Problem sa laptopom - gasi se pri paljenju

Pozdrav ljudi !

Imam problem sa laptopom hp probook 4720s.

Radio je sasvim normalno sve do jedno dana kad sam ga išao upaliti i pri paljenju se ugasi samo. Nekad uđe u windows radi 2 minute i ugasi se i nikako otkrit točan uzrok, prašine nema jer je očišćen, pasta je zamjenjena, sve žice su ok, hard disk je ispravan.

Što bi moglo biti ? Jel moguće da je ona baterija od CMOS ? Ili matična ili … neznam kako da otkrijem bez da nosim na servis…

Kabel za napajanje ako je spojen na kabel, ako nije onda je baterija.

A ako nije jedno od toga moze biti ram memorija, ali onda bi se restartao a ne gasio. Ako mi jos sto sine javim. Moze biti i graficka mada je to jako mala sansa…

1 Like

Misliš da može bit problem do kabla ?

Vadio sam bio hard, ram sve van i palio i ugasi se nakon 5 sekundi …

Da, mene je vec tako zezao kabel, vec sam tri kabla promjenio na HP 6770, a on ide i ide i nikako da rikne… Ima vec preko 10 godina

Meni je sumnjivo “prašine nema jer je očišćen, pasta je zamjenjena, sve žice su ok” :slight_smile:

Kad je to rađeno, koliko je lap radio nakon toga?

Evo sad sam propao punjac od drugog laptopa ali kn je 65w a za ovaj laptop ide 90w. Ali sam probao i isti vrag se desava… nije laptoo prasnjav… do nedavno je rsdio super i sad ovo…

Ako je adapter u potpunosti ispravan izvadi bateriju i probaj samo na adapter. Ako se desava isto maticna je crkla.

Ajde ga još samo probaj dići u safe modu. Ako crkava i u safe modu onda i ja dajem glas crknutoj matičnoj.

@trnac Nije ni odgovorio na tvoje koliko je dugo radio poslije promjene paste i čišćenja.

1 Like

To kad se počelo dešavati išao sam ga očistiti i promjeniti pastu, ali nije bio ni prljav tj prašnjav…

A baterija mu ne valja, na dva punjača koja uključim na oba se gasi laptop

I još samo reci da si ga probao upaliti bez baterije… Ovo što te pitao @drmrgood

BTW, imao sam NOVU neispravnu bateriju koja je rušila laptop.
A imao sam i jednu staru bateriju koja je toliko otišla u bananu da laptop s njom nikako nije radio.

Baterija ni nije unutra, a kad je stavim i spojim punjač piše da baterija ne valja…

Znači matična …

ili punjac prije bi rekao. Nadji neki ispravan punjac sa onim naponom koji odgovara laptopu i testiraj.

Ma ne vjerujem baš, pošto je i sa onim punjačem od 65 w se gasio, ne vjerujem da bi baš zbog male razlike u naponu ne funkcioniralo

Ohh bas zbog toga bi se i gasio. zato i prvi original ne radi kak treba jer vise nemoze davat 90W napon nego daje manje pa krepava, zato se i komp gasi kada napajanje vise nemoze davat napon da se sve pogoni. Recimo rudari koji rudare sa 6 ili 8 graficki pa natrpaju sve na neka cheapshit jeftina slaba napajanja gdje napon varira drasticno onda im crkne kad se malo digne temperatura u sobi pa po facebooku pisu whats wrong…

1 Like

Nabavi negdje kvalitetan punjač sa tocnom voltažom i wattažom pa probaj. Ako se i onda gasi, crkla matična. U slučaju da je matična crkla nove su od 200 € naviše pa se popravak ne isplati. A kupovanje polovnih matičnih s ebaya često ne završi dobro.
Znači zaključak je: ako se sa ispravnim adapterom bude gasio možes ga komotno bacit u smeće.

1 Like

200 eura su maticne za laptop?

To je najniza cijena. Imali smo nedavno slucaj da je maticna za laptop koji kosta 6500 kn bila 13000 kn.

Nisam znao da su tak skupe, sad mi je jasnije sto neki skupljaju te laptope…

Nemam gdje nabavit punjac za ovaj laptop…a riskantno mj je uzimat novi 300 kn …