Problem sa tastaturom, sama ukucava text

Ukljucio sam laptop jutros i neke dirke su pocele same od sebe da otkucavaju tekst, slovo P, O, i spacebar.

Probao sam da reinstaliram drajvere, da iskljucim tastaturu, ali nece. Ima li neko ideju kako da resim ovo?

Je li moguće da se voda ili nešto slično prosulo po tastaturi?

Nisam imao nikakav incident te vrste, sama od sebe. Laptop je Toshiba, citam na forumima da im je ovo mana, izgleda da crkava :frowning: Samo mi je jos ovo falilo :frowning:

Vrati laptop odmah i traži povrat novca ili novi proizvod (imaš to pravo).

Ja sam odgađao sa povratkom laptopa koji me koštao 5100,00 kn… sve sam se mislio ma dobro, to je sitnica, pa bi popravio tu sitnicu. Sada nakon godinu dana imam laptop koji ne vrijedi ni 100 kn. Na servisu kažu da je nepravilno rukovanje.

Kako znaš da ima na to pravo? Mislim, možemo pretpostaviti da bi mogao imati, ALI i ne mora po defaultu… da se tako stvari vraćaju gdje bi nam bio kraj?

S obzirom da se osobno bavim trgovinom, istražio sam sve moguće zakone i regulative u tom polju…
Svatko ima pravo vratiti proizvod unutar 14 dana ako nije zadovoljan proizvodom, naročito ukoliko proizvod ima očitu grešku.
Ukoliko je proizvod kupljen online, onda kupac ima pravo vratiti proizvod unutar 14 dana po principu “no question ask”.

Sigurno da postoje (web)trgovine koje će ti reći da ne možeš vratiti proizvod… ali te trgovine u tom slučaju nisu u skladu sa zakonom.

Ovdje pričam o zakonima EU

1 Like

Istekla je garancija, laptop nije nov, kamo srece da jeste.
Ma ova godina mi je najgora ikada, sve maler do malera. Ukljucio sam se na stari racunar da nadjem problem za ovo, racunar radi vec petnaest godina, a ovo novo s***e nije trajalo ni deseti deo od toga.