Problem sa windows-om

[quote=“tom971”][color="#FF0000"][/color]Skini bios kao iso (ne kao exe). Onda to sprzi na boot cd i bootaj sa njega, tool ce napraviti svoje.

[/quote]

Ja citam jako dobro. Nisam ti reko da skinutu .exe sa programom pretvoris u iso, nego da skines sa njihove strane gotov .iso.

razlog ti je citiram

Another reason you might see BOOTMGR errors is if your PC is trying to boot from a hard drive or flash drive that is not properly configured to be booted from. [color="#FF0000"][/color]In other words, it’s trying to boot from a non-bootable source. This also would apply to media on an optical drive or floppy drive that you’re trying to boot from.

Kuzis, ti nisi napravio boot cd/stick . Znaci skini gotov iso i sprzi ga kao BOOT CD (nero ima tu opciju)

Poz

Google upućuje i na ovo:
High Speed System Recovery Disc Downloads

al ja neznam kako rade windows sustavi i jel to to.

[quote=“tom971”]Ja citam jako dobro. Nisam ti reko da skinutu .exe sa programom pretvoris u iso, nego da skines sa njihove strane gotov .iso.

razlog ti je citiram

Another reason you might see BOOTMGR errors is if your PC is trying to boot from a hard drive or flash drive that is not properly configured to be booted from. [color="#FF0000"][/color]In other words, it’s trying to boot from a non-bootable source. This also would apply to media on an optical drive or floppy drive that you’re trying to boot from.[/quote]

ma to je bila sala mala, skuzio sam ja tebe samo na toshibinoj stranici ima samo .exe!

sad bas gledam po netu ima li od tog biosa update na nekoj drugoj stranici, a da je .iso!

Pokusaj sljedece, neznam sam nisam to probavao.
vec napravljen .iso sprzis kao boot stick,
UNetbootin: Bootfähige USB-Sticks aus ISO-Dateien - Tool für Windows, Linux, Mac OS X | TecChannel.de

njemacki ali tool je na eng.

Zadnje rjesenje
Potrazi na netu BART PE boot cd, to je Wind na CD i dignes ga sa tog cd.
Prije nego krenes dizat Windows ca tog CD, sprzi tu exe na jedan stick i stavi u komp.
razlog; kad jednom digens BART i windowsi se dignu, vise ne prepoznaje naknadno ustekane stickove.
I Kad je win. dignut izvrsi exe sa sticka. Mozda pomogne.

pokusaj sa time.

[quote=“tom971”]Pokusaj sljedece, neznam sam nisam to probavao.
vec napravljen .iso sprzis kao boot stick,
UNetbootin: Bootfähige USB-Sticks aus ISO-Dateien - Tool für Windows, Linux, Mac OS X | TecChannel.de

njemacki ali tool je na eng.

Zadnje rjesenje
Potrazi na netu BART PE boot cd, to je Wind na CD i dignes ga sa tog cd.
Prije nego krenes dizat Windows ca tog CD, sprzi tu exe na jedan stick i stavi u komp.
razlog; kad jednom digens BART i windowsi se dignu, vise ne prepoznaje naknadno ustekane stickove.
I Kad je win. dignut izvrsi exe sa sticka. Mozda pomogne.

pokusaj sa time.[/quote]

evo uspio sam fleshat bios sa ovim Bart pe-om, hvala puno tom971!
sad cemo viditi jel do biosa!

edit: i naravno da nije do biosa, e sad stvarno neznam do cega moze biti!
jel moguce da je maticna otilsa?

Ne mora da je otisla, nego mozda je bios pre star za ovu win7 verziju.
Kaj pise uz bios od kad je ta verzija?

[quote=“tom971”]Ne mora da je otisla, nego mozda je bios pre star za ovu win7 verziju.
Kaj pise uz bios od kad je ta verzija?[/quote]

a bios je 09.08.11, tako da nevirujem da je bios star! a uostalom i prije je bio isti taj windows na njemu, i sve je radilo i na starom biosu!
al evo sad kad sam digo novi bios isa sam probat staviti xp, i sve je proslo uredu osim sta mi nije tija instalirati driver.cab, pa sam stisao skip, i evo sad xp radi!
ma ja bi i ostavio xp, al neznam di cu drivere naci!

hm po datumu je cisto ok. Al eto vidis da je nesto sa biosom.
Pogledaj sad malo po postavkama biosa. Vidi dal pomaze sta sa promjenom moda za HDD kontroler.
Jer sad kad oces instalirati 7-cu dobijes kakvu gresku?
Kako tece sama instalacija. na kojem mjestu tocnbo stane?
Cisto banalno pitanje, jesi li taj wind7 cd pokusao u nekom drugom racunalu instalirati?

[quote=“tom971”]hm po datumu je cisto ok. Al eto vidis da je nesto sa biosom.
Pogledaj sad malo po postavkama biosa. Vidi dal pomaze sta sa promjenom moda za HDD kontroler.
Jer sad kad oces instalirati 7-cu dobijes kakvu gresku?
Kako tece sama instalacija. na kojem mjestu tocnbo stane?
Cisto banalno pitanje, jesi li taj wind7 cd pokusao u nekom drugom racunalu instalirati?[/quote]

dobijem uvijek istu gresku plavi ekran nmi chanel check iochk sistem has halted,
svaki put na istom mjestu me prekine i to tocno kad pocne instalaciaj windowsa nakon sta sam odabrao disk na kojem ce se instalirati windows! jesam, tu sedmicu sam na bar 30 laptopa instalira i nikad nije bilo problema. kao ni jucer kad sam je instalira na drugom compu sa hard diskom od laptopa, i sve normalno radilo, al kad prebacim u laptop onda ne radi!

Jedino sta mi pada na pamet je;
Bios na DEFAULT
OIpcija Plug and Play OS na No
Ja i dalje tipam da nekaj u biosu ne stima…

[quote=“tom971”]Jedino sta mi pada na pamet je;
Bios na DEFAULT
OIpcija Plug and Play OS na No
Ja i dalje tipam da nekaj u biosu ne stima…[/quote]
u mom biosu uopce nema opcija Plug and Play OS!i
sad sam stavio bios na default, pa cemo viditi!

[quote=“tom971”]Jedino sta mi pada na pamet je;
Bios na DEFAULT
OIpcija Plug and Play OS na No
Ja i dalje tipam da nekaj u biosu ne stima…[/quote]

u mom biosu uopce memam tu opciju Plug and Play OS!
evo sad sam stavio bios na default pa cu probati!

nema nikakvog pomaka, sve je isto!
cini mi se da je ocito maticna riknila, jer sam ram i hard disk mijenjao, a procesor nije jer se uopce nebi upalio da nema proca! sad sam poslao mail na Moj servis d.o.o. pa cemo viditi koliko kosta maricna!
ugl. ekipa hvala na trudu!

ebiga…

Ma ovi iz “moj servis d.o.o.” nisu normalni, maticna kosta 1970,00 kn, a cijeli laptop je placen 2400,00 kn!

Razlog je što je večina stvari laptopima integrirana na matičnoj i sve se prodaje u kompletu. Mali je broj laptopa kojima ko kod desktop računala ak ti porasne taj dio sam ga zamjeniš drugim. Zato se laptope uglavnom i neisplati popravljat, jer u 90% slučajeva jedini djelovi koje im moš za im moš zamjent su HDD i RAM.

A može i pržiona i tipkovnica. Ostalo je stvarno “u komadu”. Ne isplati se ni minjati ekran. Preskup je.

dobro ti djelo vi se i kod stolnih prek kablaspajaju na matičnu isto ko i usb u nekim slučajevima

ovo što ste naveli u zadnjih par komentara je više manje netočno , no to nije trenutna tema.

Pa i nisu baš preskupi ako u to dolazi ugradnja i nekakva garancija, matične na njuškalo su oko 1kkn polovne ako se ne varam? bez ikakvih poreza i gluposti koje serviser mora plaćati

[quote=“mestro67”]ovo što ste naveli u zadnjih par komentara je više manje netočno , no to nije trenutna tema.

Pa i nisu baš preskupi ako u to dolazi ugradnja i nekakva garancija, matične na njuškalo su oko 1kkn polovne ako se ne varam? bez ikakvih poreza i gluposti koje serviser mora plaćati[/quote]
Maticna za lap bas iz tog razloga sta je sve integrirano na njoj se kupuje nova, sa garancijom.
Koji to majstor daje na polovnu matricnu garanciju ako ne daje ni racun za prodano (kad kazes da ne placa porez)…