Problem sa sitemaps - imaju status pending

Evo vec izvjesno vrijeme imam problem sa sitemaps (google webmastar tools).Imaju status pending (onaj satic vidjet ce te na slici). Takodjer par puta sam obrisao sajt iz wmtools-a pa ga opet dodao da vidim imal uticaja ali nista, mozete li mi reci do cega je to ? ILi imate neki prijedlog da dodam web sa novim emailom i da ga ponovo identifikujem, i da li je to uopce moguce?

[attachment=1]Webmaster Tools - Sitemaps - http—www.yes.ba-_1329600105762.jpg[/attachment]

počekaj dan-dva, nekad treba vremena…

U pitanju je vec par dana zato sam i pitao ovdje, kontao sam da ce biti potrebno par dana da se to ocita ali nista, na hosting supportu sam se konsultovao, kazu mi da pogledam sa nekim seo expertom. Pa sam odlucio ovdje pitati jer znam da ima dosta kvalitetnih osoba koje bi mogle dati odgovarajuci odgovor.

možeš ovdje napisati sadržaj tog sitemapa?

Kako mislis sadrzaj ostavio sam gore screen shoot taj, ne znam sta bi jos trebao ?

Ja imam isti problem vec mi nedelju dana i vise stoji pending. Svi pricaju daj mu dan dva vremena gde god sam se interesovao i ako napisem da traje vec nedelju dana svi zataje i nema vise odgovora. Nznm sta se desava i bilo bi od velike koristi ako saznas nesto u medjuvremenu da mi pmujes ili postujes tu.

Oces sitemap.xml ili oces sitemap.xml.gz sadrzaj da ti kopiram ovde ? :D:D:D

Ma hocu naravno, ne znam do cega je nemoj me pogresno shvatiti al mi je drago na neki nacin…da ima iko isti problem jer nesto fakat nije ok :slight_smile:

U sitemapu
http://www.yes.ba/sitemap.xml
vidim samo 9 url-a, dok iz SS-a vidim da je gugl ranije ucitao preko 1000 url-a, dakle problem je vjerovatno da ti sitemap nije ispravan. U sitemapu su ti izlistane samo wordpress pages, pa pogledaj u sitemap generatoru da mozda nisi iskljucio izlistavanja postova.

[attachment=1]f4vZp.jpg[/attachment]

Hvala steel sad sam nesto drugo sredio pomocu tvog savjeta, ali ovo da li je jos uvjek…pending to cu vidjeti :slight_smile: hvala jos jednom sad ima vise od 9 indexed. rep +

Eo izgleda je cika G nasao moj problem na ovom forumu i resio ga preko noci :stuck_out_tongue: Status pending presao u indexed sve sto je submitovano. Tako da izgleda da je sve ok samo mu treba vremena. Ja imam 230 urlova u sitemapu i nedelju dana sam imao pending. Stim sto svaki dan jedan novi url dodam a sad nisam nista postovao 3 dana.
Verujem da ako imas cesti update sitemapa vidis samo status za poslednji url. Nemam drugog objasnjenja ali vidim da je sad sve uredno indexirano.
Menjali su izgled GWMT skoro pa kontam da je pre bio status pending skinut a sitemap bachen u query. A sad se skida pending status se skida kad indexira. Nznm… u svakom slicaju to samo mi mislimo da je problem a problema izgleda da nema :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nema problema, u zadnje vrijeme je to čest slučaj. Prije je pending bio max 10-ak minuta, sad je skoro stalno po 2-3 dana, nekad i duže. Bar je kod mene tako.
Vjerovatno zbog promjena u wm-u, dok to sve sjedne na svoje mjesto.

mislio sam na sadržaj samog sitemap.xml fajla, tj njegov početak, da nije tamo možda greška.

da ne otvaran novu temu…

priko sitemap generatora san napravio sitemap.xml
stranica mi je više jezicna priko padajuceg izbornika ideš na
hr/index.html, de/index.html itd.

uglavnom generator mi je napravio sitemap samo za eng.
jeli mogu sad ispod toga nadodat rucno za ostalo šta nije napravio?
i ako iza prioriteta recimo 0.40 koji je zadnji u eng verziji (index.html)
pocmem pisat za ostale jezike (hr/index.html) i stavim prioritet 0.90
jeli to uredu ili mora od vrha prema dnu bit po prioritetima?

niko ništa?

Možeš.

[quote=“Zildjian”]pocmem pisat za ostale jezike (hr/index.html) i stavim prioritet 0.90
jeli to uredu ili mora od vrha prema dnu bit po prioritetima?[/quote]
Svejedno.

drugo pitanje…

za manju izmjenu na stranici, jeli moram i uploadat i sitemap sa novim vremenima izmjene stranice?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja