Problem sa racunarom i laptopom

Ako neko ima savet sta da radim, bio bih mu zahvalan. Prvo mi se desio problem sa racunarom. Imam instaliran Windows 7 original. Kod svakog pojavljivanja Windows logo-a, sistem se restartuje u nedogled. Probao sam da udjem u Safe mode, ali blokira na pnp.sys file-u. Probao sam sve opcije iz System Repair i nista. Kada sam pokusao da ponovo instaliram Windows, prijavio mi je gresku sa CD romom, ne moze da se ucita disk. Moje pitanje je kako da instaliram windows sa USB flash-a i da li je to uopste moguce?
Od juce imam problem i sa laptopom, Windows XP. Koristim Mozillu i nakon par minuta program blokira. Kao homepage mi se pojavljuje zone62.com iako ja to nisam postavio. Kada Mozilla blokira, blokira mi i ceo sistem i prijavljuje gresku Parse message - value creation failed at 54. Sta bi to moglo da bude?
Ako mi crkne i racunar i laptop, nadrljao sam :smiley:

Ovako,skines rufus i na laptopu napravis sa njim bootabilni usb stick. Rufus radi to iz .iso filea,pa prema tome moras imati windows 7 u tom obliku. A za laptop instaliraj malwarebytes anti malware i spybot search&destroy. Skeniraj sa njima i ocisti,pokupio si neko smece negdje.

  1. destop: može biti hardverski problem (RAM ili HDD).
  2. laptop: slažem se s @drmrgood

Barem će se ovo jednostavno riješiti sa Malwarebytes anti malware, kako su rekli kolege. To je prava stvar. :blush:

Hvala svima na brzim odgovorima, prvo da spasim laptop pa onda desktop :smile:

Hmmm…Ne mogu da instaliram nijedan program, ni malwarebytes, ni google chrome, ni spybot. Izgleda da mi ne gine reinstalacija Windowsa.

Onda si pokupio nesto zesce. Ja sam to rijesavao tako sto bi hard disk spojio na drugi komp i tamo ga ocistio