Problem oko paginacije

Pozdrav!

napravio sam paginaciju i sad kad ukljucim error_reporting(E_ALL); javlja mi greške

Notice: Undefined index: stranica in D:\xampp\htdocs\paginacija.php on line 42
Notice: Undefined index: stranica in D:\xampp\htdocs\paginacija.php on line 8

a kad je iskljućen error_reporting(E_ALL); dobro radi skripta.

evo kod od paginacije

Znali neko kako da riješim ovaj problem?

Hvala!

[quote=“susok”]Pozdrav!
Znali neko kako da riješim ovaj problem?
[/quote]

Iskljuci error_reporting :zub:

Ili prije upotrebe varijable provjeri da li je postavljena sa “isset”. “Problem” je varijabla $_GET[‘stranica’], tocnije dio: “$_GET[‘stranica’]?” u navedenim linijama. Naime, ta varijabla se pretvara u boolean vrijednost (zbog uvjeta u dijelu sa “?”), ali ona nije postavljena i zbog toga se generira upozorenje.

P.S. Drugi put napisi koje su tocno linije 42 i 8, a ne da ih moramo traziti. :wink:

ok napravio sam to.

A možeš li mi reći kako da zastitim od sql injectiona?
Kad ukucam u link
http://localhost/paginacija.php?stranica=-2
ili ?stranica=0 izbaci mi grešku

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-6,2' at line 1

Hvala na pomoći!

[quote=“susok”]ok napravio sam to.

A možeš li mi reći kako da zastitim od sql injectiona?
[/quote]

Eksplicitno pretvaranje “get” varijable u “integer”.

[quote=“susok”]
Kad ukucam u link
http://localhost/paginacija.php?stranica=-2
ili ?stranica=0 izbaci mi grešku

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-6,2' at line 1

Hvala na pomoći![/quote]

Sa nulom mi se cini da bi trebalo raditi, a -6 nije validan parametar u “LIMIT” dijelu, taj parametar mora biti veci od nule ako se ne varam.
Prije upotrebe mozes provjeriti da li je vrijednost veca od nule, ako nije postavis je na nulu.

Neka praksa po kojoj ja radim: validacija i filtriranje, spremanje u novu varijablu, upotreba varijable. Npr.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja