Problem s CuteNews-om

Imam jedan problem u samoj instalaciji CN-sa…
Problem se pojavi kada pokrenem instalaciju CN-sa…
Sve bude ok dok ne dodjem do onog dijela kada trebam da unesem user admin name, pass, nick, itd…
I kada to sve unesem, idem na “Proceed Installation”, pojavi mi se greška u ovom obliku:
“Warning: fopen(./data/users.db.php) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in D:\inetpub\vhosts\grijanje.co.ba\httpdocs\cutenews\inc\install.mdu on line 222
Sorry but installer can not write to file ./data/users.db.php,
please check if file exist and if it is properly CHMOD`ed”

Ne znam u čemu je kvaka…

/ Data / users.db.php - prebaci CHMOD
install.mdu šta nebi trebala biti install.php i pogledaj što se dešava na liji koda 222

e ovako…
kad prebacim iz .mdu u .php izbaci mi grešku u ovom obliku:
“Error!
CuteNews detected that you do not have users in your users.db.php file and wants to run the install module.
However, the install module (./inc/install.mdu) can not be located, please reupload this file and make sure you set the proper permissions so the installation can continue.”

I u tome i jest problem…kada prebacim u .php mogu mijenjati CHMOD, ali kada je u .mdu ne mogu da mijenjam CHMOD…

A na liniji koda 222 situacija je ovakva:
" $users_file = fopen("./data/users.db.php", “w”) or die(“Sorry but installer can not write to file ./data/users.db.php,
please check if file exist and if it is properly CHMOD`ed”); "

Zašto jednostavno ne koristiš wordpress ili joomlu

evo sad kontam da skinem wordpress ili joomlu…
koja je onako jednostavnija, posto vodim stranicu od firme u kojoj radim i imam jednog pomagaca koji unosi vijesti a on se bas ne razumije u ove stvari, pa mislim da njemu malo olaksam…
koje je tvoje misljenje…
ja sam koristio drupal, ali mislim da je malo tezi…

WordPress je definitivno jednostavniji od Joomle.

Koje gluposti mu tu pričate. Ne znate čovjeku pomoći i čim ne znate odmah Wordpress ili Joomla. Jednostavno je prebaci CHMOD na user.db.php datoteci na 777 i stvar je riješena. Install.mdu treba i ostati instal.mdu, a ne install.php. I nemoj samo chmodati user.db.php nego kompletan folder /data/ i možda nije najbolje riješenje da ga CHMODaš na 777 jer onda svi i svatko može pisati po tom folderu. Ali probaj najprije da vidiš da li će ti raditi.

Ok…
opet mi ne dopusta da prebacim cijeli “data” ali niti sam “users.db.php”…
Ja koristim FileZilla-u i gore u opisu radnji mi kaže ovako:
“Naredba: SITE CHMOD 777 data
Odgovor: 500 ‘SITE CHMOD 777 data’: command not understood”

naravno nije urađeno niti on razumije tu komandu…

Na kojem serveru ti je ta datoteka smještena. probaj skinuti taj folder na lokalno računalo i tamo mu promijeniti dopuštenja i ponovo uploadati gore.

da li mislis samo na users.db.php ili na cijeli data…
i naravno kada otvorim file users.db.php u FrontPage-u nema nikakvog texta prazan doc…

Da mislim na cijeli data folder, i da normalno je da nema nikakvog teksta jer tu aplikacija zapisuje svoje podatke, i tek kad instaliraš cutenews onda će tu biti nešto.

Nisi odgovorio koji ti je server na koji to ideš instalirati. Jel to neki windows server ili neki linux server?

e da, prebacio sam cijeli data folder…
znam da ce tek poslije instalacije tu biti user-i…
i na koji nacin mislis da mu na lokalnom racunaru promijenim dopustenje…je li to ono osnovno read only ili sta vec…
oprosti, windows server je… na domeni “.co.ba”…

Tako sam si i mislio da je Windows Server zato ti i neda preko filezille promijeniti datotečna dopuštenja. Spoji se preko windows explorera na tvoj ftp server, right click na folder data i onda na svojstva i onda na tab sigurnost i onda moraš dodati IUSER_IIS ili tako nekako i njemu omogućiti read and write ili najbolje full control. Ali za početak probaj bez dodavanja usera nego odaberi nekog od već izlistanih usera u prozorčiću Group and users, najbolje bi bilo ako imaš everyone i toj grupi dodjeliš Full control prava. Ovo je samo da provjeriš dali će to raditi, kad vidiš da radi onda dodaj samo korinsika kojem to treba, a to je vjerojatno IISUSER ili tako nekako se zove.
Pročitaj i ovaj thread: Chmod??? Windows??? What!!! Help :-p - Web Hosting Talk

e ovako udjem ja preko FTP Explorera, nadjem folder data, i desni klik na folder i properties i nema niti jednog prozora, samo prvi koji mi je i izasao “General”…
tek mi sad nisa nije jasno…
uopste se CHMOD ne mijenja…
i kako da dodam tog user-a…