Problem sa windows-om

ljudi imam jedan problem koji do sad nikad nisam vidio, ugl radi se o tome da nemogu nikako dignuti sistem na laptopu. kad pokusam staviti win7 izbaci mi “hardware malfunction
call your hardware vendor support
nmi channel check/iochk”,
kad probam xp izbaci mi gresku 0x0000007b, a kad idem staviti linux pocne mi instalacija, i uvijek blokira na 25-30%!
mijenjao sam hard disk i ram al nista se nije promjenilo!
googlao sam sve ovo al ja rijesenje nisam nasao!
ako neko zna o cemu se radi unaprijed zahvaljujem!
laptop je Toshiba satellite c660d-10l

i btw. dogodilo mi se tako da sam napravio windows update na win7 i nakon toga se laptop nije htio upaliti nekih 3-4 sata, i poslje toga se upalio i sve normalno bilo dok nebi usao u windows i onda bi sve blokiralo, i tako stalno! u safe modu je radio normalno al nisam uspio naci nikakve viruse ili nesto!

probaj formatirat disk i ponovno instalirati windowse.

ako si mijenjao disk onda vjerojatno RAM memorija, probaj pronaći neki program tj. boot cd za dijagnozu hardwera. Isto tako moguće je da se neki čip odlemio, napukao ili slično na matičnoj ploči, pa se kod pomicanja ili grijanja odvoji i izgubi kontakt.

Ma mijenjao sam i hard disk, i RAM i stavio sam test memorije sa memtest86 i evo radi test memorije vec 31 sat i jos nije zavrsio!
probat cu nac neki boot diagnostic tool

to-do-list
How To Fix STOP 0x0000007B Errors (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)

[quote=“ninohr”]to-do-list
How To Fix STOP 0x0000007B Errors (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)[/quote]

uspio sam dignuti win xp, al mi sedmicu i dalje ne zeli dignuti, istu gresku mi javlja. ma stavio bi ja xp, al nema drivera za xp za ovaj laptop!

stavi 2000 sp 17 ? :slight_smile:

Kažeš da si napravio windows update na win 7, a da za XP nema drivera… Što je bilo instalirano na laptopu prije nego si ga dignuo na sedmicu?

U kojem modu ti radi HDD? (AHCI ?) ako da stavi na kompatibilni i probaj opet.
Vidi BIOS, da li si update od BIOSA probao i tada pokusao instalaciju?

ma laptop je kupljen prije godinu ipo i imao je linux, ja sam mu stavio win7 i sve je radilo normalno do prije par dana, onda mi je dosao windows update, i nisam pogledao sta mi update-a nego sam samo stisnuo start update, i onda su krenula sr*nja!

[quote=“tom971”]U kojem modu ti radi HDD? (AHCI ?) ako da stavi na kompatibilni i probaj opet.
Vidi BIOS, da li si update od BIOSA probao i tada pokusao instalaciju?[/quote]

radi mi u IDE. i nisam jos radio update biosa, al to cu veceras kad kad dodjem s posla!

Nemoj, ako dođe samo do male nestabilnosti napona tjekom toga možeš lap u smeće. Inače za to ne treba ništa znati, svak to može napraviti ali je jako opasno!! PAZI!!
Radije takve opasne radnje prepusti ovlaštenom servisu, iako je sitnica za napraviti. Ponavljam možeš uništiti BIOS, a onda ti ne gine kupnja nove matične.

opasno, kaj je opasno tu? ma daj gigolo ne pricaj gluposti molim te, Radi update biosa ic u servis!!! I sta ce servis napraviti drugo nego on sam? Flashat i uzet mu pare za to. Nestabilnosti napona?! Pa nece valjda update radit na bateriji…
Joj grozim se ovakvih istupa. Drz se ti svog linuxa radje.

Poz

[quote=“tom971”]opasno, kaj je opasno tu? ma daj gigolo ne pricaj gluposti molim te, Radi update biosa ic u servis!!! I sta ce servis napraviti drugo nego on sam? Flashat i uzet mu pare za to. Nestabilnosti napona?! Pa nece valjda update radit na bateriji…
Joj grozim se ovakvih istupa. Drz se ti svog linuxa radje.

Poz[/quote]
aj recite mi molim vas postoji li nacin da update-am bios preko cd-a? skinuo sam update biosa sa neta, i on mi je .exe, i ja sad napravim ISO file sa magic iso, al kad ga ide boot-at onda mi kaze da BOOTMGR is missing, pa mi nije jasno kako to izvesti! Bios mi je neki Aptio setup utility - American Megatrends i nema u sebi funkciju gdje pise update Bios, ili tako nesto! aj pomagajte, dodje mi da ga bacim kroz prozor vise!
btw. otvorio sam ga skroz i ocistio, stavio novu pastu na proc, medjutim to nista nije pomoglo, tako da mi je jedina opcija prije servisa jos ovaj update biosa!

[quote=“tom971”]opasno, kaj je opasno tu? [/quote]Znaš li ti šta je kompjuter? Aj pokreni update biosa na svom kompu pa nakom 5 sec rada ugasi komp na botun il jednostavno izvuci kabel iz struje. Javi mi se nakon toga.

MBijelić1, ako to stvarno želiš napraviti ne radi s cd- a, nego stavi exe na c disk i pokreni ga dvoklikom. To je sve. Exe sve radi sam. Pomoli se Bogu jer (ponavljam) možeš uništiti matičnu.

[quote=“Gigolo”]Znaš li ti šta je kompjuter? Aj pokreni update biosa na svom kompu pa nakom 5 sec rada ugasi komp na botun il jednostavno izvuci kabel iz struje. Javi mi se nakon toga.

MBijelić1, ako to stvarno želiš napraviti ne radi s cd- a, nego stavi exe na c disk i pokreni ga dvoklikom. To je sve. Exe sve radi sam. Pomoli se Bogu jer (ponavljam) možeš uništiti matičnu.[/quote]
nemoj stvarno pretjerivat, ja sam morao flashat bios jer je nforce chipset imao problem sa w7 i net je cesto prekidao… skines update bios tool sa njihovog sitea i sve je gotovo za 1 minut, komp se resetira i to je to, ovo sam morao radit nekoliko puta jer su izdavali bios update cesto, sad je valjda gotovo…

nece apsolutno nista riknuti, sanse su jako male za to, ako treba napraviti update biosa onda treba, nece mu stajat komp bezveze…

[quote=“Gigolo”]Znaš li ti šta je kompjuter? Aj pokreni update biosa na svom kompu pa nakom 5 sec rada ugasi komp na botun il jednostavno izvuci kabel iz struje. Javi mi se nakon toga.

MBijelić1, ako to stvarno želiš napraviti ne radi s cd- a, nego stavi exe na c disk i pokreni ga dvoklikom. To je sve. Exe sve radi sam. Pomoli se Bogu jer (ponavljam) možeš uništiti matičnu.[/quote]

ma nemogu raditi s c diska kad nemogu uci u windows uopce, do jucer je tija bar u win xp uci, sad vise ni to, samo errore baca!
ili ako neko zna kako pokrenuti taj exe (ako je uopce moguce) preko linux live cd-a?

cak sam izvadio hard disk i na drugom laptopu digao win 7 na njega i sve normalno radi, al cim ubacim hard disk u taj laptop taman kad se treba podici windows samo se resetira!

i btw gigolo netrebas se brinuti oko toga sa nestankom struje jer imam UPS!

[quote=“Gigolo”]Znaš li ti šta je kompjuter? Aj pokreni update biosa na svom kompu pa nakom 5 sec rada ugasi komp na botun il jednostavno izvuci kabel iz struje. Javi mi se nakon toga.

.[/quote]

Ovo je jos uvijek forum za zdrave ljude, ponekad se pitam jer bas tako…

[quote=“mbijelic1”]
cak sam izvadio hard disk i na drugom laptopu digao win 7 na njega i sve normalno radi, al cim ubacim hard disk u taj laptop taman kad se treba podici windows samo se resetira!
![/quote]

znaci sigurno je do Mainborda, vjerojatno kontroler. To ce bios rijesit.
Skini bios kao iso (ne kao exe). Onda to sprzi na boot cd i bootaj sa njega, tool ce napraviti svoje.

Poz

[quote=“tom971”]Ovo je jos uvijek forum za zdrave ljude, ponekad se pitam jer bas tako…

znaci sigurno je do Mainborda, vjerojatno kontroler. To ce bios rijesit.
Skini bios kao iso (ne kao exe). Onda to sprzi na boot cd i bootaj sa njega, tool ce napraviti svoje.

Poz[/quote]

od pustog prepucavanja nisi ni vidio sta sam prije napisao :smiley:
pokusao sam tako al mi javlja BOOTMGR is missing

How To Fix the BOOTMGR is Missing Error in Windows 7 and Vista