Problem sa POST i dupliranjem postova nakon refresha stranice


Imam problem s ovom skriptom, nakon dodavanja vijesti vijest bude dodana ali mi ne prikaže poruku da je vijest dodana mada bi trebalo, a tek kada refresham stranicu prikaže mi poruku da je vijest dodana i automatski doda opet istu vijest, a ako ubacim u formu ovo 

[code=php]<span class="syntaxdefault"></span><span class="syntaxkeyword"><</span><span class="syntaxdefault">form&nbsp;action</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"index.php?page=add-news"&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">method</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"POST"&nbsp;</span><span class="syntaxdefault">onsubmit</span><span class="syntaxkeyword">=</span><span class="syntaxstring">"setTimeout('location.reload()',&nbsp;500);"</span><span class="syntaxkeyword">>&nbsp;</span><span class="syntaxdefault"></span>[/code]

vijest bude dodana ali mi ne prikazuje poruku da je dodana, ali ovako kada refresham stranicu mi ne duplira postove.
Jel je to možda zbog sessije što mi ne prikaže odmah poruku ili do nečeg drugoga, i dali se može drugačije riješit da mi ne duplira postove ?

Imam problem s ovom skriptom, nakon dodavanja vijesti vijest bude dodana ali mi ne prikaže poruku da je vijest dodana mada bi trebalo, a tek kada refresham stranicu prikaže mi poruku da je vijest dodana i automatski doda opet istu vijest, a ako ubacim u formu ovo

vijest bude dodana ali mi ne prikazuje poruku da je dodana, ali ovako kada refresham stranicu mi ne duplira postove.
Jel je to možda zbog sessije što mi ne prikaže odmah poruku ili do nečeg drugoga, i dali se može drugačije riješit da mi ne duplira postove ?

Postoji više načina za napraviti nešto, ako radi onda vjerojatno nije krivi način, ali istodobno uvijek postoji način da se nešto već urađeno dodatno optimizira. Ja bih ti to odradio npr. ovako:

Kod nije testiran, ali bi trebao raditi. :slight_smile:

Opet nevalja :slight_smile:
Neznam koji k sad zajebava ali ovo mi nije jasno

taj kod stavio ga u varijablu ili direktno u if statment ili bez on se izvrši, znači stavio ovako

on ubaci u bazu i ne prikazuje nikakvu poruku da je uspjelo, a i dalje probo sam ovo gore što si napiso kod opet radi sve, dodaš vijest i ništa ne piše dal je dodana ili ne, ali ju doda u bazu i prokaže mi na front end-u tu vijest, ali kad refresham stranicu za dodavanje vijesti opet doda istu vijest bez ikakvih poruka :frowning:
Znači sad bi trebo neki jquery ili javascript da refresha stranicu automatski, i prikaže poruku dali je dodana i ne dopušta dodavanje iste vijesti nakom refresha, nešta slično ovome

ili se to može riješit opet drugačije :slight_smile: ?

Evo rješio sam