Problem oko prepravljanja php i java skripte

Pozdrav,
pokušavam prepraviti jedan gotovi code ali s obzirom na moje šturo znanje,zapeo sam na par stvari koje jednostavno nisam dobro shvatio,
bazu podataka mysql sam uspjesno prepravio a i dio u kojem admin unosi podatke o korisnicima i o novim produktima (mobilnim telefonima)

ukratko;
radi se o sljedecem,u bazu se unose razliciti modeli i njihovi detalji,kao sto su serijski broj,mreza(operater),cijena servisa ,
baza ima 4 tabele i to jednu u kojoj su podatci u telefonima(mobilstorage),jednu u kojoj su zahtjevi korisnika(requests),jedna sys_user tabela i jedna sys_info tabela,

ukratko ovako funkcionira php skripta;
-registrirani korisnik ima kredite,logira se i krece sesija,
on salje zahtjev,ispunjava obrazac (template) sa podatcima i ako su svi podatci koji su potrebni ispunjeni,salje se u bazu u tabelu “requests”,
-zatim admin kad se logira vidi tko je sve poslao zahtjeve i odgovara korisniku ili odbija njegov zahtjev ako nepostoji mogucnost da se dobije unlockcode za taj mobilni telefon
-kada se korisnik logira ponovo on vidi dali je njegov zahtjev u obradi,rjesen ili odbijen

Problem se pojavio kada sam dodao dodatne detalje o mobilnom uredjaju i izbacio jedno polje koje vise nije potrebno kod nijednog modela telefona,
u php skripti se koristi i javascript i tu sam zapeo posto nema previse iskustva ,

Znaci ovako,ja u admin sesiji mogu dodati i usere i nove modele i sve detalje koje trebam i to se sve upise u bazu,ali kad udjem u user sesiju onda mi ta nova dodana polja(detalji) nisu aktivirani,vec samo prva dva koja su ostala na istom mjestu kao i prije,

postavicu ovdje sva 3 koda koja su medjusobno povezana pa ako nekome sine kakva ideja gdje sam pogrijesio ili da ima predlog za neko bolje rjesenje,bilo bi mi od velike pomoci
1.skripta
sendRequest.php (sa tog mjesta krece korisnik ispunjavati predlozak(template .tpl))

2.skripta
userRequestForm.tpl

3.skripta
u njoj se odredjuje sta korisnik"mora" ispuniti i na koji nacin se korisniku pokazuje sta je uneseno u bazi,tj pokazuje mu se u poljima koja ispunjava (dropmeni)

e sad sam ja izbacio ovaj RIMPIN (pin,rim…tako se naziva u skriptama) i dodao sam jos 3 nova naziva tj.polja ,medjutim posto skripta ima podeseno na nekim mjestima da daje true ako je taj “rim” ukljucen ili iskljucen tj. ako ima ili nema “value” tu pocinju problemi,
nikako da otkrijem gdje treba sta dopisati tj,sta izbaciti da bi radilo sa mojim novim vrijednostima koje sam dodao (tri nova polja).
od ta 3 nova polja jedno je klasicni input text ,a ostala dva bi trebala biti isto kao i polje "model "u kojem se vec vidi sta je ponudjeno,tj, sta je uneseno u bazu,kada se dodje na to polje,drugim rjecima ponudjen je izbor kroz padajuci meni,…

Vjerujem da sam dovoljno zakomplicirao ali citajuci postove po forumu,misljenja sam da tu ima puno ljudi koji su jako strucni u php-u a i vidim da su voljni pomoci,

Eto,
svaka vasa sugestija ili bilo koji drugi nacin pomoci bi dobro dosao,

Pozdrav

Nema sanse da ti itko da odgovor, fali dosta skripti koje se include-aju (izmedju ostaloga).

Najbolje da platis nekom strucnom (ili ko ti je vec dao taj zadatak) da ti to napravi.

[quote=“ivan.skugor”]Nema sanse da ti itko da odgovor, fali dosta skripti koje se include-aju (izmedju ostaloga).

Najbolje da platis nekom strucnom (ili ko ti je vec dao taj zadatak) da ti to napravi.[/quote]

hvala na odgovoru,
koga strucnog mi predlazes
a ako trebas i ostale skripte,imam ih sve

Pozdrav

evo dodacu i te koje se include-aju
checkuser.php

nav_user.tpl je samo <a href=""
wartezeiten.tpl je isto samo jedan info o vremenu,nema nikakve funkcije

index.tpl

doUserRequest.php

koga strucnog mi predlazes

Pozdrav

50% koda sam uspio posloziti uz pomoc kolega sa elitesecurity foruma i jedne super stranice za provjeru javaskripte JSLint,

ako jos netko uoci kakav propust,sugestije su dobro dosle
Pozdrav

Nemam pojma, inace mi ne treba tako nesto.

Mozes probati pitati po forumima ili grupama, mozda se javi netko za neki fush posao.

[quote=“ivan.skugor”]Nemam pojma, inace mi ne treba tako nesto.

Mozes probati pitati po forumima ili grupama, mozda se javi netko za neki fush posao.[/quote]

Hvala na odgovoru

Java? Zanimljivo, nisam znao da ustvari Javu tak dobro znam.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja