Problem internet

Imam hp630, XP sp3, friško instalirano. Koristim sygate personal firewall. Definiram rules i puštam na internet samo nužno i koristim nužne portove (pošta, 443, 80). Problem je sljedeći neki wsimd.sys Wireless Intermediate Miniport Driver is a driver file from company Atheros Communications, Inc. belonging to product Wireless, koji hoće preko porta 53 koristeći UDP prvi van. Kad ga zblokam nemogu na internet. Kaj da napravim. BTW koristim trenutno žičano povezivanje.

Probaj dal ti ide PING sa ruterra direktno na internet (google recimo) kad blokiras Port 53.
53 bi trebao bit DNS server. Ako ga blokiras, unesi IP adrese za klijente manulno u LAn kartu te probaj ponovno.

[quote=“tom971”]Probaj dal ti ide PING sa ruterra direktno na internet (google recimo) kad blokiras Port 53.
53 bi trebao bit DNS server. Ako ga blokiras, unesi IP adrese za klijente manulno u LAn kartu te probaj ponovno.[/quote]

Ping ne prolazi do rutera. Kad sam obrisala sve pronađene fajlove (4) tada mi ne prolazi ping ni na 127.0.0.0, a firewall nije u funkciji. Nod32 ne pronalazi ništa.

ne DO Rutera nego prijavi se na Ruter i od tamo posalji ping na internet.
Ping sa klijenta ne ide jer kazes da i internet ne ide.

jesi li klijentima unjela IP adrese u lan kartu?

Kakve fajlove si obrisala? Ak ti ne ide ping na 127.0.0.0. onda ti lan karta nije instalirana, ili je defektna

Nisam doma da isprobam prek rutera veća na poslu, stavila tele2 mobilni internet i taj vrag se više ne pojavljuje, samtrat ću problem riješen jer ovaj lap će koristiti mobilni internet. Kad doma dodjem budem isprobala vaš prijedlog. Inače 3 wsimd mi se pojavljuje u system32 (security catalog, setap information i system file) te 1 u system32/driver također kao system file, jel to ok il ne?

proucei ovo
http://www.google.de/search?q=3+wsimd

da tebe mozda anony ne zafrkavaju :wink:

Nemoj reklamirati svoju stranicu :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja