Problem sa withdrawal - Paypal

Juce sam pokusao da povucem novac sa Paypal-a i pisalo mi je: “For security reasons, we need a bit more time to review this transaction. This can take up to 24 hours, but we’ll email you as soon as we have an update.”

Withdrawal ima status “Pending” i pise da ce novac da bude na kartici za 5 do 7 dana.

Jel’ imao neko slican slucaj?

Meni manje cifre (ispod 100€) provuče isti tren. Ove iznad dobijem tek nakon 24+ sati.

Isto obavestenje ti izadje? Mislim na ovo: “For security reasons…”

Samo nesto izmisljaju…

Ne mogu se sjetiti i reći sigurno. Mislim da sam dobio tu poruku.

Nedavno me dočekala neugodna poruka (nakon 10+ godina korištenja paypala) da moj račun ne može primati uplate, nego samo raditi plaćanja. Kontaktirao sam ih i sve su sredili u kratkom roku. Vjerujem da rade stalno neke nadogradnje pa se dogode i greške.
Isto tako, mislim da nekada namjerno rade smetnje čisto da vide reakciju, ili traže lažne profile, tuđe profile ili šta ja znam što sve.

Evo sad mi pise “Completed”…ma namerno to rade, samo da nam iscimaju i ovako tanke zivce :slight_smile:

Barem su meni tanki :slight_smile:

Da ne otvaram novu temu nego da pitam na ovoj.

Kako da se zastitim od trazenja isplate nazad od strane kupca na paypal-u jer sam pocela prodavati neku zensku odecu pa sam citala da kupci ili oni koji posalju novac imaju pravo za trazenje novca nazad!?

Da li postoji neki rok do kada oni mogu da traze novac nazad i da li postoji nacin da se zastitim od toga.

Ako radiš sve kako treba nema razloga da brines jer niko nece da trazi novac nazad a i ako trazi nece ga dobiti jer si ispravna.
Ili mozda prodajes “originale” pa te strah?

1 Like

Prodajem moju odecu,sve je ispravno ali uvek ima prevaranata koji kao i na limundu sto prave probleme i kazu nije zadovoljna…stavi negativan pa ja onda cimam admina,objasnjavam…cimanje bezveze,tako se bojim i preko paypala da ne traze nazad novac i ne izmisle nesto.

Ne mogu da vrate pare ukoliko je sve ispravno.

A sta ako uzme i pocepa haljinu i napise prodala pocepanu haljinu i hocu novac nazad!? To mi se desilo na limundu pa svi morali iz moje porodice potvrditi da laze…

Pogledaj da li imas seller protection… ako nemas onda mogu kako hoce… kaze da nije doslo- ti nemas tracking code oni dobiju pare nazad… postavio si kod- oni kazu da je doslo poderano i paypal im vrati pare… jbg

1 Like

Ja sam nedavno “vratio pare” … ima neki rok od 30 dana, PayPal istrazuje “incident” … nakon 2 dana sam dobio novac … ali ono bas je rijec bilo o nelegalnoj radnji s “druge strane”, tako da sam znao da ce mi vratiti novac

1 Like

Hvala na odgovorima,moram pogledati da li imam tu opciju seller protection,jer koliko god da posteno radim uvek sa druge strane moze biti prevarant koji zeli da se “obogati” pomocu refunda,ni na ovom paypal-u nema onda mirnog sna,nego i tu ima trzavica :sweat: razumem to za vracanje novca ako je bila stvarno prevara,ali sam se opekla na limundu sa laznom prevarom i razlogom za negativnu ocenu,zamalo vracanje haljine,pa sam pazljiva svugde. Na limundu iako imam sve pozitivne,zbog jedne negativne pola potencijalnih kupaca bi odustalo.

nmg ti naci sad link, al bilo je ljudi koji su tako varali pa zaradili po 30k$+ prodajuci dalje te proizvode… kupi na ebay il amazon i kaze da ne valja ovo-ono… na kraju dobije i povrat novca i proizvod- koji kasnije samo proda

Ma ne ovo je direktno placanje preko paypala,posalju mi novac na moj paypal a ja njima robu preko prijatelja koji vozi kombi na adresu.

znam, ali samo sam dao primjer gdje je prodavac “zasticeniji” nego sto si ti sada… jbg scamera ima svakakvih, i s obzirom da nemas tracking koda- uvijek staju uz kupca

ne postoji… svaki kupac moze traziti povrat tj napraviti ti chargeback u roku 6 mjeseci… to kad oni traze ti se mozes zalit i sad ide proces dokazivanja tko je u pravu.

1 Like

Mogu, i to čak i do 180 dana nakon transakcije. Neću pojašnjavati kako se to radi, ali 100% sigurno “kupac” može dobiti natrag novac i do 180 dana nakon transakcije, bez obzira da li je sve bilo u redu sa proizvodom i isporukom.

Baš to je i najveći problem kod PayPala. Zato se PayPal NIKAD ne koristi za ozbiljne transakcije.

1 Like