Problem sa google search console-om

Prvi put mi se ovo desava pa da pitam…

Dodao sam novi sajt, verifikovao ga uspjesno, dodao site map, google je indeksirao neke stranice, ali u konzoli - pokrivenost, i uspjenost nema nikakvih podataka???

Da li se neko susretao sa ovim problemom i kako ga rijesiti?

Ovo sto pise poslano 1. listopada, to je ranije poslano, samo brisao sam i pokusavao ponovo zbog ovog problema…

Sajt je u WP-u i prvi put koristim Yoast Seo pa sta znam, da nekim slucajem nije do toga?

Treba vremena da Google SC pohvata podatke da ti može dati dijagrame.

Nije ti indexiran sajt, ili je indexiran ali se ne pojavljuje u pretrazi.

Nista onda da sacekam jos sedmicu-dvije…

Primjetio sam na par američkih sajtova da je Google priznao da posljednjih sedmica ima problem sa Indexiranjem stranica po internetu, tako da i to vjerovatno ima veze s tvojim problemom.

Google od 23. septembra ima opsti haos, non stop im ispadaju stranice iz indexa. Ali ovo kod njega nije to jer je sajt nov, tako da mu treba vremena da se pojavi u Google-u.

1 Like

Da jeste nov, ali npr prosli sajt sam isto pratio kao i ovaj i kod njega kada se pojavi rezultat na site:name.com, u roku dan dva se pojavi i u konzoli. Sada duze od sedmice mi prikazuje na google a u konzoli nista.

Nigdje ne zurim, pusticu jos sedmicu pa cu vidjeti situaciju, javim ovdje svakako…

Bio je i neki bag i sa “Coverage” funkcijom u GSC-u, tako da je moguce da je i to problem.

Trenutno je neki bug sa GSC-om… postovi na mom webu se inače indeksiraju 5 min nakon objave, no već 2,3 dana trebam čekati 8-16 sati da se članak indeksira

Ma moras cekat samo par dana

nije google što je nekad bio, poljak programer im razbuca adblocker ko beba zvečku

Zavisi od jacine sajta koliko ce se cekati da gugl indexira. Kao i od sadrzaja koji se indexira. Za nove sajtove kao i one bez beklinkova, moze podugo potrajat da ga gugl indexira. Imas tamo u wmt u sekciji coverage valid i excluded stranice, validne su one koje su indexovane, excluded su one koje nisu. To excluded ne znaci (uvijek) da nece bit indexovane, kod gugla ide proces discovered pa crawled pa indexovanje. Mora proc taj proces. Vidi jel ti hugl otkrio stranice na sajtu.

Mozes sam postupak ubrzat tako sto ces u onaj gore bar dje pise inspect any url in “tvojadomena” upisati url i opalit enter, dobices odgovor da taj pejdz nije indexovan i onda imas opciju da ga indexujes. To umnogome ubrza stvar. Medjutim kad se to previse koristi gugl kao da pocne ignorisat zahtjeve za indexovanjem, tako da ja ne preporucujem pretjerano i svakodnevno koristenje te opcije.

kod mene definitvno nije problem sa indeksiranjem, jer i kada kljucam kljucnu rijec u rezultatima mogu pronaci svoj sajt… nove objave se pojave u roku dva-tri dana…

sada sam primjetio jednu sitnicu u odnosu na ostale sajtove, ispravio pa cu vidjeti za koji dan da li je do toga bilo…

u konzoli sam entitet dodao sa https://www., svi ostali sajtovi koji uredno rade su bez www.

na svim meni poznatim mjestima sajt sam redirektirao na https://domen.com, pa je mozda to razlog zasto konzola nije prilkazivala rezultate…

u ovome i jeste fazon, kod mene je to sve prazno, nema nista… ima gore na jednoj od slika

Stavi domain property umjesto URL . Tako sve uhvatiš www no-www

ima smisla postavit sve prošle webove na domain property a maknul pojedinačne url-ove? izgleda preglednije ali ne znam jel se izgube prethodni podaci

Možeš ti postaviti neki web koji već imaš na domain property . Pogledaj kako radi pa kasnije obriši šta ne valja

evo nakon jednog dana su mi se neki rezultati poceli prikazivati, kategorija uspjesnost… vjerujem da ce uskoro i ostale poceti da se pune

domen je jos od prvog dana bio postavljen da je nebitno kuca li se www ili ne, uvijek ide redirekcija kako god da se ukuca ide na https://domen.com

kod mene je bio problem definitivno to sto sam u konzoli unio domen sa https://www.

Kada unosiš na taj način, moraš unijeti i www i no-www pa onda označiš koji URL ciljaš (Koji je glavni) , u tvom slučaju to je no-www