Problem sa Failed to find name servers of domain.com/IN

Juce sam trazio pomoc oko pravljenje baze na VPS, promenio sam nameservere na namesilo a hosting podrska mi je kreirala ns1 i ns2.

Medjutim, na DNS check tool pise:

“Failed to find name servers of xxxxxxxx.com/IN.
No name servers found at child.
No name servers could be found at the child. This usually means that the child is not configured to answer queries about the zone.”

Sta sad da proverim?

@Amazonac - bez ljutnje: to je kao da kažeš “imam Mercedes B klase, neće upaliti. Majstore što da provjerim”?
Uvijek ima stručnih ljudi na forumu koji mogu pomoći samo trebaš dostaviti par informacija. Očito je da si zalutao u svijet unmanaged VPS hostinga (kao i većina ovdje).
Za početak, provjeri svoju domenu po A, NS, SOA i TXT zapisima. Ako koristiš mail server, provjeri i MX zapise.
Link: https://www.whatsmydns.net/
Ako ne znaš gdje griješiš, provjeri domenu koja se ispravno reslova po istim parametrima pa usporedi…

Ma nema ljutnje naravno :slight_smile: Podrska mi je kreirala nameservere a sada mi traze da platim za support. Kada upisem default nameservere sajt se otvara, a kada ubacim ns1.imedomene.com i ns2.imedomene.com nece. Da li je bolje da upisem IP adresu umesto nameservera?


Sorry, nisam izdržao :smile:
Koja crna podrška? Od domene? Hostinga?
Znaš li kako uopće kreirati “child” nameservere i čemu oni služe?

Eeeee djeco…

Ne razumem zasto ovaj snimak, podrska je od Amazona ali mi ne odgovaraju. Child nameserveri? Nisam siguran, ali se koriste da se upare dva parent servera i redirektuje domena na aplikaciono jezgro?

Ovo si izgooglao pa c/p? Ne ide tako mladiću…
Zagrebao si po nečemu što ti je “strano tijelo” - nemoj se pravdati, znam sve.
Izrazio sam želju pomoći ti, ali nemoj se praviti pametniji nego što jesi. Ako ti treba pomoć pusti par detalja javno ili na PP ako ti je lakše. To je piece of cake i neće uzeti više od 5 minuta vremena ako imam točne podatke. Free of charge :slight_smile:
LP.

Kada se ulogujes u VestaCP dodaj nameservere ns1.tvojdomen.com ns2.tvojdomen.com

obavezno da ti nameserveri imaju A record! Zatim dodaj istu tu domenu “tvojdomen.com” na vestacp domene tamo gdje kreiras web. Kad si to uradio otidji u DNS tab i nadji tvojadomena.com i dodaj 2 recordsa ns1. (A record) i ns2. (A record isti IP kao kod ns1).

Restartuj NAMED, ili jednostavno rebootaj cjeli VPS da se ne zajebajes sa tim.