Problem sa indexiranjem određenih stranica

Ljudi, imam jedan problem i kopam svuda ne mogu da pronađem odgovor.

Naime, na mom portalu, sajt je u potpisu, ko želi da pomogne može videti, google mi ne indexira stranice sa www, vec isključivo bez www. Sajt se dosta dobro kotira u pretragama za dosta fraza, ali uvek izlaze linkovi bez www. Linkovi sa www funkcionišu najnormalnije ali je problem što nisu indexirani, nema ih ni u pretragama ni u alatima. Pojave se jedino neka 22 indexirana pagea, koji su neki miksovi postojecih stranica a ne normalne stranice?? Inace, google indexira preko 500 stranica bez www.

Ako možete pomoći ili imate neku ideju javljajte, biću zahvalan.

pretpostavljam da nemas sredjen 301 redirect

moras se odluciti dali zelis vvv ili bez vvv…odes u google webmaster tools (kosristis to?) pa na “site configuration”, pa na “settings” pa "display url-s as tvojwebpage bez vvv…proguglaj malo “canonical url”

Nemoj guglati “canonical url” nego upotrijebi ovo:
http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=252615&postcount=8

[quote=“EnterijerStana”]Ljudi, imam jedan problem i kopam svuda ne mogu da pronađem odgovor.

Naime, na mom portalu, sajt je u potpisu, ko želi da pomogne može videti, google mi ne indexira stranice sa www, vec isključivo bez www. Sajt se dosta dobro kotira u pretragama za dosta fraza, ali uvek izlaze linkovi bez www. Linkovi sa www funkcionišu najnormalnije ali je problem što nisu indexirani, nema ih ni u pretragama ni u alatima. Pojave se jedino neka 22 indexirana pagea, koji su neki miksovi postojecih stranica a ne normalne stranice?? Inace, google indexira preko 500 stranica bez www.

Ako možete pomoći ili imate neku ideju javljajte, biću zahvalan.[/quote]

Do ovoga je došlo ‘prirodno’ jer su ti svi linkovi bez WWW ulljučujući NAVIGACIJU i SVE ostalo (postovi na naslovnici). Da su linkovi postavljeni sa WWW, ne bi ni imao ovaj ‘problem’ niti bi postavljao ovo pitanje, niti bi morao redirektati išta.

Najjednostavniji način da imaš indexirane stranice sa WWW je da koristiš WWW pri izradi stranice, linkanju i sl. jer Google kod tebe nije pronašao WWW i nema razloga prikazivati isto.

Ako ti je to bitno, promijeni sve linkove, neka budu WWW i pročitaj post:

http://www.webmajstori.net/forum/showpost.php?p=252615&postcount=8

Ljudi, hvala Vam na odgovorima, problem mi je što su mi sajt u startu radili klinci koji su me odrali, dok ja nisam naučio neke stvari.
Sada radim optimizaciju i guram ga, koliko sam razumeo trebalo bi da uradim sledeće:

Da pošto je google indexirao sve stranice bez www, razmišljam da ostavim tako, te da podesim redirect 301 i u webmaster tool podesim da želim samo bez www.

Zanima me sad što se tiče link buildinga, pošto su mi do sada dolazni linkovi uglavnom vodili na stranice sa www, da li će to nešto smetati ako uradim ovu gore redirekciju.
I kako da nastavim graditi linkove, na www ili na domen bez toga ?

Pretpostavljam da neće mnogo uticati, jer će svi dolazni linkovi na www kad uradim tu redirekciju biti prebačeni na bez www, tako da će ih google videti, al voleo bih da mi to neko sa iskustvom potvrdi.

Ljudi, mnogo ste mi pomogli i do sad, većinu stvari koje sam naučio naučio sam sa foruma, ovog i sličnih. Hvala vam

@EnterijerStana

Ti si gazda. Odluči se za jedno i furaj. WWW ili bez WWW.
Google je pametan stvor, on će shvatiti što ti želiš ako mu pokažeš :slight_smile:
To što je Google indexirao tvoju stranicu bez WWW nema veze. Indeksirat će ju on opet kako god ti želiš.

Ja sa na tvom mjestu ne bih brinuo za ‘štetu’, pogotovo na dugoročnije staze. Jedino se moraš odlučiti na jednu od dvije opcije (ja bih preporučio WWW).

Dobre domene se redirektaju na nove i za 1-2 mjeseca se ni ti ni Google ‘ne sjećate’ da ste napravili izmjenu, bez ikakve štete.
Ovaj tvoj pothvat zapravo i nije nešto oko čega se moraš brinuti, samo hrabro :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja