Problem s postavljanjem domene na blogger.com

Ne znam tacno u koji dio foruma da postavim pitanje, pa cu onda samo ovdje nastaviti…

Imam problem sa domenom, zapravo pored toga sto sam na blogger.com cekirao opciju (vidi prvu sliku)

ne otvara mi blog kada kucam bodybuildingbih.com - radi samo ako se ispred doda www.

e sada pokusao sam i u webmaster tools alatima i dobijem ovo (vidi sliku 2)

nakon sto cekiram trecu opciju i idem na save dobijem ovu poruku? - znam sta pise, ne trazim prevod, nego sta trebam uraditi da rijesim problem??

Hvala :slight_smile:

Nisam nikada dodavao domenu na blogger ali jesam na slične servise i vjerovatno je bilo potrebno unijeti IP adresu u A record a tada radi samo domena bez www te je potrebno dodati CNAME www koji gleda na istu IP adresu.

Naravno gore navedeno se odnosi na dns (zone) manager domene kod provajdera gdje je zakupljen domen.

Moraš kod domen provajdera da uneseš potrebne podatke…

Trenutno je ovako u postavkama, sta bi trebao dodait? Iskreno slabo sam oko ovoga do sada radio…

Dodaj jos A (address) tako da u lijevom polju bude @ a u desnom ghs.google.com

Pokusao sam to i nakon sto odem na sacuvaj promjene izbaci mi sljedecu poruku:

Odaberi jednu od ovih IP adresa:

216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21

Ista prica, nakon sto u Host Name unesem “@”, kao vrstu postavim “A (Adress)”, u Adresa polje unesem "ghs.google.com " i na kraju IP nakon sto snimim postavke izbaci mi istu poruku i samo ponisti unos?

  • Vec sam kontaktirao ove sto sam kod njih zakupio domen i kazu da ne mogu nista uraditi jer blog nije na njihovom hostingu??

U polje Host name uneses @, odaberes A (address) a onda u adresa polje unesi IP a na kraju prioritet stavi 1.

Ne treba ti ghs.google.com kao sto si pisao da si radio…

Kada prihvati i snimis to nece odmah biti aktivna domena vec kroz par sati dok se propagira dns…

Ok evo prihvatilo je, posalji mi u inbox banner 250x250 od nekog tvog sajta imas reklamu mjesec dana :slight_smile: na poziciji 3, od 8.11. cu je postaviti jer do tada mi je facebook kampanja za stranicu pa kada ona zavrsi tada cu imati veci br. fanova i nadam se da ce ti reklama koristiti… Hvala…

Ma nema potrebe drago mi je da sam ti pomogao. Uzivaj.