Problem sa Google PR

U pitanju je stranica
http://nasigurno.com/
. Znači stranica je napravljena u januaru 2010. U pitanju je poslovni web direktoij. Rast stranice je bio svakodnevan po broju upisanih firmi i po broju posjeta. Negdje oko aprila je imala PR2, i 36000 upisanih firmi sa 1500 posjeta dnevno. Problem je nastao prije otprilike 2 mjeseca. Iako je broj firmi i dalje rastao, broj posjeta je opao za nekih 30% i PR se smanjio na jedan. Broj indexsiranih strana od googla je preko 120000 i nije se smanjivao.
Zaista nemam ideju šta bi mogao biti problem. Imam još 2 stranice koje imaju puno manje posjeta i stabilan PR3 već duži period.
Strah me da se ovo ne završi samo gubitkom PR-a. Da li mi neko može pomoći nekim savjetom Hvala.

Zadnji PR update je bio početkom 4. mjeseca, stvarno je zanimljivo da je tebi PR pao prije dva mjeseca.

Da si malo prošnjofao po forumu vidio bi da količina podataka “uglavnom” nema veze s PR-om nego samo ulazni linkovi.

Da si još malo prolunjao po forumu vidio bi da se već oformila grupa hejtera PR-a, zovu se “jajani”, jer im sve vezeno uz PR ide na jaja.

Onako odokativno…

Stisni usere da upisuju originalne opise svoje djelatnosti.

Uz klasicne listing podatke uvedi 3-4 polja sa smjernicama za upis tekstualnih opisa tvrtke.

Fali ti mesa.

edit: redirectaj si
http://www.nasigurno.com
na nasigurno.com verziju. ( bez www )

Izbaci /index.php iz linka koji vodi nanaslovnu.

Jajan

Hvala na savjetima, al imam jedno pitanje.
Šta misliš pod ovim:Uz klasicne listing podatke uvedi 3-4 polja sa smjernicama za upis tekstualnih opisa tvrtke

Ovo ostalo sam uradio

Tak bi ja rjesavao pitanja nedostatka sadrzaja.

Pretpostavljam da imas formular za upis detalja tvrtke.

U taj formular ubaciš još par obaveznih polja za unos.

Npr:

Tekstualni upis djelatnosti, Ciljevi tvrtke, sta ja znam…, Vizija :slight_smile: ti znas…

[quote=“digits”]Tak bi ja rjesavao pitanja nedostatka sadrzaja.

Pretpostavljam da imas formular za upis detalja tvrtke.

U taj formular ubaciš još par obaveznih polja za unos.

Npr:

Tekstualni upis djelatnosti, Ciljevi tvrtke, sta ja znam…, Vizija :slight_smile: ti znas…[/quote]

Aha, da stavim i opis kao obavezan,
Nije loša ideja
Hvala još jednom.

np, i ako ti se jos zeza, sredi si :

…koji ti je jednak na svim stranicama.

Ako realiziras tekstualne opise, nije ti lose izvuci prvih 12-15 rijeci opisa u meta description.

Ovako bi botovima mogao izgledati kao autogenerirani sadrzaj / spam.

[quote=“trnac”]

Da si još malo prolunjao po forumu vidio bi da se već oformila grupa hejtera PR-a, zovu se “jajani”, jer im sve vezeno uz PR ide na jaja.[/quote]

Ajme, joj LOL. Legendarno. :bljesak:

Jajan

[quote=“digits”]np, i ako ti se jos zeza, sredi si :

…koji ti je jednak na svim stranicama.

Ako realiziras tekstualne opise, nije ti lose izvuci prvih 12-15 rijeci opisa u meta description.

Ovako bi botovima mogao izgledati kao autogenerirani sadrzaj / spam.[/quote]

Evo i ovdje sam nešto uradio. Sad mi meta description izvuče kategoriju i naziv firme.Doduše ovo samo na stranicama gdje su prikazani detalji za određenu firmu.
Ako kategorija auto-moto ima 20 stranica onda je na svim meta description isti, al bar se razlikuju ove stranice sa detaljima.

Description bi ti trebao biti tekstualni opis a ne nabrajanje, ako cemo bas cjepidlacit :slight_smile:

Eto, krenut ce valjda na bolje !

[quote=“digits”]Description bi ti trebao biti tekstualni opis a ne nabrajanje, ako cemo bas cjepidlacit :slight_smile:

Eto, krenut ce valjda na bolje ![/quote]
Znam :), hvala još jednom

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja