Problem sa cpu usage i script executions (zauzece webhostinga)

Pozdrav za sve!
Registrovao sam se sa jednim ciljem da nesto naucim i da vas upitam sljedece, naime u zadnje vrijeme imam problem sa script executions, tacnije cpu usage i entry proccess, sinoc sam kupio novi webhosting na siteground (izvinjavam se ako je reklama!) ali danas i kod njih ista stvar, mada mnogo bolje od namecheap, posjeta nije enormno velika 900 po danu. Oni su mi rekli da obrisem sve plugine koji su neaktivni da i da optimiziram database i repair uradio i to, takodje i u webmaster tools sam stavio u naredna 3 mjeseca na “low” crawlere koji su valjda pravili opterecenje serveru, koristim cloudflare (free) imam plugin wp-rocket pro, dakle sve sam dao od sebe da stranica bude optimizirana i olaksano webhostingu da funkcionise. Sada me interesuje vase misljenje kako da sredim ovaj probleem siguran sam da ima ovde dosta web majstora koji znaju resenje ove situacije! hvala unaprijed svima na odgovorima.
uradio sam na gtmetrix i ovo je rezultat:

ovo mi nije jasno i kako da rijesim

Avoid landing page redirects
Redirections on landing pages add delays to the page load and while the redirections are occurring, nothing is shown to the client. In many cases, redirections can be eliminated without changing the function of a page.

Sto se tice fotografija to je tako malo i sitno da nemam pojma…zasto i izbacuje oko 150 KB usteda da ih sve “optimiziram”.

Eto “ukratko” :smile:

moraš promijeniti caching plugin i podesiti keširanje na cloudflare, isto tako dobro bi bilo da instaliraš i cloudflare plugin

i ja sam imao tih problema, odoh sad negdje kad se vratim napisat cu ti sve fino koje plugine koristim i koja podesavanja

2 Likeova

u međuvremenu pogasi sve plugine koje imaš pa pali jedan po jedan … nekad nije dovoljno optimizirat i repairat databazu ima jos nesto ja sam skoro imao problema, pisem za koji sat

Hvala puno ako uspijemo rijesiti problem, koristim wp-rocket pro (i za kesiranje), i koristim plugin od sitegrounda koji su oni kreirali za cache, volio bih da mi pomognes iskreno :slight_smile:
Ovo je trenutna situacija :

A ovo su dva plugina koja koristim:

Smanjuje se zauzece, otisao sam na stats all i evo sta je najvise “Pojelo” resursa ovo trece je wp-rocket plugin, njega sam nastimao sada da svakih 8 h radi a bio je 0 dakle stalno je refresh 252x ali me cudi zasto ovoliko ima wp-admin 1.136x kao scripta se pokrenula, takodjer smanjio sam i botove crawling (sto sam vec gore napisao), valjda ce sutra manje biti pojedenih resursa. I da jos jedno pitanje, da li da obrisem theme ove sto dodju uz WP to su mi isto rekli neki…

ne dozvoljava mi postanje linka ovde, nazalost… evo bez tacaka izmedju.

https://image prntscr.com/image/jSEhbPlKQsuMBXMvJa207A.png

mislim da botovi ne igraju veliku ulogu, ne mogu oni puno opteretiti sajt, teme svakak obriši, često one nisu problem ali hakeri mogu naći rupu u starim default temama

mislim da bi najbolje bilo da stavis w3 total cache plugin, ja sam imao wp super cache i sa njim problema pa sam presao na w3 total cache

@korisnik9758789 hvala ti na savjetima, iskreno platio sam ovaj wp-rocket i imaju ovi neki svoj plugin koji radi cache, nije problem brzina sajta, nego je problem sto ti resursi idu ako si pogledao na print screenu, a realno nije ni jeftin ovaj webhosting bezobzira sto je shared, ne znam sada mi je mrsko da se peglam oko novog ili vpsa na posjetu od 1k dnevno ne isplati se, zar ne, ako je sajt iz hobija. Imas li malo detljanije oko cloudflare input neki?

pa mozda je upravo problem u keširanju oko tog plugina i on sam jede resurse

Makni taj wp rocket,instaliraj cloudflare plugin i u cloudflare sucelju pod speed podesi sve da sajt bude sto brzi. Nekada pomaze i promjena php.ini verzije na noviju u c panelu.

2 Likeova

samo ne preporucujem rocket loader, ja sam imao strasnih problema s tim, pogotovo ako ima jos neki caching plugin

Za sada se ustabililo, ali cu ugasiti i njega ako bude bilo potrebe, on mi compress uradi sa kodom, nije sve u cacheu i sajt bude ultra brz, to php.ini, kako to da uradim editujem? nisam bas vičan :slight_smile:

Sad sam nasao na internetu da je i do php verzije, moja trenutna php verzija je 5.6.31, ali kazu da postoji mogucnos da templejt nece raditi sa novijom, radi se o placenom templejtu, koji sam apdejtovao ima i par godina, sad dolazimo do pitanja kako to uraditi sto bezbolnije…

Imas negdje u cpanelu za odabrat php verziju pa probaj,ako radi sa 7.1 ostavi nju,ako ne odaberi neku nizu,7.0 itd.

1 Like

Nasao sam, a zanima me jos ako odaberem php verziju i ne bude radio sajt i izbacivao neku gresku ako vratim na prethodnu (Koju sam uredno zapisao) oce li biti sve ok? da ne napravim problem neki veliki…

Update mali
zna li neko koliko bi naplatio dobar poznavalac wordpressa update theme koja je uredno placena na TFu, samo nikada nije apdejtovana. I da li je to izvodivo. Htio sam preci na php 7 verziju ali thema nije kompaktibilna pa moram ostati na 5.6 verziji phpa