Problem sa joomla sajtom nakon update na novu verziju 3.7

pobrisao sam i cache

pogledaj greške koje ti izbacuje u root folderu

pogledao sam tvoj htaccess i u njemu imaš dodtnu optimizaciju za cache stranica koja ti sigurno pravi problem kod administracije. Postavi regularni htaccess fajl od zadnje joomla verzije koju si instalirao.
Fajl mora biti preimenovan u .htaccess . Na nekim serverima ne možeš mjenjati htaccess pa ti to može praviti problem.

1 Like

Moram da idem na posao, javit ću se večeras nakon što isprobam još neke stvari. Hvala na pomoći…

Tu ti može svašta biti u pitanju. Neka komponenta, modul, template… Pitaj hostere imaju li oni kakav backup. Joomlu zna biti tricky update-at, ovisi s koje na koju verziju, da li je upgrade ili update.

Jesi li update-ao samo joomlu? Imaš li neke dodatne komponente, module, pluginove, jesu li kompatibilni s verzijom joomle… Jesi li ispravno odradio update? Kod joomle ponekad ako imaš neke komponente, module zna biti važan redoslijed update-a.

Ako imaš neke komponente, probaj ftp-om preimenovat mapu, ako se ne vidi frontend, onda otprilike components/com_komponenta, nekad to pali. Moraš znati što si sve naknadno instalirao.

https://www.templatemonster.com/help/joomla-3-x-troubleshooter-blank-page-after-engine-update.html

2 Likeova

još jedna stvar što je meni pravila jednom problem su sesije. Probaj promjenit u configuration fajlu sesije s baze na fajl ili obrnuto. To ti je broj 1 ili 0 nisam siguran, no ako je 1 stavi 0 ili obratno.

1 Like

Uradio sam ovo isto kao na ovom videu i proradio mi je kontrol panel, al stranica i dalje ne radi.

Sad mi mi je ovo čudno, kad promijenim temu i pobrišem keš, stranica proradi, ali nakon nekoliko klikova ponovo ne prikazuje ništa. Al sreća sad bar radi cadministratorski dio

I na joomlinom forumu spominju slične probleme…pogledaj malo tamo…

1 Like

sad kad si u adminu, promjeni sesije u glavnoj kofiguraciji.
onaj htacces ti pravi problem jer simptomi upućuju na cache.

Izgleda da da će me spasiti ovaj video što je drago883 poslo, uspio sam da osposobim admin dio, a evo sad sam uspio pokrenuti i stranicu ali na osnovnoj temi koja dođe u joomli. Meni se čini da će bit uredu sve

ajd kad nađeš problem pa ga odšarafi ovdje na forumu da možemo u budućnosti ako se kome slično desi znat reagirati :slight_smile:

:slight_smile: Definitvno ovaj video što je drago883 poslo

Najvažnije što možemo naučiti iz svega ovoga jeste da treba raditi redovan BackUp. Da sam imao Akeeba komponentu instaliranu, sve bi bilo riješeno bez problema. BackUp se uradi za par minuta, a popravljanje sajta nakon što nešto zabrljaš a nemaš urađen backup može trajati i nekoliko dana ili čak još gore da se stvar ne može ni popraviti pa da propadne nekoliko mjeseci rada. Posebno je važno uraditi backp prije nekih ozbiljnih zahvata na sajtu, kao što su neke instalacije, ažuriranja, nadogradnje, deinstalacije i slično.

Znači, nema odlaganja :grinning: URADITE BACKUP!!!

Zahvaljujem svima na pomoći.

Pa ako se pojavi blank page kod promijene template-a onda ti je kod template-a problem, vidi je li template kompatibilan sa tom novom verzijom joomle.

hm to je osnovno što napraviš prije update ili upgrade-a da provjeriš da li su ti moduli, kompoente i predlošci kompatibilni s novom joomla verzijom. Odnosno prije update-a radiš update komponeti, modula i predložaka prvo a onda ideš na update sustava.

Pa jest, izgleda baš tako kao da je nešto do templatea bilo, jer evo nakon promjene tmeplata sajt radi (nakon što sam uradio sve po upustvu iz videa), ali na jednoj drugoj stranici imam isti taj template i isto tako prebacio sajt na novu verziju kao i ovaj i nisam imao nikakvih problema.

Sajt sada radi, ali nisam uspio skontat zbog čega je bilo došlo do tog problema.

Niti to nije uvijek pravilo, ja sam koliko se sjećam prvo trebao napraviti update sustava pa tek onda komponente i to je pisalo na uputama za update komponente. Najbolje bi bilo kad bi negdje imao kopiju site-a, možda lokalno, pa probaš prvo lokalno. Ali, svakako, update nekad zna biti tricky.

da definitivno je to jedna od stvari koje odvlače ljude od ovog cms-a.

ja sam napustio joomlu prije 5 godina … a mislim da sam baš imao sličan problem