Problem sa mailovima ime@domena.hr

Bez ikakvog pravila, dio mailova se jednostavno nikada ne pojavi u inboxu.

Problem je što pošiljatelj ne dobije obavijest o tom da mail nije poslan (ili zaprimljen).

Kontaktirao sam hosting providera, ali oni kažu da nisu našli nikakvu grešku s njihove strane.

Ima li netko ideju do čega bi moglo biti? Izludio sam više tražeći rješenje, a mailovi su mi ekstra bitni.

jesi provjerio spam mapu?

Sve živo sam provjerio…

Mailovi jednostavno ne dođu do adrese.
Testiram sa svih strana i sve prođe kako treba… i onda me neko zovne i pita zašto mu nisam odgovorio na mail (koji nije uopće doša). :roll_eyes:

Provjeri dali je uključen auto-delete treshold score

https://www.inmotionhosting.com/support/edu/everything-email/spam-filters/how-to-modify-the-spam-threshold-score

Isti problem danas, znaci nestali tako svi acounti mailova. Ali javio sam se podrsci i rijesili su.

Analizom servera došlo se do toga svi mailovi dolaze do adrese.

Sada mi tek ništa nije jasno…

Nije uključen

Treba vise detalja, koji hosting, dali je shared ili imas custom server sa svojim mail serverom, e sad mozda sam pobrko u glavi ali dali koristis gmail, ako se sjecam a mozda se i krivo sjecam. Ako koristis gmail oni imaju strasne spam filtere. Pa probaj provjeriti dali su mailovi dosli na mailserver, ali nisu stigli na gmail?
Ako ne koristis gmail onda sma zabrijo i to je netko drugi.

Ako ne koristis gmail onda reci koji to mailovi nisu stigli? Dali su oni poslani direktno ili preko neke forme jer vrlo je moguce da je problem u formi, pogotovo ako se radi o wordpress siteu, znadu te forme zezat i to dosta.

Hosting je shared, na xhosting.hr.
Gmail nije problem. Što god dođe na mailserver uredno se proslijedi i na gmail. Problem su mailovi koji ne dolaze na mailserver.

Poslani su direktno. Čak nisu dolazili neki odgovori na već pokrenuti chat putem maila.

Vrlo vjerojatno se radi o spamfilterima na mailserveru. Ima tamo alternativa ponudjena u ovom tekstu, tutoriali su za digitalocean, no mozda se moze i na shared hostingu nesto napraviti mada sumnjam…

Ako su stvarno spamfilteri problem onda je to zalosno, obicno ti mailserveri zavrse na blacklisti ali da tako filtriraju ocite emailove je veliki propust.

A moguce je takodjer da mailserver nije radio kako treba dok su oni slali email buduci da kad testiraju onda sve radi kak treba. No kao sto kazes to je tapkanje u mraku, niti ti mozes znati kada je email poslan i gdje je zapelo jer neznas tocno vrijeme…

1 Like

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey