Problem sa hard diskom

Jedno botovsko pitanje, ali sta cu kad se ne razumem…
Izbaci mi je ovo upozorenje, lap top je relativno nov, kupljen pre ne vise od 4 meseca. Jel ovo treba da shvatim ozbiljno ili da idem na close? :smiley:
Screenshot_6

Da ne pisem ovdje je dosta toga objasnjeno
http://www.eassos.com/how-to/windows-detected-a-hard-disk-problem.php

Ako je WD hard, skini sluzbeni program za testiranje harda, uradi quick i long scan

1 Like

Upišiš: gpedit.msc u traku za pretraživanje i pritisneš Enter
Nakon toga ideš na -Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Disk Diagnostics
dd
Klikneš Disk Diagnostic i onemogući ga, spremiš i ponovno pokreneš laptop

1 Like

Takodje skini hard disk sentinel i provjeri health, ako je slabo onda se polako spremaj da kupis novi.

Kud’ skidoh ovaj program zabrinuo si me xD
image

Tvoj hardisk ce umrijeti. Dobio je rak. E sad kako ce se dalje ponasati tako dugo ce zivjeti, ako anstavis pisati, brisati i koristiti ga masovno prije ce krepat. Sve bitno ja bi prebacio u oblak ASAP.

Eh znam taj osjecaj. Evo ja dok sam prodavao stari komp isto mu je health od harda bio na 1%, te sam prodao pc i naveo da je hard pri kraju i jos uvijek dobro radi, to je bilo pred 2 godine…

Čudi me da je pri kraju a relativno je nov komp i ne silim ga malo youtube malo fb i tjt, od čega je mogao nastradati ? Nikad mu sistem nije uradjen (osim nadogradnje na win 10) …

PS:U 8mom mjesecu 2016-te sam ga kupio ugasen je mozda 10ak puta ( kad je prekid struje )

Eh ne znam, ali novi hard diskovi su nekvalitetni. Evo tipa nakon godinu i pola ti bude health na 1%, a na prvom pc-u koji sam imao još 2005 godine mislim da je još uvijek prvi hard disk…

Ako imas problema s necim sto je pod garancijom, odmah salji na servis.

Pustio sam skeniranje, pa cemo da vidimo sta ce da kaze. Ne sekiram se jer je u garanciji, ali ce da mi oduzme vreme za rad, a odvikao sam se od desktopa…
Hvala svima na pomoci :smile:

EDIT:
Evo sta skeniranje kaze:

Nema ni jedne greske? o.O

Drugo skeniranje po particijama je ovako proslo:
Particija D
Screenshot_8

A C nece?
Screenshot_9

Vise ne mogu da editujem, jel ovo znaci da mi je hard disk umro? 0% health?

Vidim da pise da savetuju da odmah sve prebacim negde na sigurno.

Da li mozes pristupiti hard disku? Moj savjet bi bio da kupis drugi i pocnes backup-ati podatke koji ti trebaju

Ma nema za sta da kupujem drugi, ovo sve mi je u garanciji. Meni sve radi bez problema, verujem da ce samo da se ugasi uskoro :smiley:
Mora da smislim kako da prebacim ovih 14gb negde…

Onda za svaki slucaj napravi backup, a dok krepa onda pod garanciju novi :smiley:

Evo prebacujem sve na google drive pa cu da ga nosim na reklamaciju…Nema ni 6 meseci i vec lipso…Crkotina…

1 Like

Jel ovo moje vnogo opet lipsalo?

Ne mora da znaci, ali proveri preko hdd sentinel stanje hdd-a.

1 Like

Gotov je…

Sada mozes da podignes linux na usb, i spasis sto se spasti moze sa hdd-a.