Problem s hostingom i domenom

Pozdrav,
ne znam da li na dobrom mjestu postavljam pitanje ali cijenila bih svaku moguću pomoć jer sam jako zapela.
unaprijed se ispričavam na dugačkom tekstu.
prvo da kažem da nisam stručnjak u ovom području.
stvar je slijedeća. prijatelj je želio promijeniti web pa me zamolio da mu instaliram wordpress i to sve skupa malo uredim, što znam pa sam mislila da neće biti nekih problema.
ali on ima hosting kod croadrie još od davnih dana i nije imao nikakve podatke za prijavu u cpanel. pa je tamo zvao pa su mu rekli da to i nije imao aktivirano pa su mu aktivirali. pa mi je proslijedio podatke i ja sam se prijavila i tamo nigje ne vidim postojeći web. pa sam se ja malo dopislivala s njima i zapravo je problem u tome da se stari web nalazi na starom poslužitelju a u control panelu ja imam pristup samo novom poslužitelju koji još uopće nije aktivan tako da ja ne mogu s time ništa već on moraju premjestiti domenu na novi poslužitelj. ali su mi rekli da ako to naprave neće raditi niti web niti mail pa su mi otvorili neku privremenu domenu na kojoj mogu raditi web pa poslije povežemo taj web sa starom domenom. ja tu novu domenu vidim pod domain management u cpanelu ali ne i pod hosting management gdje mogu pristupiti podatcima. pa su rekli da je to zato što je privremena domena postavljena kao domain alias pa ju zato ne vidim u popisu web stranica, ali svejedno mogu instalirati wordpress preko control panel sučelja odabirom izvorne domene. što sam učinila i wordpressa nigdje nema. da bi ponovno dobila odgovor da sam wordpress instalirala ali pod domenom koja još nije aktivna na poslužitelju. i sad se ponovo vraćamo na to da ja privremenu domenu nigdje ne vidim i ne znam kako da na nju instaliram wordpress, a ne žele mi premjestiti staru domenu na novi poslužitelj jer web niti mailovi neće raditi pa mi preporučaju da sve napravim na privremenoj domeni. a ja do te domene ne mogu ili ne znam pa sam tu zapela…
ispričavam se još jednom na dugom postu i ako sam stavila pitanje na krivo mjesto ali molim pomoć.
hvala

Pa jel taj tvoj prijatelj posjeduje tu domenu? Jel može na njoj mjenjati nameservere?

Kakav je ovo fušeraj bože dragi.

Bome jesi zapela i to jaaaako. :hmmmmmm:

Gledam malo njihovu ponudu: Dedicirani i nemogu vjerovati Flat 3 Mbps 1.990,00 kn + PDV ukupno 2,447 kn ili 328€ .

dragonflyqueen u začaron si krugu.
Zašto jednostavno ne transferiraju domen na novi server. ??

ljudi hvala na trudu ali ja sam ipak poslala zahtjev za premještanje domene. sad se i to malo zakopliciralo ali bit će ok.
hvala svima

ljudi hvala na trudu ali ja sam ipak poslala zahtjev za premještanje domene. sad se i to malo zakopliciralo ali bit će ok.
hvala svima