo realni, svi hoće relevantno

dakle NE TREBA PRAVITI TEORIJE ZAVJERE ili koristite tehnologiju ili idite u šumu, živite u kolibi i jedite divljač :smiley:

1 Like

Može l’ kako Google plus divljač?

1 Like

Ovo mogu potvrditi. Ja sam svoj morao isključiti doslovno iz struje jer to što je ugašen nije pomoglo. Ugašena konzola bi mi svaki dan za vrijeme rada na računalu oko 23:00 krenula vući promet i to oko 5-7 Mb/s tako da nije bilo druge opcije ali da mi je znati šta je radila svaki dan jer nemože raditi svaki dan updejte…