Problem sa spam mailovima - gmail

@bugi gmail je PITA sto se tice spama. Svi drugi kad podesis dobro sve recorde u DNS-u ides odmah u inboxe, ali gmail je specifican. https://support.google.com/mail/answer/81126?hl=en Ovdje mozes naci google guide kako sto sve treba podesiti kako bi uspjesnije poslao mailove, ali to ne garantira 100% uspjesnost jer:
Kroz headere maila na gmailui mozes vidjet jesi li zadovoljio sve sto se tice dobro podesenog mail servera i dobrog mail flowa, ali to ti i dalje ne garantira da ce ti mail zavristiti u inboxu na gmailu. Naime - gmail ima svoj interni rating sistem te dok ti domena s koje saljes mailove (npr. [email protected] pa saljes na hrpu email adresa) ne dobije dobar rating u gmail sustavu, mozes se slikati. Nove domene tek regane su nagrabusile jer nemaju nikakav rating i google ce takve mailove u velikom postotku kod prve komunikacije s gmail korisnikom(prvi puta saljes mail nekom gmail korisniku) staviti u SPAM. I tamo ce ih dostavljati za tog korisnika sve dok taj korisnik ga ne makne u inbox. Onoga trentuka kad korisnik makne takav mail iz spama u inbox, rating za tvoju domenu u gmail sustavu poraste. I sto te vise usera mice iz spama u inbox to ce ti rating rasti i vise ce ti mailova kod novih korisnika zavrsavati u inboxu. Nazalost, nema laksi nacin. Ovo je specificno za gmail, ostali mail serveri nemaju te probleme. Pogledaj jos ovo:
https://support.google.com/mail/answer/6596?hl=en&ref_topic=7280460
Mozes kreirati google grupu ili reportati problem koji imas, za to moras znati neke podatke. Kada im reportas problem ne znaci da ce ti mailovi automatski ici u inbox, i dalje moras zaraditi dobar rating. Google je fakat muka po pitanju toga. Pogledaj jos i postmaster toolse od googlea…

Sto se tice isporuke mailova na druge mail servere, ono sto ti moze isto zadavati problem nad kojim nekad ne mozes nista napraviti je kad saljes sa legitimne i ispravne IP adrese(npr. 80.82.33.22 koja je u mrezi 80.82.33.0/23. nije u blocklisti), ali te odredisni mail posluzitelj(npr. yahoo te odbije kad saljes na [email protected]) odbija zato sto je iz tog IP adresnog prostora slan spam (npr. dosta adresa izmjedju 80.82.32.2 i 80.82.33.254 je slalo spam). E onda kazu IP je u adresnom prostoru koji spama, ne zelim tvoj email. Onda mozes requestati delisting tj. micanje ip adrese sa blockliste putem nekog web obrasca vezanog za mail posluzitelj koji te odbije. Vecina ih makne. I tu jos imas jedan treci problem koji je vezan za to kad mail posluzitelj koristi neki antispam antivirus softver ala TrendMicro koji ima taj adresni prostor kod sebe u bazi i ne zeli nista napraviti vezano za to…

Puno je tu materijala za napraviti kao sto vidis, nije to tako jednostavno kao sto vecina misli. Predlazem ti da probas i slati preko Amazon SES-a…

1 Like

Ako je veliki problem, pretpostavljam da je i velika lova u igri, jel’ :slight_smile:
Ako je velika lova u igri, tražite si kvalitetno rješenje.

Znam, svi bi nekako “na mukte” uzeli lovu, a za složit si infrastrukturu kako spada, platiti ekipu koja zna napraviti posao, baš i ne ide.
Bolje je ovako:

Stvarno mi nije jasna logika da negdje netko na “svojem” serveru plaća za dodavanje domena? Ili je prijatelj jednostavno lijen to napraviti, s obzirom da ga za to ne plaćaš?

Još nešto, veoma bitno: spominješ stotinjak domena? Mislio si poddomena? Ne znam koliko si upućen, ali:
apartments-bibinje.rezerviraj.hr
apartments-split.rezerviraj.hr
apartments-opatija.rezerviraj.hr
su poddomene.

Par detalja pojasni, prouči isto tako sve što je @serverlab napisao - svaka mu je na mjestu.
Gmail je stvarno kuharica, ali vjerujete mi niti Microsoft grupacija sa svojim mailovima (hotmail.com, live.com, outlook.com) nije ništa bolja.
I dalje tvrdim da uz adekvatan setup (ne odmah, ali u skorom vremenu DA) može se riješiti da ti poruke ne završavaju kao neželjena pošta.
Što se kolega tiče koji su ti preporučili neke servise za masovno slanje mailova - DA, ali za newslettere i slične mass pljuge. Tebi, koliko sam skužio treba nešto sasvim drugo.

LP

1 Like

Veliki projekt po trudu je u igri, 3 ljudi radi zadnje 2 godine bez prestanka, na žalost nije velika lova u igri, lova je problem.
Imamo super server kojeg frend koristi za jedan veliki projekt pa je dao i meni na korištenje, mislim da je rekao da plača 1000 eura mjesečno, rekao je da mora platiti svaku domenu koja se tamo doda i da je bolje na CF, sad nemam pojma kako i zašto ne volim previše daviti. Da platim ne znam kakav server, nije sigurno bolji od ovoga.

Znam što su pod-domene a što domene, domena ima stotinjak, korisnik kod nas izradi sajt i kupi si domenu koju onda redirectamo, skužit ćeš http://www.rezerviraj.hr/besplatan-web/ a i one zastavice na vrhu + još toga.

Mislim da te frend debelo “valja”.

Svaki koji salje mailove koji ne idu u spam je bolji od toga na cemu sad vrtis web. Svaki.

Ovdje zavrsavam.

A gle, ne placam mu nista pa me nije briga jel laze, uglavnom skupo placa jer se tamo nalazi mreza za oglasavanje + par velikih sajtova pa vjerujem da je skupo.

Oklijevao sam uopće nakon svega odgovoriti na ovaj thread, jer su više manje sve iznad već rekli.
1000eur mjesečno…heh…

Uglavnom, držat ću se teme, za savršen prolaz kroz gmail spam filter treba ti 0 bodova(spamexperts.com) tj. da 100% imaš SPF, DKIM, DMARC…zapravo čak je najčešće ispravan SPF i DKIM dovoljan, da ne spominjem IP adresu na crnoj listi itd.

Inače ne koristim spamexperts, osim u svrhe riješavanja problema, jer sam već u prošlosti imao poštu koja je išla u spam, a spamexperts mi je uvijek pri ruci, …mada postoji i besplatni alat tipa http://spamcheck.postmarkapp.com/

Pa se malo poigraj, i pazi na detalje u popisu spam kriterija, pa ukloni probleme koje vidiš da ti najviše pridonose kvalifikaciji spama.

Inače ako se jako potrudiš, čak možeš i shared web hosting prilagoditi za masovne emailove, stime da treba misliti na max granicu email-ova na sat, pa rasporediš na nekoliko tisuća kroz dan.

Da li mi neko moze napisati par stranici o Proxmox softveru, kako on uteice na virtuelizaciju operativnog sistema. Potrebno mi je do srijede :smiley: bio bih vam zahvalan. Hvala
Nek posalje na mail

Koliko koštaju ovi, nisam nigdje našao cijenu?

Tu mi je score 7,9 kada upišem naziv emaila, no vidim isti je i za konkurenciju, jesam nešto krivo upisao?

Problem se nije riješio, i dalje isto, možda i gore. Malo sam čitao, mislim da realno mogu zaboraviti na rezerviraj.hr domenu iz razloga što je previše zagađena, slali smo masovno mailove u početku na svakakve liste, mnogi su nas tu dodali u spam a gmail to ne zaboravlja, drugi problem je što imamo velik broj domena jer ljudi kod nas naprave free web i prebace na domenu, a svaka domena koliko čitam mora steći rejting na gmailu, prema tome ne vidim načina da se stanje popravi jer stalno dolaze nove domene.

Jedino rješenje koje vidim prema tome je sljedeće. Sve upite koji idu preko rezerviraj.hr i svih domena preusmjeravati na novu domenu na zadnjem koraku tako da sve bude u jednom košu, npr da sve ide preko rezervirajupiti.com i tu domenu postaviti na novi server tako da nema doticaja sa starim jer je vjerojatno i server na spam listi. To programer lako riješiti, samo treba mi netko tko može riješiti to da nova domena funkcionira ispravno na novom serveru i da sve bude podešeno kako treba što se mailova tiče.

Ako ima netko tko može to izvesti u komunikaciji sa programerom da se to napravi pa da plaćam godišnje taj server/uslugu, web ne bi selio, samo bi koristio to za mailove. Vidim da @ControlEng i @serverlab imaju svoje hosting firme i da se razumiju u to pa ako ste zainteresirani možete mi dati ponudu ili netko treći.

Garantujem da nećeš pogriješiti sa novom domenom i besplatnom uslugom od https://connect.yandex.com/pricing/connect

Ima rDNS i PTR po defaultu, ako trebaš pomoć javi na PP uz malu naknadu sredim.

Pozdrav,
Kad isprobaš ovo što ti @user_x upravo preporuča i izgubiš vrijeme i energiju, slobodno se javi.
Yandex je odličan (skoro kao i Google usluge) ali nije za ovo što @bugi treba.

Naručiš Starter Linux VPS i Server Setup, Za 48 sati imaš sve spremno i posloženo.
… ili samo naručiš server na godinu dana, setup je onda besplatan.

@bugi šta sam ti rekao hahahahah, samo je bilo vrijeme tajminga :smile:

Ne treba ti Yandex SMTP, ali ti treba Start Linux VPS sa instaliranim SMTP od 300€+ godišnje.

Dobro jutro Amare!
Dugo te nije bilo :slight_smile:
Capture

Čisto sam se bio zabrinuo jel’ sa zdravljem sve ok

1 Like

E da je meni sada znati kome vjerovati, nije problem ni u 350 eura ali samo ako će to riješiti problem 100% sigurno, ako neće, puno je i 1 eur. Amar kaže da ću kod tebe dobiti 1 IP adresu koja se može zagaditi, što mi je logično, uvijek se nešto može desiti sa jendim IPem, puno kontakt formi, svak pokušava probiti, prođe nešto i Google kakav je opet sjebe stvar…

@bugi - samo ti odi raditi deal s Amarom. Mozda ti i Zoho ponudi, ne kad se ne zna…
Good luck :slight_smile:

1 Like

Živ i zdrav, samo banovan zbog reklame :frowning:

Zar ne pise u razlogu i dupli acc, ili meni trebaju :eyeglasses: ?

1 Like

Uhhh, dobro je…već sam se bio zabrinuo.
@belmin naš dragi Amar je baš pretjerao. Vjerojatno stoga mi i daje ove srčeke, da ne bih dalje lajao inače će opet popit’ ban, pa ponovo account graditi od nule…
Nije se čovjek nadao da će tako lako biti provaljen.

Kad smo već kod toga dragi Amare, od kud ti znaš što naši korisnici dobijaju? Kaj si ti PR tvrtke koju predstavljam?

@bugi, kako rekoh: kad izgubiš vrijeme, živce i energiju s ovakvim likovima koji uvaljuju tuđe usluge za kikiriki islobodno se javi. Rješenje postoji.

Pozdrav svima!