Problem sa povezivanjem

Imam neki problem koji mi se javlja vec nekoliko puta i dosad su mi u hostu stalno pricali da je do memorije na VPS-u koja mi je sad na 11%.
naime ulazim na svoju stranicu i pise mi: Pogreška pri uspostavi veza sa bazom podataka
idem u cpanel na mysql i pise: The MySQL® server is currently offline.

U cemu je tu problem, uglavnom login i ostale postavke baze su dobro upisani jer inace sve radi ali ponekad se ovako iskljuci

Pao ti je server SQL-a… Probaj restart VPS server i SQL server, mozda pomogne :slight_smile:

pomoglo je da ali ovo mi se prečesto događa, ima koje rješenje da se to spriječi?

Hm…
O kojoj skripti se radi? Imas mozda preopterecenje sa bazom, preveliki load ili punjenje?
Jesi probao update MySQL na noviju verziju? :slight_smile:

o wordpressu se radi a mysql je updatean na najnoviju verziju, mislim da mi neki plugin stvara problem :s

A jesi li stavio da ti se starta mysql server kod bootanja sustava? Mozda host nekad restarta cijeli server a tebi se kod bootanja ne starta mysql…

e to nisam stavio, probat cu pa cu vidjet dal ce i dalje bit problema

Pozdrav! I meni se ovo precesto dogadja. Jesi li kako rijesio stvar?

Pozdrav,

  1. provjerite dali se mysql starta kod bootanja sustava (to je po defaultu tako na vecini platformi, barem kad govorimo o linuxu)

  2. skini nekakav mysql benchmark alat pa pusti analizu dok je nekakvo prosjecno opterecenje, pa vidi rezultate

  3. prema tocki 2. analiza ce ti dati nekakva smjernice za optimizaciju konfiguracije conf datoteke /etc/my.cnf

  4. instaliraj si nekakve mrezne statistike munin alat i sl. pa gledaj dali imas kakve napade na server koji zderu ram, pa je moguce da ti server trenutno ostane bez rama i onda se servis zafloda i padne.

  5. gledaj malo i kakvi se servisi vrte na serveru, koliki je load i sl. Ako imas cPanel i csf … postavi si neki load threshold pa ces dobijati na emailu statistike kad bude veci load od navedenog, unutra je sve opisano procesi, zauzece, cpu, memory … vrlo je lako vidjeti u cemu je problem.

  6. zakupi si pingdom, pa si fino poslozi monitoring servisa … pa ako nista drugo kad nesto bude down … javi ti sms-om i/ili mailom.

  7. na tragu tocke 6. odmah nakon nekog down servisa, provjeri logove navedenog … pa ces odmah vidjeti u cemu je fora.