Problem u hostingu, ili?

Radim u Joomli neki sajt sa radio stanicama, i zelim da pomocu ove skripte prikazujem trenutne pjesme u programu pojedinih radio stanica:

<?php /* Now Playing PHP script for SHOUTcast This script is (C) MixStream.net 2008 Feel free to modify this free script in any other way to suit your needs. Version: v1.1 */ /* ----------- Server configuration ---------- */ $ip = "123.456.789.10"; $port = "8000"; /* ----- No need to edit below this line ----- */ /* ------------------------------------------- */ $fp = @fsockopen($ip,$port,$errno,$errstr,1); if (!$fp)     {     echo "Connection refused"; // Diaplays when sever is offline     }     else     {     fputs($fp, "GET /7.html HTTP/1.0\r\nUser-Agent: Mozilla\r\n\r\n");     while (!feof($fp))         {         $info = fgets($fp);         }     $info = str_replace('', "", $info);     $split = explode(',', $info);     if (empty($split[6]) )         {         echo "The current song is not available"; // Diaplays when sever is online but no song title         }     else         {         $title = str_replace('\'', '`', $split[6]);         $title = str_replace(',', ' ', $title);         echo "$title"; // Diaplays song         }     } ?>

Na mom lokalnom serveru mi sve radi super, ali na hostingu, na sajtu mi stalno pokazuje:
Connection refused

Kontaktirao sam ih, i dobio odgovor da je problem vjerovatno do skripte, ili do radijskog servera, medjutim to mi sve u lokalu radi, tako da je to nemoguce…Zatim sam uzeo ovu skriptu i instalisao na sajt na poslu, koji je kod drugog hostinga, i opet dobijem Connection refused.

Malo sam googlao, i dosao do zakljucka da je moguce da hosting blokira te neke odlazne konekcije,ili tako nesto…Interesuje me, da li je to moguce, i ako jeste sta hosting dobija ako je to iskljuceno, tj. da li je to samo u pitanju nestrucnost ili namjera?

to ti je do firewall-a. treba da otvoris portove tih stanica na svome hostingu. ako imas shared hosting, to samo oni mogu da ti urade…

Ne znam dal te dobro shvatam, mislis da oni to podese za svaki radio pojedinacno? Ako je tako, to i ja ne bih radio da sam na njihovom mjestu… :smile: Da li postoji mogucnost da se firewall “otkljuca” samo za moj sajt?

U fW je moguće samo propustiti promet kroz određeni port

Nisam strucan oko ovoga…Da li je moguce,ili nije moguce, da moj sajt dobije te izlazne konekcije, a da drugima ostaje sve uobicajeno?Sto se tice tih radio stanica, planiram bar 200 stanica da prikazujem trenutne pjesme…Da li je to problem, moze li to sve kroz taj 1 port?

Pozdrav,

nemaju sva internet radija isti port, sumnjam da ce ti hoster otvarat sve portove koje budes trebao… Mislim da moraju postojat drugacije skripte za citanje naslova pjesama. Ovu koju ti koristis je dosta stara…

Nema, bar ja nisam nasao, sve se vrti oko ove, ili slicnih…E ako moraju za svaki radio po port, onda to ne bih ni ja uradio…Mada nije mi to bas jasno…