Problem sa forumom phpbb

Imam svoj forum i odlicno je radio, nista nisam dirao. Posle vise od godinu dana, desilo se to da nijednu temu ne mogu da otvorim. Ni novu kad napravim. Dobijam error kao da ne postoji nista od toga.
# Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Nedavno sam obrisao botove i sada ih vise nema. Kontaktirao sam svog hosting provajdera, ali su me uputili da nije problem do njih. Uz to, u acp-u od foruma mi ne dozvoljava da update verziju. Forum je phpbb. http://prntscr.com/spllaz Ne zelim da reinstaliram forum i krenem od 0.

moze li biti da je nesto do htaccessa?

Mozda, sta predlazes? Meni je drug rekao da tog fajla ni nema, to je zapravo njegov forum, ja sam samo postavio temu. Nemoguce je da ga nema iskreno…

mozda nije apache u pitanju, ima li nginx.conf fajla?

Evo ga htaccess https://pastebin.com/45AyFWvq

da ti nije hosting promjenio php verziju?

Ne znam. Php stranice svakako rade na forumu. Ne rade Html stranice poput tema i ostalog. Memberlist acp i to radi, sve php stranice rade.

Kazu da nije nista do hostinga …

Hajde da ponovo postavim problem. Znaci teme ne rade, dobijam error iznad koji pise. Nista godinama nije cackano na forumu. Nije nista do hostinga. Forum mi ne da da update verziju. Ne zelim da reinstaliram forum, vec osposobim ovaj, s ovim temama i sve.

Poznavajuc mentalitet vecinu hosting provajdera 80% njih ce tvrditi da nije do njih. I arogantmo ustrajati u tome jer tesko da to mozes dokazati. A kad dokazes onda mozda naprave nesto.

Moguce da je neki bad sektor na bazi, imao sam jednom slucaj kada se MySQL error dogodio.

Iako prvo bih pokusao pogledati php verziju i ftp da nije netko provalio na sajt, lozinke i sve logove.

Svakako bi ukljucio error logove ako nisu ukljuceni i pokusao locirati mjesto pogreske.

Zadnja opcija je vratiti backup od dana kada je radilo. Hosting tvrtke uglavnom sve imaju backup samo treba vidjeti kada je sve radilo da vrate, ako ne mozes sam.

Ustvari to može biti i prva opcija jer ako nije radilo nema ni novih upisa.

1 Like

ako uradim backup, nece se obrisati teme? fora je sto php stranice rade a html ne, a teme su html

Pa imaš li sačuvane teme? Ili možeš li opet do njih?
Obično su zip fajl (tamo gdje se nalaze/traže) koji se upload-uje u dashboard, aktiviara se i radi.

Ako vracas backup to znaci da se vraca sve akupa sa temama bazom datotekama i sve samo ce falit ono sto je napisano na forumu, ukoliko vratis prestar backup

ne mogu do njih, ne mogu ni do cega na forumu osim pocetne http://prntscr.com/stb5i3 sve to ima, al kad kliknem igde, error not found

:slight_smile: , da to bi vecina napravila prvo. Samo moja nastranost isao bi istraziti sta je bilo vjerojatno.

Procitaj sto smo ti napisali, postoji rjesenje da se ne ponavljam. Ako nista nije dirano bit ce sve kako je bilo.

Hocu i postovi koji su napisani da budu sacuvani, valjda se nece sjebati :smiley:

Pa downloadiraj si backup prvo baze na komp za slucaju dodatne sigurnosti ako zelis. Vidim da nemas iskustva, ali to ne djeluje kao neki velik problem sacuvati podatke i vratiti backup.

Savjetuj se s hostingom, trebali bi to odraditi. Par klikova.

Umem to, radio sam, samo volim da pitam milion pitanja da bih bio siguran, nesiguran sam uvek kad je to nesto u pitanju, zezao sam se ja i sa centosom i sa php i html skripticama i forume sam pravio i sve, al ovo mi se nikad nije desilo