Privacy Policy Statement Obavezan ili ne vise?

Nekad davno smo trebali dodat taj page sa svim podacima osobnim i nekim tekstom o googleu i cookiesima i jos neke bedastoce. Pa me zanima jel je to jos uvijek potrebno?

Ne sjecam se jel to bilo za adsense ili za google trazilicu ili sto smo u EU? Ajd ako netko zna vise o tome nek napise nesto.

Cookies policy ti je zbog EU, privacy policy za adsense

Ali za ne EU posjetitelje ga ne moraš imati

Naravno, a malo da odem offtopic
Koja je budala samo to smislila, ja vam ne mogu objasnit koliko mi to ide na zivce na svakoj stranici koju otvoris iskace poruka za kolacice. Pa dobro shvatio sam, aj napravite da je kolacic 30 dana a ne 24 sata pa da mi svaki dan iskace.

Danas sam primjetio na svojoj stranici dosta prometa sa:
http://law-enforcement-bot-ii.xyz/

Na toj stranici piše:

This domain belongs to a crawler that searches for websites that do not comply with the European Union Cookie Law.

European laws require that digital publishers give visitors to their sites and apps information about their use of cookies and other forms of local storage. These laws also require that consent be obtained. A breach of these regulations can result in a fine of up to €500,000.

Meni to izgleda kao neki scam gdje bi ljudima poslali da im uplate novce ili su najebali lol
.xyz domena, kao sto bi izet rekao HOW YES NO

Može biti. Domena mi je odmah bila sumnjiva ali nije mi se dalo ići proučavati dalje