Problem sa instalacijom joomle!

E ovako instalirao sam joomlu na server i sad kad trebam da zavrsim i one posljednje postavke da uradim nece ovo da mi se prikaze ova slika koju sam nasao na tutorijalu jednom

nego mi samo bude bijela pozadina :S bil neko mi znao reci u cemu je problem?

Ako možeš napisati kako si ju instalirao, preko c panela ili si ju upload-o pa ‘ručno instalirao.
Druga stvar, jel’ sve bilo u redu u koraku 2 (Pre instalation chek)?

Ako ćeš mene pitat vjerovatno nisi uploadao (ako si “ručno” instalirao) cijeli installation direktorij :slight_smile:

Provjeri to

[quote=“mikibm”]Ako možeš napisati kako si ju instalirao, preko c panela ili si ju upload-o pa ‘ručno instalirao.
Druga stvar, jel’ sve bilo u redu u koraku 2 (Pre instalation chek)?[/quote]

Uploadovo sam preko fillezile (rucno) mozda bi mogao problem biti jer nisam bazu prvo napravio pa tek onda uploadovo mozda je do toga?

To kad si napravio bazu nema nikakve veze. Ja sam nekoliko puta prvo uploadao joomlu, i tek kad sam došao do koraka koji traži da upišem bazu i password, istu sam i kreirao.

Vrlo vjerovatno (ako ne i sigurno) je da si neki fajl izostavio prilikom uploada joomle.

Od kud si skinuo joomlu? Koju verziju? Ko zna, možda si poluispravnu joomlu skinuo… (ako je skinitu s neko ljevog sajta)

Ako ništa drugo, pobriši sve, i probaj ju ponovno uploadat, pa vidi dal će onda radit. Ako ni tada ništa, ako želiš, pošalji mi na pp svoje FTP podatke (naravno, ako mi vjeruješ) i ja ću ti uploadat i instalirat joomlu navečer. :doki:

ja bi ti preporučio instalaciju iz c panela, i mora raditi!
Jedino promjeniš poslje charset u bazi što i nije tolko komplikovano.
ps: kao 1. moraš bazu kreirati i njoj dodjeliti korisnika, a zatim ići na instalaciju joomle pri čemu onda upisuješ ime baze i pristupne podatke na formi ‘stranici’ koju si naveo u koraku 2!

Malo sam sve zbrzio u prošlom postu.
Ako ideš instalirati joomlu preko cpanela onda ne moraš kreirati bazu (cpanel to odradi)
Ako sam instaliraš joomlu onda prvo moraš kreirati bazu i dodjeliti joj korisnika s ovlastima.

Mislim da ni instalacija preko CP-a ni prebacivanje fajlova preko FTP-a nije najbolje rješenje. U prvom slučaju zna imati mušica, u drugom se često desi da neki dio ne prebaciš, a i sporo je.

Probaj preko ControlPanela/file Manager uploadati zip datoteku na željeno mjesto te ju samo raspakiraš (Exstract). Kreiraš bazu, ukucaš putanju gdje si raspakirao joomlu, pratiš upute… gotovo za koju minutu.

Slažem se @poros, na taj način sam mislio kad sam napisao (sam instaliraš joomlu).
zipana datoteka upload, otpakiraš i odeš na instalaciju preko stranice, al prije toga treba kreirati bazu i dodjeliti korisnika jer te podatke (ime baze, korisničko ime i zaporka) moraš upisati pri instalacijskoj proceduri u koraku 2.

[quote=“mrcina”]To kad si napravio bazu nema nikakve veze. Ja sam nekoliko puta prvo uploadao joomlu, i tek kad sam došao do koraka koji traži da upišem bazu i password, istu sam i kreirao.

Vrlo vjerovatno (ako ne i sigurno) je da si neki fajl izostavio prilikom uploada joomle.

Od kud si skinuo joomlu? Koju verziju? Ko zna, možda si poluispravnu joomlu skinuo… (ako je skinitu s neko ljevog sajta)

Ako ništa drugo, pobriši sve, i probaj ju ponovno uploadat, pa vidi dal će onda radit. Ako ni tada ništa, ako želiš, pošalji mi na pp svoje FTP podatke (naravno, ako mi vjeruješ) i ja ću ti uploadat i instalirat joomlu navečer. :doki:[/quote]

Bil mi mogo instalirati WordPress na hosting? Ako moze da posaljem ti podatke :wink:

Iako nemam puno iskustva oko instalacije Wordpressa, mogu ti ga instalirat. Jednom sam sebi instalirao, i uspio sam od prve. Slobodno mi pošalji podatke na pp, i kroz 24h ću ti instalirat WordPress :win:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja