*Problem sa ČŽŠĐĆ u imenu slika

Pozdrav ekipa,

imam jedan problem sa slikama koje imaju u imenu naša slova ČĆŽĐŠ…

Dakle, selim web sajt sa jednog hostinga (Hostgator) na (Hawkhost) i kad sam napravio backup stranice on mi izmjeni slova u imenu faila…

Gdje sam pogriješio? dal ima netko takvog iskustva?

Pogčedajte u slici šta je napravio sa imenom slike majčina dušica , a sada takvih slika imam jaaako puno…

Pozdrav,

nakon istraživanja CPanela, kontaktirao san ekipu koja mi je unajmila server… (Hostgator)

dakle, nema mi pomoci :frowning:

savjetovali su mi da promjenim imena svih failova koji su sa čćžđš … uhh … kao da sanjam… probudite me

A kako si ti to radio backup?

Odi preko file managera, compress folder sa slikama i download

Ja sam imao poodavno slican neki problem pri seljenju sajta pa vidi valja li za tebe ovo rjesenje iz ove teme

Problem sa č š ć ... na sajtu

Nemam pojma, mozda pomogne

Moglo bi se programski dohvatiti sve slike, te program napravi rename file-ova ukoliko nađe te neželjene znakove u imenu file-a.

Radio sam preko “backup wizard” opcija u Cpanelu … napravio sam backup od cijelog servera jer selim sve stranice na novi server.

upravo isprobao i to radi…
samo sta na tom serveru imam 29 sajtova i puno failova… nadam se da nije nešto riklo ako sam koristio čćš u naslovu posta, tagova,… još to moram provjerit… hm… tvoja opcija biti ce mi dobra opcija…

Hvala Anja! isprobat cu i tvoju metodu… možda mi uspije

Hvala @bozoou i tvoja metoda nije loša, nju cu koristiti treću ako mi prve dvije ne uspiju…
P.S. besplatni programm Total Commander ima tu opciju tj. makro koji može mijenjati imena failova… samo se zada pocetni folder i on izmjeni sve failove… to sam isprobao i funkcionira…

Hvala ekipa! Javim vam uspješnost…

Meni se to dogodilo kada sam u postupku migracije koristio filezilla. Izgubio sam linkove na fotke koje imaju čćđžš. Kasnije sam odradio migraciju bez filezilla (direktno sa panela) i sve super.