Problem google jako kasni sa indeksiranjem stranica sa starog sajta

Pozdrav, treba mi vaša pomoć ( ko zna više…) jer i pored mog znanja ja ne mogu da dođem do rešenja

Imam sajt koji je star 10-ak godina ( znači nije neki novi) Gotovo svaki članak koji objavim preko sajta odmah ga dodam u google search console (nekadašnji webmaster), naravno nemam mnogo naslova na dnevnom nivou to radim već godinama

Sve je dobro radilo do pre par dana, gogole je linkove sa sajta indeksirao u roku par minuta ili 2-3 sata Regularno i O.K. bilo je, sve do pre par dana-sedmica .

Sada kada dodam URL link članka u google console dobijam “URL nije na Google-u” kliknem na " zahtevaj indeksiranje" on odradi svoje i poruka “Zahtevano je indeksiranje URL je dodat u red za prioritetno popisivanje. Ako stranicu pošaljete više puta, nećete promeniti njenu poziciju u redu niti prioritet”

Međutim posle više sati kada na gogle ukucam tačan naziv članka njega nema nigde u pretrazi ?,Pojavi se u pretrazi tek posle 10-ak sati ili još kasnije!. Pitanje za one koji znaju šta bi moglo a bude uzrok ovome ili eventualno šta bih mogao uraditi da mi brže indeksira sajt?

Napominjem da nisam ništa menjao u sitemap (joomla komponenta) samo sam sitemap postavio na noindex (ustvari on mi više godina tako stoji) jer ne želim da mi google indeksira izbacuje mapu sajta na pretrazi Sajt se veoma brzo učitava (optimizovan je) nije optrećen server gde se nalazi sajt na prvoj je stranici za ključnu reč itd itd…

HVALA na bilo kakvoj pomoći

Ne znam što bi mogao biti problem, ali ja osobno mislim da 10 sati (i duže) nije neki loš rezultat da se članak indeksira. Moguće da griješim, ali dan-dva za pojavljivanje u rezultatima mi je sasvim ok vrijeme čekanja.

Hvala za komentar i odogovru. Pa sad ja lično sam ajd da kažem više sam zabrinut jer mi se pre dešavalo kako sam gore naveo da mi indeksira za na primer 20-ak minuta ili 2-3 sata. Sada imam situaciju i slučajeva gde neki portal pokupi vest sa mog sajta (copy paste ) i objavi ga na svom portalu članak se pojavi mnogo pre mog orginalnog članka

Usput pitanje ( i baš me interesuje) vi koji imate sajtove na koji način ili kojom brzinom vremenski vam se indekisraju sajtovi?

pa što si sitemap stavio na noindex, možda si tu nešto pogriješio

ja to uopšte ne gledam, sitemap je ubačen u google webmaster i samo ubacujem u wordpress, ne znam kada google indeksira linkove …

Hvala na odgovoru . Pa na noindex sam ga stavio još prošle godine negde u julu je mi je google kupio i objavljivao u pretrazi linkove sa sitemap-a.

U google search console “ručno” sam dodavao URL linkove članaka ( da bih imao sveže objave za taj dan) ili kada ne stignem google bot ga pokupi u rok par sat ili minuta ga obajvi u pretrazi Sve je funbkcionisalo O.K. i s postavljenim noindex direktivom za sitemap

Sada je stanje od pre par dana takvo da google objavi članak u pretazi nakon 9-10 sati čak i više ili ga ne objavi do sledećeg dana .Tako ispada da neko ko pokupi članak sa mog sajta bude pre mene u pretrazi

Sada sam stavio na index, follow pa ću videti a na gogole search sam zahtevao da mi ponovo pokrene onu tkz. proveru

Ne znam možda je i do toga što su na par meseci gogole obustavio ono ručno zahtevanje indeksiranja URL linkova pa su tu nešto zajebali …Pametan ne mogu da budem… :thinking:

Ako ti sajt ima preko 5K mesečnih pretaživanja, onda bi se svaki članak trebao samda se indeksira bez tvoje pomoći u console.
A da li proveravaš ovako da ovo ubaciš u google:

site:yourDOMAIN.com"KOPIRAJ 1 REČENICU IZ PRVOG PASOSA"

Trebalo bi ti se pojaviti novi članak u google, ako je indeksiran.

E vidiš tako akd uradim za neke (svežije 12h ili 24h ) članke google u pretrazi kaže da ne postoje a ovamo kana google search kaže “URL je na Google” zelena kvačica
Inače do pre par dana kako sam naveo indekisrao mi je u roku par minuta ili par sati sada ne objavi ni posle 12h .Znam da ovo ručni zahtevi za indeksiranje ne mora uvek da prođe to jest da ih google prihvati ali da ne indeksira posle 12 ili 24 sajt star 10 godina koji svaki dan objavljuje to je čudno

@Goci ako te kopiraju ucestalo, i ako ide to automatski da vuku pa objave na svojim sajtovima, moguce da te gugl kaznjava jer misle da ti kopiras. Probaj onaj sistem sto su oni sa income school radili. Nedje u clanku zavuci recenicu ovaj clanak je prvo objavljen na sajtu x. Ako automatski vuku tvoje clanke povuce i tu recenicu, uslikaj skrinsotove, zapamti stranu na wayback machine i onda se zali prvo hostingu sajtova, onda i guglu.

Sto se tice fecovanja u wmt gugl kako se meni cini poslije velikog broja zahtjeva ignorise nove zahtjeve, cak neki seo gurui govore da ne treba precesto koristit, ne sjecam se sta su naveli ko razlog.

Moze se desit i da gugl indeksuje clanke ali ih ne prikazuje zbog nedovoljnog kvaliteta (kako godj oni odredjivali taj kvalitet).

1 Like

Imaš pravo! video sam par sajtova koji rade copy -paste bukvalno ceo članak bez ikave izmene čak ni da sliku ne promene ni url link u potpisu autora članka! .Videću da kontaktiram vlasnike sajtova da ne objavljuju ili da izmene naslove i par rečenica iz članka

Za webmaster tools sam već par godina sam dodavao “ručno” linkove .Do duše, u toku dana ih nemam mnogo možda 3-4 linka da dodam

Google ih svakako objavi (linkove) ali sa velikim zakašnjenjem od 10h,12h pa neke i do 24h ne kao nekada pre u roku par minuta ili sati.

Jel može neko od forumaša ko ima nekakav portal (sajt) na dnevnoj bazi ažuriranja da i u WBT(google search console) ručno doda svoj novi članak. I posle da proveri za par sati dal će se taj njegov ručno dodati članak (url link) objaviti u pretrazi to jest za koliko vremena će ga gogole objaviti u pretrazi.

Pa da mi ovde javi za koliko mu je vremenski gogolebot pokupio taj njegov ručno dodati članak Živo me interesuje …

Jer kod mene je ovo sa mojim sajtom i google indeksiranjem je katastrofa :disappointed: članci “osvanu” posle 6, 12 i više sati u pretrazi